Постанова № 20199153, 01.12.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.12.2011
Номер справи
2а-13184/11/0170/6
Номер документу
20199153
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 грудня 2011 р. Справа №2а-13184/11/0170/6 (15 г. 39 хв.) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А.,

при секретарі Усковій О. І.,

за участю представника позивача – ОСОБА_1, довіреність №7/1-1278 від 17.10.11р.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства «Лаванда»

про стягнення штрафу

Суть спору: Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Лаванда» про стягнення штрафу у розмірі 850,00 грн. до Державного бюджету України на підставі постанови № 37 від 01.96.2011 року. Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях ст. ст. 1, 2 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, п.10 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування та мотивовані несплатою відповідачем штрафу у встановлений законом строк.

У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача до суду не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Ст. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2006 року №1434, передбачено, що державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.

Інспекція державного архітектурно –будівельного контролю в АР Крим є урядовим органом державного управління і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України та аналогічним вимогам законодавства України.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в АРК є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції України від 26.10.07р. №45, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.

Згідно ст. 31 Закону України “Про планування і забудову територій”державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.

Згідно зі ст. 1 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт, що не відповідають будівельним нормам, державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.

Відповідно до ст. 2 Закону справи про правопорушення, передбачені цим законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю). Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право:

безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності;

давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень;

одержувати від замовників, проектних і будівельних організацій та підприємств будівельної індустрії необхідну для виконання покладених на них функцій нормативно-технічну, проектну та іншу документацію;

зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам державних стандартів, норм і правил, затвердженим проектним рішенням або місцевим правилам забудови населених пунктів, здійснюються без дозволу на їх виконання, а так само виробництво і застосування у будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів;

вносити подання відповідним органам про анулювання ліцензій на право провадження окремих видів господарської діяльності у будівництві підприємств, які допускають порушення ліцензійних умов, а також на інших підставах відповідно до закону.

Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим затвердженого начальником Державної архітектурно-будівельної інспекції 06.12.2007р. (далі-Положення) Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим (далі –інспекція ДАБК) є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі-Держархбудінспекція) утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007р. №45, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.

П.3 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, затвердженого начальником Державної архітектурно-будівельної інспекції 06.12.2007р. (далі Положення) передбачено, що до завдань інспекції ДАБК входить виконання в межах компетенції дозвільних,реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Згідно з ч.6 п.4 Положення до повноважень інспекції ДАБК належить проведення перевірок відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням.

Відповідно до ч.16 п. 5 Положення інспекція ДАБК має право здійснювати захист у суді своїх прав та законних інтересів, звертатися до суду у разі виявлення правопорушень у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

У п. 10 Постанови КМ України, від 06.04.1995, № 244 “Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування”зазначено, що підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала.

Відповідно до п. 11 вказаної постанови, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду.

Розгляд справ про правопорушення при наданні фізичним особам послуг з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та придбанні будівельної продукції, а також застосування штрафів у цих випадках здійснюються іншими державними органами у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Судом встановлено, що 17.05.2011 року позивачем проведено перевірку щодо проведення будівельних робіт по реконструкції адміністративної будівлі панчішної фабрики за адресою :АР Крим, м. Феодосія, вул. Бойова, 14.

За результатами перевірки складений протокол про правопорушення у сфері містобудування від 17.05.2011р., в якому зафіксовано, що відповідачем здійснювалось виконання будівельних робіт без затвердженого у встановленому порядку проекту, що є порушенням відповідачем ст. 5 Закону України “Про основи містобудування”.

Також позивачем прийнято припис від 17.05.2011 року, яким відповідачу запропоновано надати затверджений у встановленому порядку проект з реконструкції цього об’єкту. Привезти об’єкт у відповідність чинному законодавству.

01.06.2011р. на підставі протоколу про правопорушення у сфері містобудування від 17.05.2011р., припису від 17.05.2011 року та відповідно до абз. 8 ст. 1 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” позивачем прийнято постанову №37 про накладення на відповідача штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 850,00 грн.

Зазначена постанова отримана відповідачем 06.06.2011р., про що свідчить поштове повідомлення.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №37 від 01.06.2011р. прийнято з порушенням діючого законодавства.

За таких обставин, приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та доказів сплати заборгованості в сумі 850,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити в зазначеній сумі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 01.12.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 05.12.2011 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Лаванда» (98100, м. Феодосія, вул. Бойова, 14) на користь державного бюджету м. Феодосія (р/р31116106700024, УДК, код 21081100 ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709) 850,00 грн. на підставі постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №37 від 01.06.2011р.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                   Латинін Ю.А.