Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
"20" грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/9232/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М. в ході підготовчого провадження у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Септима", третя особа - виконавчий комітет Сумської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекції в м. Суми (далі по тексту - позивач, ДПІ в м. Суми) із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Септима" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Септима"), третя особа - виконавчий комітет Сумської міської ради про:
- ухвалення рішення про скасування державної реєстрації змін до установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю "Септима" (ідентифікаційний код 20224090), а саме: щодо зміни місцезнаходження з адреси - 53060, Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Кіровка, вул. Кірова, буд. 27 на адресу - 40004, Сумська область, м. Суми, Зарічний район, вул. Кірова, буд. 24, кв. 5;
- зобовязання державного реєстратора виконавчого комітету Сумської міської ради внести запис про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю "Септима", що не повязані зі змінами в установчих документах та зняття його з обліку.
Дослідивши зміст адміністративного позову та позовних вимог, додані до неї документи, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині вимог ДПІ в м. Суми про зобовязання державного реєстратора виконавчого комітету Сумської міської ради внести запис про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "Септима", що не повязані зі змінами в установчих документах та зняття його з обліку (п. 3 адміністративного позову), виходячи з наступного.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень ти у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ч. 3 ст. 6 КАС України субєкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
При цьому, слід відзначити, що, виходячи зі змісту ст.ст. 2,3 КАС України, субєкт владних повноважень не має прав, у розумінні міри свободи поведінки, а лише наділений законодавцем певними повноваженнями, необхідними для реального виконання завдань та функцій держави, що покладені на нього.
Пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Однак такий суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у адміністративній справі лише у випадках, передбачених частиною четвертою статті 50 КАС України, до переліку яких віднесено також випадки, встановлені іншими законами (пункт п'ятий частини першої статті 50 КАС України).
З аналізу вказаних правових норм вбачається, що суб'єкт владних повноважень в адміністративному процесі має право на звернення до суду у порядку та у спосіб, які обмежені повноваженнями визначеними Конституцією та законами України.
Статтею 20 Податкового кодексу України визначені права органів державної податкової служби. Так, п.п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, передбачено право державної податкової служби у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Пунктом 67.2 ст.67 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Повноважень на звернення до суду з іншими позовними вимогами, окрім визначених п. п. 20.1.20 та п. 67.2 Податкового кодексу України ДПІ в м. Суми чинним законодавством не надано.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що жодним законом не передбачено повноваження державної податкової служби на звернення до суду із вимогами про зобовязання державного реєстратора виконавчого комітету Сумської міської ради внести запис про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю "Септима", що не повязані зі змінами в установчих документах та зняття його з обліку і дану вимогу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Септима", третя особа - виконавчий комітет Сумської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів у частині зобовязання державного реєстратора виконавчого комітету Сумської міської ради внести запис про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю "Септима", що не повязані зі змінами в установчих документах та зняття його з обліку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов