Постанова № 20225452, 30.11.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2011
Номер справи
2а-13021/11/1370
Номер документу
20225452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2011 р. № 2а-13021/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Тертичного В.Г.

за участю секретаря судового засідання Козьміна А.М.

представників сторін:

від позивача не зявився

від відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 8297,60 грн.,-

в с т а н о в и в :

Бродівський районний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 8297,60 грн.

Позивач свої вимоги мотивує тим, що відповідачем, в результаті подання у Бродівський районний центр зайнятості підроблених документів, безпідставно одержано статус безробітного, у звязку чим незаконно одержано допомогу по безробіттю у розмірі 8297,60 грн.

Наявність заборгованості у відповідача підтверджується розрахунком позовних вимог, самостійно поданим позивачем.

Представник позивача 30.11.2011 року подав клопотання про розгляд справи без участі позивача та зазначив про підтримання позовних вимог повністю.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, не повідомив суд про причини неявки останнього, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення від 06.12.2011 р.

Суд, враховуючи неявку відповідача без поважних причин, належним чином повідомленого про дату, час та місце проведення судового засідання, вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно до статті 71 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.

15.09.2010 року Бродівським районним центром зайнятості ОСОБА_1 зареєстрований як громаданян, що шукає роботу.

У звязку з відсутністю належної для нього роботи, в порядку ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», йому надано статус безробітного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, з метою одержання допомоги по безробіттю, надав у Бродівський районний центр зайнятості відповідні документи, зокрема довідку про середню заробітну плату (дохід) та трудову книжку, з якої вбачається перебування відповідача у трудових правовідносинах з ПОСП «Агрофірма «Лан».

В порядку п.п. 1, 3, 4 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачу призначено та відповідно розпочато виплату допомоги по безробіттю починаючи з 22.09.2010 року.

Згодом, Бродівським районним центром зайнятості, за результатом проведеного розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення, встановлено, що за період з 01.01.2009 року по 01.07.2011 року в ЦБД ДПА України відсутні відомості щодо нарахувань та сплати податків з доходів фізичних осіб (громадян), останнє місце праці яких ПОСП «Агрофірма «Лан»(Волинська область, Горохівський район, с.Шклинь, код ЄДРПОУ 31216810).

Про розслідування вищевказаного страхового випадку складено акт № 185 від 26.07.2011 р., з якого вбачається, що відповідно до листа арбітражного керуючого від 20.07.2011 р. у справі №7/113-Б про банкрутство ПОСП «Агрофірма «Лан»ОСОБА_1 в трудових відносинах у період з 23.02.2010 р. по 08.09.2010 р. з ПОСП «Агрофірма «Лан»не перебував. Також встановлено, що відповідно до листа ДПІ у Бродівському районі від 22.07.2011 року № 5544/10/28-019/297 ОСОБА_1 в ПОСП «Агрофірма «Лан»доходу не отримував.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем з метою одержання допомоги по безробіттю, надано позивачу документи, викладена інформація в яких не відповідає дійсності, а саме про його працевлаштування у ПОСП «Агрофірма «Лан», чим порушено вимоги ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

У відповідності до Наказу Бродівського районного центру зайнятості № 118 від 28.07.2011 р. позивачем прийнято рішення про повернення відповідачем отриманої обманним шляхом допомоги по безробіттю у сумі 9153,80 грн.

Бродівським районним центром зайнятості надіслано відповідачу претензію про відшкодування коштів від 03.08.2011 року № 1695/07, якою встановлено вимогу про повернення вищевказаної грошової суми шляхом її перерахунку у пятнадцятиденний строк.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 29.09.2010 р. відповідачем повернуто 856,20 грн. одержаної допомоги.

Відповідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Відповідно до п. «є»ч. 1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення», держава гарантує працездатному населенню у працездатному віці в Україні виплату безробітним в установленому порядку допомоги по безробіттю матеріальної допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги по безробіттю членам сім'ї, які перебувають на їх утриманні, та інших видів допомоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу; ч. 2 цієї статті особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів, а також особи, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 6 місяців) перерви, та застраховані особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, мають право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу.

Відповідно до п. 5 ст. 12 вказаного Закону, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.

Відповідно до п.5 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним Наказом Мінпраці та соціальної політики та ДПА України № 60/62 від 12.02.2009 року, перевірка достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплат їй матеріального забезпечення, проводиться шляхом проведення центром зайнятості перевірки достовірності зазначених у довідках про середню заробітну плату та записів у трудових книжках безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, ч. 3 даної статті сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ч. 4 статті 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 128, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості (80600, Львівська область, м.Броди, вул. Гончарська, 15, п/р 37175301900022 ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 20848943) заборгованість в розмірі 8297,60 (вісім тисяч двісті девяносто сім) грн. 60 коп.

3.Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Тертичний В.Г.