ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 вересня 2011 р. (16:40) Справа №2а-7685/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Гнатенко І.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК
до Приватного підприємства "Раберта"
про стягнення 355,30 грн,
представники сторін не з'явились
Суть спору: Сакська об'єднана державна податкова інспекція в АРК звернулася в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Раберта" про стягнення 355,30 грн. заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 23.06.11р. за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 355,30 грн. Відповідач вказаний податковий борг не погашає, що є порушенням п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-ІІІ від21.12.2000р.
Сторони явку своїх представників у судове засідання 07.09.11 р. не забезпечили.
До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи належним чином повідомлення відповідача про час, дату та місце судового розгляду, достатність доказів, наявних в матеріалах справи, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявним матеріалів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Раберта" зареєстроване у якості юридичної особи Сакською райдержадміністрацією 04.04.06р. та знаходиться на обліку в Сакській об'єднаній державній податковій інспекції в АРКрим (а.с.7-10).
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що Сакською об'єднаною державною податковою інспекцією в АРК проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової декларації (розрахунку) по комунальному податку за І кв. 2008 р., ІІ кв. 2009 р. ПП "Раберта", про що складено акт перевірки №1849/1503/33912229 від26.11.09р.
Перевіркою встановлено порушення ПП "Раберта" відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент проведення перевірок та прийняття позивачем податкових повідомлень-рішень), а саме: несвоєчасна подача декларацій з податку з комунального податку за І кв. 2008 року та ІІ кв. 2009 року.
На підставі акту перевірки позивачем 28.12.09 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007521503/0, у якому відповідачу визначено суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з комунального податку в розмірі 340 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення не оскаржене відповідачем у встановленому діючим законодавством порядку.
Суд зазначає, що види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування, до набрання 01.01.2011 року законної сили Податковим кодексом України, були визначені Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори” від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належав до місцевих податків.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справлявся з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен був перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлювали і визначали порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховувались до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, що був визначений Радами народних депутатів, якими вони встановлювались. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснювалось згідно з чинним на той час законодавством.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент проведення перевірок та прийняття позивачем податкових повідомлень-рішень) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Крім того судом встановлено, що відповідач не погасив заборгованість самостійно розрахованих сум податкового зобов'язання, вказаних в деклараціях (розрахунках) з комунального податку: №38286 від 13.10.09 р. у розмірі 5,10 грн., №27805 від 13.10.09 р. у розмірі 5,10 грн., №30587 від 27.10.09 р. у розмірі 5,10 грн., що також є порушенням норм податкового законодавства.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 якого податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, враховуючи узгодження в порядку, встановленому законом, який діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості, станом на день розгляду справи, відповідач має податковий борг в загальній сумі 355,30 грн.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 355,30 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства "Раберта" (96500, АРК, м. Саки, вул. Леніна, 11, кв. 65; код ЄДРПОУ 33912229, р/р не відомі) на користь Державного бюджету податковий борг з комунального податку у розмірі 355,30 грн. (р/р 33219828700021, ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740887, держбюджет м. Саки).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Панов О.І.