Постанова № 20224601, 20.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2011
Номер справи
2а-11375/11/1270
Номер документу
20224601
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 грудня 2011 року Справа № 2а-11375/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ципко О.В.

при секретарі Гаркуші Ю.О.,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 04.01.11р. №2),

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Стахановської об"єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтермет" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

06.12.2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов.

В обґрунтування позову, позивач посилається на вимоги ч. 1 п. 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України, яка передбачає стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Позивач зазначає, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Інтермет" не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу по податку на додану вартість, штрафних санкції за порушення норм патентування, норм регулювання обігу готівки, податку на доходи найманих працівників, орендна плата за землю, комунального податку, інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища у сумі: 81136 грн. 53 коп. (58411 грн. 70 коп. - основного платежу, штрафні санкції нараховані платником самостійно - 00 грн. 00 коп., штрафні санкції нараховані Стахановською об"єднаною державною податковою інспекцією Луганської області - 6790 грн. 44 коп., залишок нарахованої та несплаченої пені - 15934 грн. 39 коп.). Зазначений податковий борг виник у зв'язку з несплатою відповідачем суми податком зобов'язань визначених податковими деклараціями.

Позивач стверджує, що указану суму не сплачено у передбачений п. 57.1 статті 57 Податкового кодексу України строк, у звязку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з рахунків відповідача вказаного податкового боргу.

У судовому засіданні представник позивача надав письмову заяву про зменшення позовних вимог, в якій вказав, що у зв'язку з частковою сплатою відповідачем податкового боргу просить стягнути суму боргу в розмірі 74642 грн. 43 коп. шляхом стягнення коштів з рахунків в банків, що його обслуговують, а саме: податок на додану вартість - 36344 грн. 73 коп. (основний платіж - 35004,34 грн., пеня - 1340,39 грн.), штрафна санкція за порушення норм патентування, норм регулювання обігу готівки - штрафні санкції 986 грн. 56 коп., податок на доходи найманих працівників - 14117 грн. 52 коп. (штрафні санкції - 1786,09 грн., пеня -12331,43 грн.), податок на доходи найманих працівників - 7690 грн. 94 коп. (основний платіж - 5781,03 грн., пеня - 1909,91 грн.), орендна плата на землю - 15458 грн. 04 коп. (основний платіж - 10872,90 грн., штрафні санкції - 4017,79 грн., пеня - 567,35 грн.), комунальний податок - 24 грн. 28 коп. (основний платіж - 3,43 грн., пеня - 20,85 грн.), інші збори за забруднення навколишнього природного середовища - 20 грн. 36 коп. (пеня -20,36 грн.). Уточненні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтермет" зареєстроване виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області від 20.10.2005 року № 1392120 0000 000434 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, про що видана довідка (а.с.7-10). Відповідач взятий на податковий облік в Стахановській об"єднаній державній податковій інспекції Луганської області.

Конституцією України (ч.1 ст.67) визначено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до підпункту 168.4.3. пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Згідно із пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із статтею 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у 2010-2011 роках було подано до Стахановської об"єднаної державної податкової інспекції Луганської області податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.с.20-22) та з податку на додану вартість(а.с.25-38).

Відповідно до ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків -нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом України.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань. Пеня нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Станом на 06.12.11р. у зв'язку з несплатою податкового боргу відповідачем, на підставі ст.129 Податкового кодексу України було нараховано пеню в розмірі 15934,39 грн.

31.03.2009 року Стахановською об"єднаною державною податковою інспекцією Луганської області було проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 року по 31.12.2008 року валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 року по 31.12.2008 року, про що складено акт № 255/23-32122556(а.с.39-40).

05.10.2010 року Стахановською об"єднаною державною податковою інспекцією Луганської області було проведено документальну невиїзну перевірку з питань своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2009 р. та 2010р. та комунального податку за 3,4 квартали 2008р., 1,2,3,4 квартали 2009р. та 1,2 квартали 2010 року, про що складено акт № 820-15/205-32122556 (а.с.24).

03.03.2011 року Стахановською об"єднаною державною податковою інспекцією Луганської області було проведено фактичну перевірку з питання своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2009 року по 28.02.2011 року (а.с.15-18).

Як вбачається з матеріалів справи, 21.03.2009 року та 05.10.2010 року за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань позивачем були винесені податкові повідомлення - рішення №0000272301 на суму 1559 грн. та № 0003051502/0 на суму 9295,46 грн., про що було повідомлено відповідача, що підтверджується підписами на корінцях податкових повідомлень рішень (а.с.14, 23).

Як вбачається з матеріалів справи, податковим органом було сформовано 10.09.2008 року першу податкову вимогу № 1/146 (а.с.12) та 26.12.2008 року другу податкову вимогу № 2/179.(а.с.13), але прийняті позивачем заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.

Відповідно до пп.14.1.155 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. встановлено, що податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.

Зокрема, пунктом 88.1 ст.88 вказаного кодексу встановлено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно п. 89.2 ст. 89 вказаного кодексу з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Таким чином, відповідно до п. 89.2 ст. 89 ПКУ активи платника податків були передані у податкову заставу згідно акту опису майна від 14.02.2011р. № 1983/24, що підтверджується витягом № 30323643 від 15.02.2011 року (а.с.11).

Станом на момент звернення до суду з позовом та розгляду справи судом, зазначене податкове зобовязання відповідачем частково сплачено, а отже, несплачена сума податкового боргу складає 74642,43 грн.

Позивач стверджує, що Стахановською об"єднаною державною податковою інспекцією Луганської області були здійснені всі можливі заходи щодо погашення податкового боргу, але вони результатів не надали.

Правовою підставою звернення до суду податковий орган визначив вимоги статті 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність у товариства з обмеженою відповідальністю "Інтермет" податкового боргу з податку на додану вартість, штрафної санкції за порушення норм патентування, норм регулювання обігу готівки, податку на доходи найманих працівників, податку з орендної плати за землю, комунального податку та інші збори за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 74642,43 грн.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Стахановської об"єднаної державної податкової інспекції Луганської області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

<Текст >

Уточнені позовні вимоги Стахановської об"єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтермет" про стягнення заборгованості заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтермет", код 32122556 (94000, Луганська область, м. Стаханов, вул. К.Цеткін,11) кошти за податковим боргом з податку на додану вартість - 36344 грн. 73 коп. (основний платіж - 35004,34 грн., пеня - 1340,39 грн.), штрафна санкція за порушення норм патентування, норм регулювання обігу готівки - штрафні санкції 986 грн. 56 коп., податок на доходи найманих працівників - 14117 грн. 52 коп. (штрафні санкції - 1786,09 грн., пеня -12331,43 грн.), податок на доходи найманих працівників - 7690 грн. 94 коп. (основний платіж - 5781,03 грн., пеня - 1909,91 грн.), орендна плата на землю - 15458 грн. 04 коп. (основний платіж - 10872,90 грн., штрафні санкції - 4017,79 грн., пеня - 567,35 грн.), комунальний податок - 24 грн. 28 коп. (основний платіж - 3,43 грн., пеня - 20,85 грн.), інші збори за забруднення навколишнього природного середовища - 20 грн. 36 коп. (пеня -20,36 грн.) всього в розмірі 74642,43 грн. (сімдесят чотири тисячі шістсот сорок дві грн. 43 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову викладено в повному обсязі 21.12.2011 року.

<Текст >

СуддяО.В. Ципко