Постанова № 20248286, 20.12.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2011
Номер справи
2а-1870/8404/11
Номер документу
20248286
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 грудня 2011 р.                                                             Справа № 2a-1870/8404/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Воловика С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-1870/8404/11

за позовом Прокурора Лебединського району в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства «Лебединський «Агротехсервіс»

про стягнення фінансових санкцій , -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Лебединського району звернувся до суду в інтересах Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту – позивач, Сумське теруправління Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку) з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Лебединський «Агротехсервіс»(далі по тексту –відповідач, ВАТ «Лебединський «Агротехсервіс»), в якому просить суд:

- стягнути фінансові санкції за порушення на ринку цінних паперів в сумі 3060 грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 29.09.2011 року Сумським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:

- №102-СУ - не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісі про ринок цінних паперів, у строк не пізніше 30.04.2011 року;

- №103-СУ - не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР в термін не пізніше 30.04.2011 року;

- №104-СУ –не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її подання до територіального управління ДКЦПФР, у строк не пізніше 01.06.2011 року в електронній та паперовій формах.

Після чого, 29.09.2010 р. винесені відповідні постанови №100-СУ, №99-СУ, №98-СУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1020 грн., за кожне правопорушення, що в загальному розмірі становить 3060 грн., який досі не сплачений.

Представники сторін у судове засідання не з’явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представником відповідача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності, представник позивача та прокурор клопотання про розгляд справи за їх відсутності не надали, про причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ВАТ «Лебединський «Агротехсервіс»включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

21.09.2011 року –позивачем винесені постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за виявлені правопорушення, а саме: не розкриття регулярної річної інформації за 2010 р. шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 р. шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 р. шляхом її подання до територіального управління Комісії (а.с.9,13,17).

29.09.2011 року –складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів за виявлені правопорушення, а саме: не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії. (а.с.8,12,16).

29.09.2011 року –винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за: не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії –у вигляді штрафу в розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1020 грн., за кожне правопорушення, що в загальному розмірі становить 3060 грн. (а.с.5, 10, 14).

Вищезазначені постанови відповідач не оскаржив і штраф у добровільному порядку не сплатив.

За змістом ст. 11 Закону інформацією, яка опубліковується, розміщується у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або подається до Комісії, вважається регулярна інформація про емітента, особлива інформація про емітента, інформація про іпотечні цінні папери, інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій, інформація про облік іменних цінних паперів, інформація, яка подається уповноваженими рейтинговими агентствами, адміністративні дані учасників ринку цінних паперів.

Частиною 1 та 2 статті 40 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

          Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

          Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації або опублікування недостовірної інформації тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно до пункту 6 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За змістом п.7 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що за неподання, подання не в повному обсязі інформації або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.1 Розділу IV “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій” уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно з ч.3 Розділу VII “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій” за результатами розгляду справи про правопорушення уповноважена особа має право прийняти рішення про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено накладення на юридичних осіб штрафів за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Таким чином, із ВАТ «Лебединський «Агротехсервіс»на користь Державного бюджету України необхідно стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у загальному розмірі 3060 грн. 00 коп.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Лебединського району в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Лебединський «Агротехсервіс»про стягнення фінансових санкцій –задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Лебединський «Агротехсервіс»до Державного бюджету м. Лебедин (КЕКД 21081100, символ звітності 106 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код ЄДРПОУ 23636456, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, р/р 31112106700010) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 3060 (три тисячі шістдесят) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                     С.В. Воловик

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                       С.В. Воловик