Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 грудня 2011 року Справа № 2а-11251/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Ципко О.В.,
при секретарі: Гаркуші Ю.О.,
за участю представників сторін: позивач: Романенко Д.Ю., відповідач: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Виробничого кооперативу "Титан" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ
01 грудня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов.
Ухвалою суду від 02.12.2011р. було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду на 13.12.2011 р.
Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про зменшення позовних вимог у зв'язку з частковою сплатою відповідачем суми боргу, уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити їх.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, через представника позивача суду надав письмове клопотання, в якому вказано що станом на 01.12.2011 року Виробничим кооперативом "Титан" була сплачена заборгованість в сумі 6819,79 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень. Також, просив суд розгляд справи проводити без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що уточнений позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті З КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В судовому засіданні встановлено, що Виробничий кооператив "Титан" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області як платник страхових внесків з 03.05.1997 року (а.с.10).
3 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до ч. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
При вирішенні справи судом взято до уваги , що відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010р. № 2464-VI (далі -Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 09.11.2011 року Виробничий кооператив "Титан" мав борг за період з червня 2011 року по серпень 2011 року по сплаті єдиного внеску за рахунок несплачених страхових внесків нарахованих в сумі 11641,24 грн., що підтверджується структурою боргу (а.с.9).
Згідно з пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, зокрема, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.
На суму заборгованості позивачем були сформовані вимоги від 05.08.2011 року № Ю-2.5 на суму 3263,10 грн. та від 07.10.2011 року № Ю-2.7 на суму 8378,14 грн. (а.с.4,6), які відповідач отримав, що підтверджується підписом на корінцях вимог (а.с.5,7), однак сума заборгованості сплачена не була.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Суд дійшов до висновку, що відповідно до наведених вимог законодавства управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області правомірно були сформовані вимоги на всю суму боргу.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 6 названого Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Як вбачається з абз. 1 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до вимог абз. 6 та 7 ч. 4 ст. 25 названого Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Наявні матеріали справи свідчать, що станом на дату подачі позовної заяви у відповідача була заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 11641,24 грн., однак станом на 01.12.2011 року відповідачем частково сплачена заборгованість в сумі 6819,79 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень: №86 від 28.09.2011 р. в сумі - 19,51 грн.; № 113 від 13.10.2011 р. в сумі - 3000,00 грн.; № 124 від 21.10.2011 р. в сумі - 3320,00 грн.; № 150 від 24.11.2011 р. в сумі - 12,82 грн.; № 151 від 24.11.2011 р. в сумі - 467,46 грн.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Уточнені позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Виробничого кооперативу "Титан" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Виробничого кооперативу "Титан" (ідентифікаційний номер 03575445) адреса: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, вул. Південна, 1, р\р 26007710619 СФАБ «Укркомунбанк» М.Сєвєродонецька, МФО 304740 на користь управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області (ідентифікаційний номер 21792643) адреса: 92700, Луганська область, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 5, р/р 25604301012461 в ФЛОУ AT «Державний ощадний банк України» МФО 304665 заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 4821,45 грн. (чотири тисячі вісімсот двадцять одна грн. 45 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 19.12.2011 року.
<Текст >
СуддяО.В. Ципко