Постанова № 20198231, 21.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.10.2011
Номер справи
2а-10771/11/0170/18
Номер документу
20198231
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 жовтня 2011 р. (15:25) Справа №2а-10771/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Асєєвій Л.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокуратури м.Судака в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД"

про стягнення 16 398,78 грн

за участю представників:

від позивача - не з’явився

від відповідача –не з’явився          

Суть спору: Прокуратура м.Судака в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у м. Судак АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" (далі відповідач) заборгованості в сумі 16398,78 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата орендної сплати за землю.

У судове засідання, яке відбулось 21.10.11 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у зв’язку з неможливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 21.10.11 р. від нього надійшло повідомлення телеграфом, у якому він повідомив про те, що не заперечує проти позовних вимог та просив розглянути справу за відсутності його представника.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Дослідивши зібрані по справі матеріали в їх сукупності, судом з’ясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкового боргу зі сплати земельного податку.

Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.

ТОВ Фірма "Консоль ЛТД" зареєстровано юридичною особою виконавчим комітетом Судацької міської ради Автономної Республіки Крим, ідентифікаційний код юридичної особи 20676633, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м.Судак АРКрим, зареєстрований платником податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Відповідно до договору оренди від 03.06.04 р. відповідач орендує у Судацької міської ради земельну ділянку загальною площею 0,3300 га для будівництва та обслуговування 40-вкартирного житлового будинку. Згідно договору оренди від 18.09.06 р. відповідач орендує у Судацької міської ради земельну ділянку загальною площею 0,7100 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Відповідно до ст. 1 Закону "Про оренду землі" від 06.10.1998, № 161-XIV, оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 21 Закону "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Судом встановлено, що відповідачем було подано позивачу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011рік за №1495 від 14.02.11 р., якою відповідачем було самостійно узгоджено податкове зобов'язання в розмірі 65595,14 грн. за 2011рік., у тому числі у період з квітня по червень 2011 р. у розмірі 5466,26 грн. щомісяця.

З урахуванням самостійно нарахованого земельного податку відповідно до податкової декларації на 2011рік, загальний річний розмір якого складає 65595,14 грн. Внаслідок несвоєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за відповідачем рахується податкова заборгованість за квітень - червень 2011року сумою 5466,26 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як підтверджено зібраними матеріалами справи, заборгованість відповідача зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за квітень -червень 2011року на час розгляду справи не погашено та розмір заборгованості складає 16398,78 грн.

Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться податковий борг в загальній сумі 16398,78 грн.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів).

Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності сумою 16398,78грн. підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД", зареєстрованого виконавчим комітетом Судацької міської ради, юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Бородіна, 16, код ЄДРПОУ 20676633, заборгованість з орендної плати за землю на загальну суму 16398,78 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД", на рахунок: №33215812700031, УДК м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740672, код платежу 13050200, отримувач - місцевий бюджет м. Судак.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                         Панов О.І.