ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
01 липня 2011 р. (18:00) Справа №2а-4846/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим <Список ><Позивач в особі >
до Приватного підприємства "Казантип-Тур" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення 90917,65 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція в Ленінському районі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Приватного підприємства "Казантип-Тур" (далі відповідач) про стягнення 90917,65 грн.
Позовні вимоги мотивовані тім, що відповідач не дотримується граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по орендної плиті за земельні ділянки державної та комунальної власності, в наслідок чого до нього були застосовані штрафи, які добровільно не були сплачені.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дуту, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, однак 29.2011р. надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач неодноразово у судове засідання не зявлявся, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином судовою повісткою. яка направлена рекомендованою кореспонденцією, але вона повернулась з відміткою пошти про закінчення терміну зберігання, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Казантип-Тур" зареєстроване 16.08.2007р. Ленінською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа (ідентифікаційний код 35110538), що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру (а.с. 3-5) та з 22.08.2007 знаходиться на обліку як платник податків у Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим за № 2139 (а.с.7).
Таким чином, відповідач є субєктом господарювання, платником податків, зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, діючого на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 1251) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-XII, діючого на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 2535) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Згідно до ст. 15 Закону № 2535 власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Положеннями ч. 1 ст. 14 Закону 2535 визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Стаття 17 Закону № 2535 передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р., поданої відповідачем у порядку звітності, орендна плата згідно з договором оренди складає 115832,64 грн. (9652,72 грн. щомісячно) (а.с. 8-9).
Відповідно до картки особового рахунку розмір нарахованого відповідачем податкового зобов'язання з квітня по грудень 2010р. складає по 9652,72 грн., а також зазначено, що відповідач має переплату в розмірі 4250,17 грн. (а.с. 18-21).
Таким чином, сума заборгованості відповідача з орендної плати за основним платежем складає 82624,31 грн. ((9652,72х8)-4250,17).
Матеріали справи свідчать про те, що 27.082010р. ДПІ в Ленінському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання граничних термінів сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за листопад 2009р. - лютий 2010р.
За результатами вказаної перевірки складений акт № 1504/1503/35110538 від 27.08.2010р., відповідно висновків якого встановлене порушення ст. 17 Закону України "Про плату за землю", п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язаня платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яке виразилося в недотриманні дотримання граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. (а.с. 10). Копія акту була отримана відповідачем під розпис 27.08.2011р. (а.с. 10 зворотній бік).
На підставі зазначеного акту відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 позивачем 09.09.2010р. прийняті податкові повідомлення-рішення: № 0002841503/0 про застосування штрафу в розмірі 1930,54 грн. (а.с. 12), № 0002831503/0 про застосування штрафу в розмірі 1822,99 грн. (а.с. 13), № 0002821503/0 про застосування штрафу в розмірі 4539,81 грн. (а.с. 14), № 0002821503/0 про застосування штрафу в розмірі 4539,81 грн. (а.с. 14).
Загальна сума заборгованості зі сплати штрафних санкцій складає 8293,34 грн. (1930,54+1822,99+ 4539,81).
Зазначені рішення були отримані відповідачем 09.09.2010р. під розпис, що підтверджується відповідною відміткою на корінцях податкових повідомлені-рішень форми "Ш" (а.с.12-14).
Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, (далі Закон №2181) був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
На підставі пп. 5.2.1. п. 5 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпунктом 5.2.2. п. 5 ст. 5 цього ж Закону № 2181 встановлено право платника податків оскаржити в апеляційному порядку рішення контролюючого органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону № 2181 та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання податкових повідомлень-рішень.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону № 2181 було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
08.06.2010р. відповідачу була виставлена перша податкова вимога № 1/151 на суму 5392,44 грн. та 17.11.2010р. була виставлена друга податкова вимога № 2/274 на суму 61959,49 грн., які були отримані відповідачем 13.10.2010р. та 31.12.2010р. відповідно, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.15-16).
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в установлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
У встановлені законом строки відповідач не сплатив податкове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та штрафні санкції всього у розмірі 90917,65 грн. (82624,31+8293,34).
Згідно статті 27 Закону №2535 контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України № 2755-VI від 02.12.2010р, відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідач не надав заперечення проти позову, доказів оскарження податкових повідомлень-рішень або доказів сплати заборгованості, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 01.07.2011р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 06.07.2011р.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Казантип-Тур" (98227, АР Крим. Ленінський район. смт. Багерове, вул. Міра, б. 20, код ЄДРПОУ 35110538; розрахункові розрахунки не відомі) в дохід місцевого бюджету Бєлінської сільської ради Ленінського району АР Крим (р/р 33217812700170, банк ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, ЄДПОУ 32722426, код платежу 13050205) заборгованість в розмірі 90917,65 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
<Текст >
Суддя <підпис >Євдокімова О.О.
<Текст >