Постанова № 20215759, 09.12.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2011
Номер справи
2а-7610/10/0670
Номер документу
20215759
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-7610/10/0670

категорія 2.11.8

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Черняхович І.Е. ,

при секретарі - Карасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства "Прем'єр Продукт-Житомир" <Текст >

до Державної податкової інспекції у м. Житомирі <Текст >

про скасування рішення про застосування штрафних санкцій,-

встановив:

Приватне підприємство "Прем'єр Продукт-Житомир" звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Житомирі. Просить скасувати Рішення про застосування штрафних санкцій від 06.07.2010 р. № 0008402302 Державної податкової інспекції у м. Житомирі, як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства України

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував, просив відмовити в його задоволенні.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що працівниками ДПІ у м. Житомир проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари та послуги, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій на складі приватного підприємства "Прем"єрпродукт Житомир" за адресою: м. Житомир, вул. П. Сингаївського, 3. В результаті перевірки працівниками податкового органу виявлено порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ", а саме: підприємство не виконало друк фіскального звітного чеку за 16.06.2010р. (виконано 17.06.2010р.); порушення вимог п. 11 ст. 3 вищевказаного Закону - позивач не забезпечив використання режиму попереднього програмування найменування товару ( згідно наданих для перевірки контрольних стрічок , замість найменування товару було зазначено "погашення заборгованості реалізованого товару"); порушення п. 13 ст. 3 вказаного Закону України, а саме: не забезпечено відповідності суми готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті реєстратора розрахункових операцій сумі готівкових коштів на місці проведення розрахунків у розмірі 548,39 грн. За результатами даної перевірки працівниками ДПІ у м. Житомирі складено акт (довідку) від 24.06.2010 р. № 0601/06/30/23/36617732 (а.с.10). Даний акт підписано головним бухгалтером Приватного підприємства "Прем'єр Продукт-Житомир" ОСОБА_1 нею ж дано письмові пояснення - заперечення щодо порушення вимог п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " (а.с. 84).

На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у м. Житомирі винесено рішення від 06.07.2010р. № 0008402302 (а.с. 11), яким до позивача застосовано фінансову санкцію у сумі 3166,95 грн., а саме: 340,00 грн. за не роздрукування фіскального звітного чеку відповідно до вимог п. 4 ст. 17 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", 85 грн. за невикористання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів обліку їх кількості відповідно до п. 6 ст. 17 вказаного Закону та 2741, 59 грн. - в п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність , що передбачено ст. 22 вищевказаного Закону України.

В результаті адміністративного оскарження, вищевказане рішення ДПА у Житомирській області залишено без змін, а скарги директора Приватного підприємства "Прем"єрпродукт - Житомир"- без задоволення.

Суд частково не погоджується з таким рішенням Державної податкової інспекції у м. Житомирі з наступних підстав.

Щодо стягнення у сумі 340,00 грн. за порушення п. 9 ст. 3 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" .

В Акті перевірки зазначено, що підприємство не роздрукувало фіскальний звітний чек за 16.06.2010 року. Встановлено, що при проведенні перевірки головний бухгалтер і касир підприємства надавали пояснення перевіряючим, що фіскальний звітний чек за 16.06.2010 року не був роздрукований у зв'язку з виходом з ладу РРО. А саме, в кінці робочого дня 16.06.2010 р. після проведення всіх розрахункових операцій касиром було зроблено Х-звіт, після чого РРО зламався, і вже виконати Z-звіт не було можливості. Головним бухгалтером було здійснено дзвінок до сервісного центру, але там їй повідомили, що у зв'язку з тим, що робочий день вже закінчився, спеціаліст прибуде на підприємство на наступний день. 16.06.2010 р. в КОРО було здійснено всі необхідні записи, а саме, проведено оприбуткування виручки, отриманої протягом дня через РРО. Але, з причин поломки РРО Z-звіт не було можливості зробити та підклеїти. 17.06.2010 р., як і було обіцяно в сервісному центрі спеціаліст прибув на підприємство та відремонтував РРО, про що зробив всі необхідні записи в КОРО. Після включення РРО 17.06.2010 р. (після того, як його відремонтували) касиром було зроблено Z-звіт.

