Постанова № 20207613, 27.09.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2011
Номер справи
2а/0570/13839/2011
Номер документу
20207613
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/13839/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11 год 30 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Полякової К.В.

при секретарі          Вишневської О.В.

За участю представників від:

позивача:                                                   ОСОБА_1 (дов. № 13978 від 10.08.2011 р.),

відповідача:                                                   не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Дочірнього підприємства акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 122201,02 грн.,–

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ворошиловського району м. Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька з позовною заявою до Дочірнього підприємства акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 122201,02 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Дочірнє підприємство акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» (надалі - відповідач) знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька (надалі – Управління, позивач), як платник внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ, відповідач є страхувальником, а тому відповідно до п. 8 ст. 9 вказаного Закону, зобов`язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Проте, Дочірнім підприємством акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» за період з січня по червень 2011 року не сплачено єдиний внесок, у зв`язку з чим виникла сума боргу у сумі 137615,86 грн., з якої відповідачем добровільно сплачено 15414,84 грн. Таким чином, не відшкодованим залишився борг у сумі 122201,02 грн. На підставі викладеного, прокурор просив суд стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька, заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 122201,02 грн. (а.с. 2-4).

Відповідно до частини 1 статті 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, прокурор може звернутися до суду з адміністративним позовом про захист прав, свобод і інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Прокурор у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві та додаткових письмових поясненнях, просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.

Відповідно до частини 2 статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справи у відсутність відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» - відповідач по справі, є юридичною особою, включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, та присвоєно код ЄДРПОУ 32628159.

Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька як страхувальник та платник страхових внесків, який обрав особливий спосіб оподаткування – єдиний податок.

У відповідності до пункту 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2001 року № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

Згідно зі статтею 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Відповідно до статті 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Пунктом 2.3 Положення, Управлінню надано право, зокрема, стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ (надалі – Закон № 2464-VІ), який підлягає застосуванню до спірних правовідносин, введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цим законом визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати, а також повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до п. 3 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VІ, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, загальнообов`язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття, загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,, зумовленими похованням, загальнообов`язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Обов`язок відповідача, як платника єдиного внеску, щодо нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, встановлений частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VІ.

Згідно з частиною 4 статті 6 Закону № 2464-VІ, у разі наявності недоїмки по сплаті єдиного внеску, територіальний орган Пенсійного фонду України надсилає платнику єдиного внеску вимогу про її сплату, яка підлягає виконанню на протязі десяти днів з моменту її отримання.

Платник єдиного внеску, у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про її сплату, узгоджує таку вимогу з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом.

Якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги , територіальний орган Пенсійного фонду надсилає вимогу про сплату недоїмки до підрозділу державної виконавчої служи, що передбачено абз. 6 частини 4 статті 25 Закону № 2464-VІ.

В силу зазначеної норми законодавства, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Згідно даних картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 7-9), сума недоїмки відповідача перед Управлінням зі сплати єиного внесків за період з 01.01.2011 року по 04.08.2011 року складає 137615,86 грн.

З виписки УПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька вбачається, що відповідачем частково погашена заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 15414,84 грн. (а.с. 59-63).

Управлінням 03.08.2011 року на адресу відповідача була надіслана вимога про сплату боргу зі сплати єдиного внеску № Ю-02-5113 на зальну суму 122021,02 грн. (а.с. 58).

Відповідачем 10.08.2011 року, було отримано вимогу позивача про сплату боргу у розмірі 122201,02 грн. про що свідчить підпис відповідача (а.с. 58).

Проте, сума недоїмки відповідачем у строки, встановлені законом, узгоджена та сплачена не була. Доказів щодо сплати суми заборгованості на час розгляду справи відповідачем також не надано.

Аналізуючи вищенаведені норми законодавства, суд приходить до висновку, що сума недоїмки у розмірі 122201,02 грн., яка виникла в результаті несплати відповідачем страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, підлягає стягненню з відповідача.

Частиною 16 ст. 25 Закону визначено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до Дочірнього підприємства акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 122201,02 грн. - задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства акціонерного товариства закритого типу «Донбаселектромонтаж» «Донецьке спеціалізоване управління Електромонтаж 442» (код ЄДРПОУ 32628159) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька (р/р 256033012000 у ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, ЄДРПОУ 20377072, заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 122201 (сто двадцять дві тисячі двісті одна) грн. 02 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 27 вересня 2011 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складено 30 вересня 2011 року.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                       Полякова К.В.