Постанова № 20213896, 14.12.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2011
Номер справи
2а/0570/22395/2011
Номер документу
20213896
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/22395/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Давиденко Т.В.

при секретаріПавленко М.С.

Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

при секретарі судового засідання Павленко М.С.

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1 довір. від 13.12.2011 року б/н

від відповідача ОСОБА_2 довір. від 13.12.2011 року № 95

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Прокурора м. Словянська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Словянську та Слов'янському районі Донецької області

до відповідача Товариства з обмеженою віжповідальністю «Славкокс»

про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 47188 грн. 12 коп.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Словянська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Словянську та Слов'янському районі Донецької області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славкокс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 47188 грн. 12 коп.

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що в порушення відповідачем норм ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» ТОВ «Славкокс» станом на 15.11.2011 року не сплатило суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в розмірі 47188грн. 12 коп.

Враховуючи наведене, просить стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наддав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, та просив суд позовну заяву задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти доводів позовної заяви, просив в задоволенні позовної заяви відмовити.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, заслухавши представників сторін, суд встановив.

ТОВ «Славкокс» - є юридичною особою (ЄДРПОУ 33534465), зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Словянської міської Ради Донецької області від 01.06.2005 року, юридична адреса: 84100, Донецька область, м. Словянськ, вул. Дімітрова, 16, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 4).

ТОВ «Славкокс» взяте на облік як платник єдиного внеску до УПФУ в м. Словянську Донецької області.

ТОВ «Славкокс» надало до УПФУ в м. Словянську Донецької обалсті звіт за вересень 2011 року, (а.с. 13-15).

Станом на 15.11.2011 року у ТОВ «Славкокс» рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 47188 грн. 12 коп., про що свідчить картка особового рахунку (а.с. 6-12).

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених адміністративним судом, в позовній заяві позивач просить стягнути зазначену суму заборгованості.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. п. 5. ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.

Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурор здійснює в суді представництво громадянина або держави в порядку, встановленому цим кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Тобто прокурору надане право звертатись з позовною заявою до суду в інтересах держави.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, позивач у справі орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником єдиного внеску.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Тобто, на відповідача у справі покладений обовязок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем, станом на 15.11.2011 року у нього рахується заборгованість по сплаті єдиного внеску в сумі 47188 грн. 12 коп.

Згідно ч. 11 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно абз. 6 ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Оскільки у відповідача рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску, позивач у встановленому Законом порядку, обгрунтованно та в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення сум недоїмки, тому суд приходить висновку про задоволення позовної заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122-154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Прокурора м. Словянська Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Словянську Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славкокс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 47188 грн. 12 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Славкокс» (ЄДРПОУ 33534465, юридична адреса: 84100, Донецька область, м. Словянськ, вул. Дімітрова, 16 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Словянську Донецької області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 47188 грн. 12 коп.

Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У судовому засіданні 14.12.2011 року проголошений повний текст постанови.

Суддя Давиденко Т.В.