Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
30.11.2011 р. Справа № 2а-6423/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Малих О.В.,
за участю секретаря судового засідання Котенко О.В.,
представників:
позивача: ОСОБА_1, довіреність № 1040/10/10-010 , від 18.10.11 ;
відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за
адміністративним позовом: Южноукраїнської обєднаної державної податкової інспекції Миколаївської області (вул.. Комсомольська, 3, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55000)
до відповідача: ліквідатора Ратинської С.В. АТВТ «Южноукраїнській домобудівний комбінат»(вул.. Садова, 1-А, м. Миколаїв, 54001)
про: вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів,
в с т а н о в и в:
Позивач, Южноукраїнська обєднана державна податкова інспекція Миколаївській області звернулася до суду з позовом до ліквідатора АТВТ “Южноукраїнській домобудівний комбінат” - Ратинської С.В. щодо прийняття рішення про вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів АТВТ “Южноукраїнській домобудівний комбінат”.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що стосовно АТВТ “Южноукраїнській домобудівний комбінат” прийнято судове рішення про визнання його банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура. Ліквідатором призначено Ратинську С.В..
Відповідач ліквідатор АТВТ “Южноукраїнській домобудівний комбінат” - Ратинська С.В. про судове засідання була повідомлена належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою, але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в ухвалі суду від 31.08.2011, не надала, представник в судове засідання не зявився, причин неявки не повідомив.
У судовому засіданні 30.11.2011 року судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.
Відповідач, Акціонерне товариство відкритого типу “Южноукраїнській домобудівний комбінат”, зареєстрований виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради 07.12.93р., відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи номер запису 15251200000000259.
До матеріалів справи позивачем надано копію Постанови господарського суду Миколаївської області від 10.06.2008 р., якою Акціонерне товариство відкритого типу “Южноукраїнській домобудівний комбінат” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності з Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до матеріалів позовної заяви АТВТ „ЮУ ДБК" взято на податковий облік 17.05.00 р., про що видано довідку форми № 4-ОПП. Станом на 29.05.2011 року ЮУ „ДБК" стоїть на податковому обліку у податковій інспекції.
У відповідності зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ (далі Закон №1251-ХІІ) зобовязаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки і збори, а також зобовязаний допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обовязкових платежів).
Статтею 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі Закон №509-ХІІ) який був чинний на той час , передбачено, що податкові органи мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів, незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону №509-ХІІ встановлено, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться, зокрема, у разі проведення реорганізації (ліквідації) підприємства.
Крім того, п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів), затвердженого Наказом ДПА України від 19.02.1998 №80 передбачено прийняття рішення органом державної податкової служби про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, у звязку з проведенням його реорганізації чи ліквідації, у тому числі, в разі одержання судового рішення або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо прийняття судом рішення про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податку.
Відповідно до ч.8 статті 111 Закону №509-ХІІ позапланова виїзна перевірка здійснюється за рішенням керівника податкового органу, яке оформлюється наказом.
Отже, відповідно до п.6 ч.6 ст.111 Закону №509-ХІІ та п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів) з моменту відкриття ліквідаційної процедури відповідача у позивача виникло право на проведення позапланової перевірки відповідача на підставі наказу керівника податкової інспекції.
Підрозділом податкового контролю юридичних осіб Южноукраїнської ОДІ направлено рекомендованим листом від 24.03.10 р. № 666/10/23-624 голові ліквідаційної комісії АТВТ „Южноукраїнський домобудівний комбінат" (код за ЄДРПОУ 04699050) Ратинській С.В. запит про надання фінансово-господарських документів до перевірки. Документи до перевірки не надано, відповіді не отримано.
- Листом від 14.05.10 р. № 1211/10/23-624 голові ліквідаційної комісії АТВТ „Южноукраїнський домобудівний комбінат" (код за ЄДРПОУ 04699050) Ратинській С.В. надіслано запит про надання фінансово-господарських документів до перевірки. Документи до перевірки ліквідатором не надані, отримано відповідь про знаходження голови ліквідаційної комісії на лікарняному.
- Листом від 09.02.11 р. № 95/7/23-621 відділ податкового контролю юридичних осіб звернувся до ВПМ Первомайської ОДПІ з приводу сприяння у проведенні позапланової перевірки. Відповіді не отримано.
- Листом від 20.04.11 р. №555/10/23-624 голові ліквідаційної комісії АТВТ „Южноукраїнський домобудівний комбінат" (код за ЄДРПОУ 04699050) Ратинській С.В. надіслано запит про надання фінансово-господарських документів до перевірки. Документи до перевірки не надано, відповіді не отримано.
Відповідно до пп. 11.3.4 п. 11.3 розділу 11 „Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого Наказом ДПА України від 22.12.10 №979, державному реєстратору відділу державної реєстрації та дозвільних процедур виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Миколаївської області листом від 30.05.11 №731/10/23-624 повідомлено про не надання фінансово-господарських документів до перевірки.
У позовній заяві позивач зазначає , що станом на час подання позову 29.08.11 р. неможливо провести позапланову документальну перевірку відповідно до пп.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, у зв'язку із ненаданням документів.
Доказів призначення перевірки позивачем не надано.
За змістом п.78.4 ст.78 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу держаної податкової служби приймає рішення , яке оформляється наказом .
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив.
Враховуючи викладене, суд вважає, що у позивача відсутнє право на звернення до суду з позовом про вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів АТВТ “Южноукраїнській домобудівний комбінат”.
За вказаних обставин, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.71, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову відмовити.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя О.В. Малих