Постанова № 20198393, 28.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.11.2011
Номер справи
2а-13538/11/0170/21
Номер документу
20198393
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

28 листопада 2011 р. (12:10) Справа №2а-13538/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши за участі представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 5227/9/32/10 від 22.07.2011р., у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим <Список ><Позивач в особі >

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Краснознаменське" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення 71931,24 грн.

Обставини справи: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Краснознаменське" (далі відповідач) про стягнення 71931,24 грн. за податковим повідомленням рішенням № 0000042301/0 від 01.02.2010р.

Позовні вимоги мотивовані тім, що відповідачем несвоєчасно подається податкова звітність з податку на додану вартість, а також не сплачуються податок на додану вартість за період з вересня по грудень 2008р. та за січень,березень, травень, червень, серпень, вересень, листопад 2009р., в зв'язку з чим позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000042301/0 від 01.02.2010р., яким відповідачу нараховане податкове зобов'язання в сумі 46300,90 грн. - за основним платежем та в сумі 25630,40 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Позивач у судовому засіданні 28.11.2011р. позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, але конверт повернувся з відміткою пошти "за відмовою адресата від одержання". Відповідно до ч. 1 ст. 37 КАС України у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Краснознаменське" зареєстроване як юридична особа, про що свідчіть довідка № 23/5-1015 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 13), та перебуває на податковому обліку в Джанкойській об'єднаній державній податковій інспекції в АРК з05.07.1990р. за реєстраційним № 377 (а.с.15).

З 19.01.2010р. по 25.01.2010р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валового та іншого законодавства за період з 14.02.2008р. по 31.12.2009р., в ході якої встановлено порушення відповідачем, зокрема, п.п. 4.1.4 "б" ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме: неподання відповідачем декларації з податку на додану вартість за вересень-грудень 2008р., січень-грудень 2009р., та порушення п. 3.1 ст. 3, п. 7.3 ст. 7, п.п. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2, п. 9.4 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", що призвело до несплати податку на додану вартість до бюджету у загальній сумі 46300,90 грн., з яких за вересень 2008р. - 38402,40 грн., за жовтень 2008р. - 462,00 грн., за листопад 2008р. - 3446,00 грн., за грудень 2008р. - 11,20 грн., за січень 2009р. - 239,40 грн., за березень 2009р. - 439,90 грн., за травень 2009р. - 800,00 грн., за червень 2009р. - 600,00 грн., за серпень 2009р. - 40,00 грн., за вересень 2009р. - 660,00 грн. за листопад 2009р. - 1200,00 грн.

За результатами вищезазначеної перевірки складений акт від 01.02.2010р. № 768/23-01/00854085 (а.с. 18-36), на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення від 01.02.2010р. № 0000042301/0 на суму податкового зобов'язання за основним платежем 46300,90 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 25630,40 грн. (а.с. 43).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальним законом, чинним до 01.01.2011р., що визначав платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету був Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997, № 168/97-ВР (далі Закон 168).

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону №168 податковим періодом є один календарний місяць. Пунктом 10.2 ст. 10 Закону № 168 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Таким чином, законодавством передбачений обовязок відповідача надавати податкові декларації по податку на додану вартість до податкових органів та дотримуватися повноти та своєчасності внесення податку на додану вартість до бюджету відповідно до закону.

Порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань визначав також п. 4.1.4 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, чинний до 01.01.2011р. (далі-Закон № 2181), згідно з яким податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п. "а" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно із п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Штрафні (фінансові) санкції в розмірі 25630,40 грн. за податковим повідомленням-рішенням застосовані в порядку ст. 17 Закону № 2181 та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення від 01.02.2010р. № 0000042301/0 було отримане відповідачем 01.02.2010р. під розпис, що підтверджується наявним у матеріалах справи корінцем податкового повідомлення-рішення з відміткою про отримання (а.с. 43).

Судом зясовано, що податкове зобов'язання за вищенаведеним податковим повідомленням-рішенням сплачене відповідачем в розмірі 0,06 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 71931,24 грн. (71931,30-0,06), що підтверджується розрахунком та довідкою позивача (а.с. 47-48, 49, 50).

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 19.05.2009р. № 1/91 та другу податкову вимогу від 22.06.2009р. № 2/106, які були отримані відповідачем під розпис 22.05.2009р. та 01.07.2009р. відповідно (а.с.44).

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів оскарження податкового повідомлення-рішення від 01.02.2010р. № 0000042301/0 або доказів сплати заборгованості в сумі 71931,24 грн.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 28.11.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 05.12.2011р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Краснознаменське" у банках, обслуговуючих такого платника (97050, АР Крим, Красногвардійський район, с. Краснознам'янка, вул. Шкільна, б. 1 , ЄДРПОУ 00854085; р/р 2600032766052, р/р 26059054908165 в Кримському РУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 384436; р/р 26045375020002 ліквідатор банку "Україна" по Криму, МФО 324214) до державного бюджету на р/р 31116029700130 ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824, код платежу 14010100, заборгованості в розмірі 71931,24 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

<Текст >

Суддя <підпис >Євдокімова О.О.

<Текст >