Постанова № 20202142, 04.11.2011, Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
04.11.2011
Номер справи
2-а-8344/11
Номер документу
20202142
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) СТРУКТУРНА ОДИНИЦЯ "ЖМЕРИНСЬКІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ" АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО"
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Справа № 2-а-8344/11

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.11.2011м. Жмеринка

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

Головуючого судді Камінський В. П.

секретаряОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості з відшкодування пільг,

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» звернувся з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості з відшкодування пільг.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач відмовив у відшкодуванні витрат пов'язаних із наданням пільг з оплати електроенергії без норм споживання особам, на яких поширюється дія Закону України «Про міліцію», посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України № 879 від 01.08.1996 року «Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати», якою встановлені норми споживання електричної енергії, в межах яких надаються передбачені чинним законодавством пільги на оплату житлово-комунальних послуг. На думку позивача така відмова є неправомірною, оскільки положення Закону, які обмежують надання пільг в рамках норм споживання визнані неконституційними в зв’язку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Позивач просив визнати протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області щодо відшкодування пільг громадянам, які мають право згідно Закону України «Про міліцію» за березень 2008 року, квітень 2009 року та за період з жовтня 2009 року по червень 2011 року; просив стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області заборгованість з відшкодування пільг, наданих працівникам міліції звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років за березень 2008 року, квітень 2009 року та за період з жовтня 2009 року по червень 2011 року в розмірі 28670,39 грн.; а також стягнути з Державного бюджету України на користь ПАТ «Вінницяобленерго» судовий збір в сумі 290,10 грн..

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві і просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 позов не визнала повністю і просила суд в його задоволенні відмовити в повному обсязі, надавши суду усні та письмові заперечення № 28241 від 02.11.2011 року. При цьому повідомила, що Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради не має можливості для проведення відшкодування витрат громадянам, які мають право на пільги за Законом України "Про міліцію", так як дане відшкодування не передбачено Законом про Державний бюджет України на відповідні роки. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 01.08.1996 року встановлено норми користування житлово-комунальними послугами, у тому числі для осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про міліцію», в межах яких і проводиться відшкодування. Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради немає визначених чинним законодавством підстав та необхідних обсягів фінансових ресурсів для проведення відшкодування витрат по оплаті використаної електроенергії працівникам міліції. Також представник відповідача ОСОБА_3 зазначає, що позивач пропустив строк для звернення до адміністративного суду про стягнення коштів за березень 2008 року, квітень 2009 року та за період з жовтня 200*9 року по червень, оскільки ст.99 КАС України встановлює лише шестимісячний строк. Просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Заслухавши сторін, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону України «Про міліцію», із врахуванням змін, внесених Законом України „ Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", зобов'язувала працівникам міліції та членам їх сімей надати 50 - процентну знижку по оплаті спожитої електроенергії, в межах норм встановлених законодавством.

Однак, Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року за № 10рп/2008 внесені Законом України про Державний бюджет України на 2008 рік зміни до вказаної статті, в частині, що стосується встановлення меж норм споживання - визнано такими, що не відповідають Конституції України (є не конституційними).

Згідно частини 2 статті 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Відповідно до Законів України «Про державний бюджет» відповідно на 2009, 2010,2011 року надання пільг вказаній вище категорії споживачів здійснюється за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим органам.

Стаття 22 Закону України «Про міліцію» передбачає надання пільг працівникам міліції та членам їх сімей у вигляді 50-процентної знижки по оплаті жилої площі, комунальних послуг, а також палива без обмеження норм споживання. Цією ж статтею, передбачено, що за працівниками міліції, звільненими зі служби за віком, хворобою або вислугою років, зберігається право на пільги за цим Законом.

Згідно ст. 19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначено, що законами України визначаються пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг, зокрема послуг з постачання електричної енергії, а згідно ст. 21 окремо визначаються нормативи коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, що спрямовуються на покриття витрат підприємств, установ і організацій соціально-культурного, житлово-комунального та побутового обслуговування, які не покриваються виплатами населення. Нормативи фінансування встановлюються під час прийняття Закону України про Державний бюджет України на поточний рік, а також під час формування бюджетів соціальних фондів.

Пунктом 3 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256, відповідача визначено головним розпорядником коштів, який зобов'язаний проводити відповідні відшкодування.

За таких обставин, посилання відповідача у своїх запереченнях на постанову Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 року № 879, якою встановлені норми та надання такому нормативному акту юридичної сили вищої ніж Закон України "Про міліцію", є некоректним та неправомірним.

