Постанова № 20223486, 24.11.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а-9598/11/1270
Номер документу
20223486
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 листопада 2011 року Справа № 2а-9598/11/1270 < Текст >

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Липовій К.С.

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 09.11.11 № 17144/10)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заграва» про стягнення заборгованості перед бюджетом з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 311,92 грн., -

ВСТАНОВИВ:

24 жовтня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заграва» про стягнення заборгованості перед бюджетом з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 311,92 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ТОВ «Заграва» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради запис № 1382120 0000 001566 від 05.11.2004. Заборгованість відповідача перед бюджетом складає 311,92 грн., а саме з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб (штрафні санкції) -311,92 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення рішення від 19.04.10 № 0031951510/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 03.03.10 № 263/97/151. На адресу відповідача надсилалися податкові вимоги, проте зазначене не призвело до погашення податкового боргу.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України , суд прийшов до наступного.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Заграва» ( і.к.30695548)., 05.11.2004 державним реєстратором виконавчого комітету луганської міської ради до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців внесено запис № 1382120 0000 001566 «Включення відомостей про юридичну особу».

Перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

З огляду на те, що підставою звернення до суду з вимогою стягнення податкового боргу було наявність узгодженого податкового боргу за податковим повідомленням рішенням від 19 квітня 2010 року, при розгляді справи застосовуються вимоги ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ЗУ «Про систему оподаткування», так і норми Податкового кодексу України, що передбачать право податкової на звернення до суду з зазначеною вимогою.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) далі ЗУ № 2181, чинним на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.

Абзацом «а» підпунктом 4.2.2 пункту 4.2 ст.4 ЗУ № 2181 передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст.17 ЗУ № 2181 Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.( абзац 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 ЗУ №2181).

Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст.5 ЗУ №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Пунктом 6.1. ст.6 ЗУ №2181 передбачено , що у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

З п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727 вбачається, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі акту перевірки № 263/97/151 від 03.03.2010, яким встановлено несвоєчасне подання розрахунків сплати єдиного податку субєктом малого підприємництва юридичною особою за 3 та 4 квартал 2009 року, відносно відповідача було винесено податкове повідомлення рішення № 0031951510/0 від 19.04.2010, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в сумі 340,00 грн.

Згідно п.п. 6.2.4. 6.2 ст.6 ЗУ №2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Згідно акту № 263/97/151 податкове повідомлення рішення було розміщено на дошці податкових повідомлень рішень ( а.с.15 звор. бік).

Статтею 6 Закону України №2181 передбачено - у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідачу було направлено першу податкову вимогу від 12.07.2010 № 1/580 на суму 311,92 ( а.с.16) та другу податкову вимогу № 2/882 від 09.11.2010 на суму 311,92 грн. ( а.с.16,17,18).

У звязку з неможливістю вручення, зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень -04.10.10-першої та 17.12.2010- другої, про що складено відповідні акти ( а.с.17,19)

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг у сумі 311,92 грн., про який він повідомлений, який є узгодженим та до теперішнього часу не сплачений.

Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податку шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

З урахуванням вимог п. 6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заграва» про стягнення заборгованості перед бюджетом з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 311,92 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Заграва» ( і.к. 30695548) заборгованість перед бюджетом з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника, у розмірі 311,92 грн.( триста одинадцять гривень девяносто дві копійки) з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб , перерахувавши на р/р 34210378700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 18050100, одержувач: місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

<Текст >

СуддяС.М. Чиркін