ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 07/2166а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" червня 2008 р.
11год. 21хв., м. Черкаси
За адміністративним позовом прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у місті Черкаси
до приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 2374грн.70коп.
Суддя Дорошенко М.В.
Секретар судового засідання Ковба І.М.
Представники сторін:
від позивача: Павленко М.В.-за довіреністю від 11.01.2008р.; Сопілкова Т.І. -за довіреністю від 17.01.2008р
від відповідача: не прибули.
За участю старшого помічника прокурора м. Черкаси Архипенко В.О.
Заявлено адміністративний позов про стягнення з відповідача у доход бюджету 2374грн. 70коп. фінансових санкцій, у тому числі: 185грн. за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій і 2189грн. 70коп. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
В обґрунтування позову прокурор вказав на несплату відповідачем у добровільному порядку стягуваної суми фінансових санкцій, які були застосовані до відповідача за рішенням позивача від 23.08.2007р. №0001642303/0.
У засіданні суду прокурор і представник позивача позов підтримали з викладених у ньому підстав.
Відповідач була належним чином повідомлена про дату, час і місце засідання суду, проте ні вона сама ні її представник в судове засідання не прибули.
Заперечень проти позову відповідач не подала.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд встановив наступне.
20 лютого 2007р. державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради Метельською Г.П. була проведена державна реєстрація відповідача як фізичної особи-підприємця.
22 лютого 2007р відповідач був узятий позивачем на облік як платник податків.
14 серпня 2007 року в кіоску, розташованому по вул. Вернигори, м. Черкаси, у якому відповідач здійснювала підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, державною податковою адміністрацією в Черкаській області у присутності продавця ОСОБА_2 була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
Перевіркою було встановлено, що продавець ОСОБА_2 здійснила розрахункову операцію за продані нею 10 пачок цигарок “Кемел” за ціною 3грн. 70коп. за пачку на загальну суму 37 грн., але через реєстратор розрахункових операцій цю розрахункову операцію не провела і відповідний розрахунковий документ (чек) не видала.
Також перевіркою була встановлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності склала 437грн. 94коп. без урахування суми придбаних товарів при проведенні перевірки.
За результатами цієї перевірки був складений акт від 14.08.2007р. №018379/248/23-336, від підписання якого продавець ОСОБА_2 відмовилася.у.
Встановлені перевіркою факти були оцінені позивачем як порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, та 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в редакції Закону України від 01.06.2000р. №1776-ІІІ з урахуванням наступних змін і доповнень (далі -Закон №265/95-ВР).
На підставі акта від 14.08.2007р. №018379/248/23-336 позивач прийняв рішення від 23.08.2007р. №0001642303/0, за яким вирішив застосувати до відповідача 2374грн. 70коп. фінансових санкцій, у тому числі:
185грн. фінансових санкцій, передбачених п. 1 ст. 17 Закону №265/95-ВР за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів, на яку виявлена невідповідність 37грн. х 5);
2189грн. 70коп. фінансових санкцій, передбачених ст. 22 Закону №265/95-ВР за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (437грн. 94коп. х 5).
Рішення від 23.08.2007р. №0001642303/0 позивач надіслав відповідачу поштою рекомендованим листом 29.08.2007 року, проте цей лист був повернутий позивачу поштою через неможливість його вручення відповідачу, у зв'язку з чим позивач 02.10.2007р. розмістив це рішення на дошці податкових оголошень.
Відповідач рішення позивача від 23.08.2007р. №0001642303/0 ні у адміністративному, ні у судовому порядку не оскаржувала, а застосовану за ним суму фінансових санкцій не сплатила.
Стаття 11 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні” передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Стаття 1 Закону №265/95-ВР передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами -суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до пунктів 1, 2 та 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадках використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 23 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006р. №833, забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.
Пункт 1 ст. 17 Закону №265/95-ВР передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 22 Закону №265/95-ВР встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадках використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно з ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
З огляду на викладені вище обставини та норми законодавства господарський суд прийшов до висновку, що встановлені перевіркою факти порушення відповідачем вимог 1, 2 та 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР є доведеними. Позивач правильно застосував до відповідача за рішенням від 26.12.2007р. №0000972301 встановлені пунктам 1 ст. 17 та ст. 22 Закону №265/95-ВР фінансові санкції. Та обставина, що це рішення ні в адміністративному ні у судовому порядку не було скасоване, означає про те, що відповідач зобов'язана була сплатити до бюджету застосовані за нею суми фінансових санкцій. Несплата відповідачем останніх передбачає право позивача на їх стягнення за рішенням суду, тому позов підлягає задоволенню. Судовий збір у сумі 23грн. 75коп. підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути із фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_1):
- в доход бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (вул. Хрещатик,235, м. Черкаси, ідентифікаційний код 22809222) -2374грн. 70коп. фінансових санкцій;
- в доход Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Черкаському районі (вул. Хрещатик,235, м. Черкаси, ідентифікаційний код 34503595) для зарахування на реєстраційний рахунок УДК у м. Черкаси №31117095700002 в головному управлінні державного казначейства України в Черкаській області, МФО 854018, - 23 грн. 75 коп. судового збору.
Ця постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через господарський суд Черкаської області заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня оголошення постанови і апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання такої заяви.
Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі своєчасного подання заяви про апеляційне оскарження і неподання апеляційної скарги у встановлений строк, ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Дорошенко М.В.