Отже, позивачу, як енергопостачальній організації, повинно відшкодовуватися відповідачем 50 відсотків вартості використаної електроенергії, особами на яких поширюється дія статті 22 Закону України «Про міліцію», без врахування норм спожитої електроенергії, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 року №879.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 256 від 4.03.2002 р. установлено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих отримувачам, які мають право на відповідні пільги.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що в 2009 році надано пільг вказаній категорії з оплати електроенергії: жовтень – 1048,45 грн., в т.ч. в межах норм споживання -589,25 грн.; листопад – 1703,29, в т.ч. в межах норм споживання – 681,28 грн.; грудень – 1451,98 грн., в т.ч. в межах норм споживання – 674,94 грн.; у 2010 році надано пільг вказаній категорії з оплати електроенергії: січень – 1839,71 грн. в т.ч. в межах норм споживання – 629,67 грн.; лютий – 1947,33 грн., в т.ч. в межах норм споживання 638,68 грн.; березень – 1602,99 грн., в т.ч. в межах норм споживання 527,08 грн.; квітень – 1466,21 грн., в т.ч. в межах норм споживання 621,33 грн.; травень 1401,91 грн., в т.ч. в межах норм споживання 632,54 грн.; червень – 1227,57 грн., в т.ч. в межах норм споживання 600,76 грн.; липень – 1198,38 грн., в т.ч. в межах норм споживання 6023,42 грн.; серпень 1234,96 грн., в т.ч. в межах норм споживання 595,84 грн.; вересень 1536,75 грн., в т.ч. в межах норм споживання 595,84 грн.; жовтень 1488,10 грн., в т.ч. в межах норм споживання 624,95 грн.; листопад 1975,18 грн., в т.ч. в межах норм споживання 738,62 грн.; грудень 1814,78 грн., в т.ч. в межах норм споживання 674,85 грн.; у 2011 році надано пільг вказаній категорії з оплати електроенергії: січень – 2123,11 грн., в т.ч. в межах норм споживання 709,12 грн.; лютий – 2667,28 грн., в т.ч. в межах норм споживання 746,76 грн.; березень – 1796,53 грн., в т.ч. в межах норм споживання 787,41 грн.; квітень – 2302,42 грн., в т.ч. в межах норм споживання 843,15 грн.; травень – 2542,25 грн., в т.ч. в межах норм споживання 922,45 грн.; червень – 1903,56 грн., в т.ч. в межах норм споживання 914,90 грн.. А відповідачем за період з жовтня 2009 року по червень 2011 року в рахунок відшкодування проведено оплату на загальну суму 14430,02 коп..

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Представником відповідача не доведено правомірність відмови позивачу у відшкодуванні витрат, пов'язаних із наданням пільг по оплаті електроенергії особам на яких поширюється дія Закону України "Про міліцію".

Згідно ч.1,2 ст. 99 КАС України – адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду; для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Представник позивача не ставить питання про поновлення процесуального строку, відповідно до ст. 102 КАС України, а тому строк звернення встановлюється з квітня 2011 року.

Відповідно до ч.1,3 статті 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково і судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує судові витрати відповідно до задоволених вимог з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) .

Керуючись ст.ст. 18, 70, 71, 79, 86, 94, 99, 102, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» до управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості з відшкодування пільг задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області щодо відшкодування пільг громадянам, які мають право на пільги згідно Закону України «Про міліцію».

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області заборгованість з відшкодування пільг, наданих працівникам міліції, звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років за період з квітня-червнь 2011 року в розмірі 2680 (дві тисячі шістсот вісімдесят) грн. 50 коп. на користь Публічного акціонерного товариства «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» (вул. Асмолова 10, м. Жмеринка, поточний рахунок із спеціальним режимом використання №260363012850 в ОПЕРВ філії-Вінницьке обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 302076, код ЄДРПОУ 25510207).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з місцевого бюджету м. Жмеринка Вінницької області на користь Публічного акціонерного товариства «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Жмеринські електричні мережі» (вул.Асмолова 10, м. Жмеринка, поточний рахунок із спеціальним режимом використання №260363012850 в ОПЕРВ філії-Вінницьке обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 302076, код ЄДРПОУ 25510207) судовий збір в сумі 26 (двадцять шість) грн. 80 коп..

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення Вінницькому апеляційному адміністративному суду через Жмеринський міськрайонний суд.

Суддя ОСОБА_4