ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| "26" червня 2008 р. | Справа № 14/179 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С. Б., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 14/179 за адміністративним позовом: прокурора Добровеличківського району, в інтересах держави, в особі Добровеличківської міжрайонної державної податкової інспекції, Кіровоградська область, смт. Добровеличківка, вул. Шевченка, 134, до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, про стягнення 493 грн. 84 коп.,
Секретар судового засідання - А.В. Адаменко
Представники сторін: від прокуратури - участі не брав; від позивача - участі не брав; від відповідача - участі не брав;
Час прийняття постанови - 14 год. 40 хв.
Прокурором Добровеличківського району, в інтересах держави, в особі Добровеличківської міжрайонної державної податкової інспекції подано позов до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового заборгованості в розмірі 493 грн. 84 коп. Прокурор та позивач в судовому засіданні участі не брали, останній надіслав клопотання №3055 від 19.06.2008 року згідно якого позовні вимоги підтримує повністю та просить розглядати справу без участі повноважного представника Добровеличківської МДПІ. Ухвали, які постановлялися за час розгляду справи (від 16.05.2008 року про відкриття провадження у справі та від 10.06.2008 року про відкладення розгляду справи), були направлені відповідачу за адресою вказаною позивачем в позовній заяві, яка підтверджена свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (а.с. 9). Вказані ухвали повернуті органом поштового зв'язку з відміткою про відсутність адресата за зазначеною адресою. Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Водночас, законодавство України, в тому числі Кодекс адміністративного судочинства України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із ст.93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах. В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу. Оскільки відомостей щодо можливої зміни адреси відповідача суду не надано - господарський суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання. Дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд
В С Т А Н О В И В :
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, пунктом 2 статті 5, пунктом 6 статті 20 та частиною 1 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" і частиною 2 статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на прокуратуру України, яка становить єдину систему і структурним підрозділом якої є прокуратура Добровеличківського району, при виявленні порушень закону покладається обов'язок представляти інтереси держави в суді, в тому числі в Господарському суді, із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами. Згідно частини 1 статті 1 та статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів). Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності, Добровеличківською районною державною адміністрацією 28.09.2005 року, свідоцтво Серія НОМЕР_1 (а.с. 9). 05.10.2005 року відповідача взято на облік як платника податків та зборів (обов'язкових платежів) до Добровеличківської МДПІ, що підтверджується довідкою №711 від 05.10.2005 року (а.с. 10). Заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності до податкового органу свідчить, що відповідач на 2006 рік при здійсненні роздрібної торгівлі обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Відповідно до статей 9, 14, 15 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів у встановлені законодавством терміни зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів. Згідно Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (далі по тексту - Указ) із змінами і доповненнями ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності. Відповідно до доданої до матеріалів справи копії рішення Добровеличківської районної ради №323 від 21.10.2005 року, встановлено ставки єдиного податку для фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю. Відповідно до пункту 2 Указу платник сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця . Згідно поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідачу нараховувався єдиний податок. Відповідачем, нарахована йому сума єдиного податку, у встановлені строки сплачена не була, а тому станом на 05.03.2008 року за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 493 грн. 84 коп. Згідно підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України “ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (пункт 1.7. статті 1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Враховуючи викладені обставини та норми чинного законодавства позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, відомості про рахунки відсутні) на користь держави в особі Добровеличківської міжрайонної державної податкової інспекції (27000, Кіровоградська область, смт. Добровеличківка, вул. Шевченка, 134, п/р 34210379700147, код платежу 16050200 (єдиний податок), код 23684291 УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, отримувач Липнязька сільська рада, код 23684291) - заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 493 грн. 84 коп., за рахунок активів платника податків. Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
|