Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
05.10.2011 р. Справа № 2а-6022/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Малих О.В.,
за участю серктаря судового засідання Янєва Ю.К.
прокурора: Брезіцького В.С.,
позивача: не зявився,
відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за
адміністративним позовом: Первомайського міжрайонного прокурора (вул.. К. Маркса, 18, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55200)
в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (пр. Перемоги, 14, м. Київ) Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (вул. Будівельників, 15 А,Миколаїв,54042)
до відповідача: субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
про: стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернувся Первомайський міжрайонний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністрерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1 700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 127645 від 10.05.2011 року.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник позивача та відповідач у судове засідання не з'явився. Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі і призначення справи до судового розгляду від 11.08.2011 року та судова повістка від 07.09.2011 року направлені за адресою відповідача, вказаною позивачем у позовній заяві, до суду без вручення адресату повернулись.
Відповідач, згідно ст. ст. 19, 22 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, змін до відомостей про місце проживання не вніс, про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (арк. спр. 11).
Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають зясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та звязку України “Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 4 пп. 2 наказу Міністерства транспорту та звязку України “Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”, одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження субєкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
14.03.2011 року державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області проведено перевірку перевізників та транспортних засобів всіх форм власності, що здійснюють перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автотранспортом.
За результатами перевірки був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 14.03.2011 року, згідно якого було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.. 39 України “Про автомобільний транспорт” відсутні: ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, який засвідчує оплату транспортних послуг (а. с. 8).
Згідно ст. 60 ч. 1 абз. 11 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції.
10.05.2011 року постановою № 127645 про застосування фінансових санкцій заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф в сумі 1700,00 грн. (а. с. 5).
Постанова № 127645 від 10.05.2011 року була надіслана відповідачу.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідач постанову № 127645 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, добровільно штраф не сплатив.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про банківські реквізити відсутні) на користь Державного бюджету м. Первомайська (рахунок 31112106700009, ЄДРПОУ 23411600, КЕКД 21081100 в УДК у Миколаївській області, МФО 826013) фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.В. Малих