Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 грудня 2011 року Справа № 2а-11150/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ірметова О.В.
при секретарі: Іванович К.В.,
за участю представників сторін від:
позивача:Муліков Ю.С.
відповідача:не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» про стягнення заборгованості у сумі 2550,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
29 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» про стягнення заборгованості у сумі 2550,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 25.01.2007 року. Відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі в розмірі 2550,00 грн., а саме:
- з податку на прибуток 1530,00 грн., з яких за штрафними санкціями 1530,00 грн., що виникли на підставі прийнятих податковим органом податкового повідомлення-рішення від 24 червня 2008 року № 0010081510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 17.06.2008 № 966/15-1; податкового повідомлення-рішення від 12.08.2009 № 0006141530/0 винесеного на підставі акту перевірки від 24.06.2009 № 518/151;
- з комунального податку -1020,00 грн., з яких: за штрафними санкціями 1020,00 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 13.10.2008 № 0006711520/0, винесеного на підставі акту перевірки від 03.10.2008 № 671/52-214; податкового повідомлення рішення від 08.12.2008 № 0008511520/0, винесеного на підставі акту перевірки від 08.12.2008 № 851-152-214.
На виконання вимог Закону України “Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами” було направлено відповідачу першу та другу податкову вимогу, але відповідач не сплатив узгоджений податковий борг.
16 квітня 2009 року заступником начальника Ленінської МДПІ у м. Луганську відповідно до вимог ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року із змінами та доповненнями було прийнято рішення № 28а про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ТОВ «Люкс Телеком Україна» в рахунок погашення його податкового боргу.
В звязку з тим, що вищезазначені заходи не дали позитивного результату позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом у розмірі 2550,00 грн., з якої: з податку на прибуток -1530,00 грн. та з комунального податку 1020,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Оскільки на момент виникнення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» перед бюджетом з податку на прибуток та з комунального податку діяв Закон України “Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 04.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181), тому суд вважає за можливе до правовідносин, які виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України застосовувати також норми Закону № 2181.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка)податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Пунктом 5.1. ст. 5 вказаного Закону встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.1. вказаного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Пунктом 4.2 Законну №2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Підпунктом 5.4.1. п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськ Інтер Інвест» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 19.01.2007 року, про що зроблено запис за № 1 382102 0000 012105, 27 червня 2008 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців внесено запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу змінено назву юридичної особи відповідача на Товариство з обмежено відповідальністю «Люкс Телеком Україна».
Відповідач перебуває на обліку в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 25 січня 2007 року, про підтверджується довідкою від 14.01.2009 року № 2769.
17 червня 2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську складено акт № 966/15-1, яким встановлено факт неподання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, 2007 рік, І квартал 2008 року у строки встановлені законодавством.
На підставі вказаного акту 24.06.2008 Ленінською МДПІ у м. Луганську винесено податкове повідомлення-рішення № 0010081510/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 680 гривень.
03 жовтня 2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську складено акт № 671/52-214, яким встановлено факт неподання відповідачем податкової звітності з комунального податку за І квартал 2007 року, ІІІ квартал 2007 року, IV квартал 2007 року, І квартал 2008 року, ІІ квартал 2008 року у строки встановлені законодавством.
13 жовтня 2008 року на підставі акта перевірки № 671/52-214 від 24.10.2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0006711520/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 850 гривень.
08 грудня 2008 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі у м. Луганську складено акт № 851/152-214, яким встановлено факт неподання відповідачем податкової звітності з комунального податку за ІІІ квартал 2008 року у строки встановлені законодавством.
15 грудня 2008 року на підставі акта перевірки № 851/152-214 від 08.12.2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0008511520/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 170 гривень.
24 червня 2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі у м. Луганську складено акт № 518/151, яким встановлено факт неподання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2008 року, за 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, за 2008 рік, І квартал 2009 року у строки встановлені законодавством.
12 серпня 2009 року на підставі акта перевірки № 518/151 від 24.06.2009 року позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0006141530/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 850 гривень.
Відповідно до ст. 6 Закону № 2181 та з метою погашення податкового боргу Ленінською МДПІ у м. Луганську 18 липня 2008 року винесено першу податкову вимогу № 1/147032452/24-505 та направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно акту Ленінської МДПІ у м. Луганську від 15.09.2008 року відповідачу не можливо вручити податкову вимогу від 18.07.2008 року № 1/147032452/24-505, у звязку з незнаходженням відповідача за юридично адресою.
13 жовтня 2008 року Ленінською МДПІ у м. Луганську винесено другу податкову вимогу № 2/214238766/24-504, яку направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до акту Ленінської МДПІ у м. Луганську від 16.03.2009 року відповідачу не можливо вручити податкову вимогу №№ 2/214238766/24-504, у звязку з незнаходженням відповідача за юридично адресою.
Станом на час звернення до суду у відповідача існує заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у сумі 1530,00 грн. та з комунального податку 1020,00 грн., що підтверджується довідкою про суму податкового боргу, податковими повідомленнями - рішеннями.
Згідно з п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно п. п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п. 95.1 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 6.1 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Підпунктом 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п. п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкові вимоги відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені та є чинними на час розгляду даної справи
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Перша податкова вимога від 18.07.2008 року за № 1/147032452/24-505 та друга податкова вимога від 13 жовтня 2008 року за № 38766/24-504 відповідно до вимог Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” вважаються такими, що вручені відповідачу.
16 квітня 2009 року заступником начальника Ленінської МДПІ у м. Луганську відповідно до вимог ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року із змінами та доповненнями було прийнято рішення № 28а про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ТОВ «Люкс Телеком Україна» в рахунок погашення його податкового боргу.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Внаслідок того, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» станом на дату розгляду справи самостійно податковий борг не погашено в повному обсязі, позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до відповідача, вважаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» про стягнення заборгованості у сумі 2550,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Телеком Україна» (код ЄДРПОУ 34870164, адреса: 91040, м. Луганськ, вул. Корольова, 33) кошти в рахунок погашення податкової заборгованості перед бюджетом у розмірі 2550,00 (дві тисячі пятсот пятдесят гривень 00 копійок) грн., з якої:
- з податку на прибуток 1530,00 (одна тисяча пятсот тридцять гривень 00 копійок) грн. на р/р 31117009700004 одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач: Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538;
з комунального податку 1020,00 (одна тисяча двадцять гривень 00 копійок) грн. на р/р 33211828700004 ГУДКУ у Луганській області одержувач місцевий бюджет Жовтневого району код 24046538, МФО 804013, код платежу 16010200
шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 13 грудня 2011 року.
<Текст >
СуддяО.В. Ірметова