В викладеного випливає, що підприємство не роздрукувало фіскальний звітний чек за 16.06.2010 року у зв'язку з несправністю РРО, що підтверджується всіма необхідними документами, в тому числі довідкою сервісного центру № 139, в якій чітко зазначено, що 17.06.2010р о 13-30 год., було проведено ремонт плати РРО (а.с.80).

Відповідно до п.п. 7.10 п. 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок , затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. № 614 "Про затвердження нормативно - правових актів до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг", у разі виходу РРО з ладу, графи 1 "№ з/п" та "дата і час виходу РРО з ладу" розділу 4 "Облік ремонтів робіт з технічного обслуговування і перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО" книги обліку розрахункових операцій заповнюються працівниками СПД безпосередньо після виходу РРО з ладу.

Судом встановлено, що вказані дії працівниками Приватного підприємства "Прем'єр Продукт-Житомир" були виконані.

Таким чином, Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 06.07.2010 р. № 0008402302 Державної податкової інспекції у м. Житомирі в частині стягнення 340,00 грн. являється таким , що підлягає скасуванню.

Щодо стягнення у сумі 2741, 95 грн. за порушення порушення п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Судом встановлено, що при перевірці виявлено, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій складала 562,05 грн., а сума коштів, що зазначена в службовому звіті реєстратора розрахункових операцій становила 13,66 грн., виходячи з даного невідповідності суми готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті реєстратора розрахункових операцій сумі готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 548, 39 грн.

В поясненні до акта перевірки від 24.06.2010р. (а.с. 84) головним бухгалтером позивача вказано, що вона не погоджується із порушенням з приводу невідповідності готівкових коштів, так як перевіряючі додали до коштів на місці проведення розрахунків кошти, які знаходилися в касі підприємства та зберігалися окремо та закривалися окремим ключем.

Однак суд не приймає до уваги даний факт, оскільки з матеріалів справи випливає, що кошти, які знаходилися на місці проведення розрахунків були власноруч перераховані та записні в опис фактичної наявності коштів від 23.06.2010р. касиром підприємства ОСОБА_2 без заперечень (а.с. 83).

Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Стаття 22 вищевказаного Закону передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення в частині стягнення у сумі 2741, 95 грн. скасуванню не підлягає, оскільки винесено відповідно, до чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства.

Щодо стягнення у сумі 85, 00 грн. за не використання режиму попереднього програмування, цін товарів та обліку їх кількості.

В ході розгляду справи встановлено, що в наданих для перевірки 24.06.2010р. контрольних стрічках замість найменування товару було зазначено "погашення заборгованості реалізованого товару"

За вказане порушення ДПІ у м. Житомирі до позивача застосовано фінансову санкцію у сумі 85,00 грн.

Статтею 8 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що форма зміст розрахункових документів , порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій встановлюється Державною податковою адміністрацією.

Форму та зміст розрахункових документів, яке затверджено наказом ДПА України від 01.12.2000р. № 614 "Про затвердження нормативно - правових актів до Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ". Пунктом 1 вказаного Положення визначено термін "найменування товару (послуги)" - слово, поєднання слів або слова та цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару (послуги) та однозначно ідентифікують товар чи послугу в документообігу СПД.

Суд вважає, що програмування Приватним підприємством "Прем'єр Продукт-Житомир" в реєстраторі розрахункових операцій назви товару " погашення заборгованості реалізації товарів" не відображає споживі ознаки товару, що реалізується та не дозволяє однозначно його ідентифікувати.

Пункт 11 ст. 3 вищевказаного Закону України передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно п. 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приватним підприємством "Прем'єр Продукт-Житомир" не подано до суду жодних документів чи доказів, які б спростували вищевказане порушення, а тому суд вважає законним застосування фінансової санкції у сумі 85,00 грн.

Відповідно до ч. 2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що рішення про застосування штрафних санкцій № 0008402302 від 06 липня 2010 року підлягає частковому скасуванню.

Керуючись ч.3 ст.2, ст.ст. 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд-

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій № 0008402302 від 06 липня 2010 року в частині відсутності (не роздрукування) фіскальних чеків у сумі 340,00 грн.

В решті позовних вимог - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:І.Е.Черняхович

Повний текст постанови виготовлено: 14 грудня 2011 р.

присуджено до стягнення <сума >грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.