Ухвала суду № 20067109, 20.12.2011, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
20.12.2011
Номер справи
22/77б/2011
Номер документу
20067109
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ УХВАЛА

20.12.11 Справа № 22/77б/2011.

Суддя М.Ю. Ковалінас, при секретарі Добродзій Є.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою

боржника - Комунального підприємства «Саночистка», м. Брянка

Луганської області, в особі ліквідаційної комісії

Про банкрутство

В присутності представників:

від боржника:

-Морозов Є.О., голова ліквідаційної комісії, рішення виконкому Брянківської міської ради від 09.09.2011 №255, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 18.04.2001 Стахановським МВ УМВС України в Луганській області;

-Олексієнко Е.Г., член ліквідаційної комісії, рішення виконкому Брянківської міської ради від 09.09.2011 №255, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 21.05.2003 Алчевським МВ УМВС України в Луганській області.

Обставини справи: банкрутство, підготовче засідання, розгляд заяви кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство боржника за нормами ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі за текстом Закон).

Сторони та учасники провадження своєчасно та належним чином повідомлені судом про час і місце розгляду справи у даному засіданні (ухвала від 06.12.2011).

Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши голову та члена ліквідаційної комісії боржника, суд

в с т а н о в и в :

Ухвалою господарського суду Луганської області від 06.12.2011 порушено провадження у справі №22/77б/2011 про банкрутство боржника Комунального підприємства «Саночистка», ідентифікаційний код 21775219, вул. Короленка, буд. 18-А, м. Брянка Луганської області, згідно положень ст. 51 Закону, у зв'язку з неможливістю задовольнити вимоги кредиторів поза процедурою банкрутства, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено розгляд справи у підготовчому засіданні суду на 20.12.2011.

Дослідивши матеріали справи та додатково надані, суд дійшов висновку, що провадження у справі про банкрутство боржника підлягає припиненню, у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.

Боржник Комунальне підприємство «Саночистка», засноване на власності територіальної громади міста Брянка, його засновником є Брянківська міська рада (п.п.1.1., 3.1.Статуту боржника у новій редакції). Засновником боржника, відповідно до п.п.9.2. - 9.5. Статуту вирішено ліквідувати КП «Саночистка», доручено міському голові створити ліквідаційну комісію, фінансовому управлінню винайти кошти для здійснення процедури ліквідації згідно чинного законодавства (рішення Брянківської міської ради пятого скликання (сорок перша сесія) від 18.06.2009р. №41/3 «Про ліквідацію комунальних підприємств «Саночитска», «Шляхово-експлуатаційна дільниця»), затверджено склад ліквідаційної комісії, на даний час головою якої є Морозов Є.О., членами ліквідаційної комісії призначено ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 (рішення виконавчого комітету Брянківської міської ради від 21.06.2011 №191, від 27.07.2011№218, від 09.09.2011 №255).

Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.

Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

До моменту подання до господарського суду заяви про визнання банкрутом, відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи, заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору: нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Дата надходження документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор, за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду, повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису.

Закон передбачає, що відомості з реєстру підлягають публікації у спеціальному друкованому засобу масової інформації, яку здійснює реєстратор. Відповідно до Листа Держкомпідприємства від 16.08.2004 року № 5530, такий спеціалізований друкований засіб масової інформації офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України під назвою "Бюлетень державної реєстрації". Інформація, яка заноситься до реєстру, повинна бути опублікована в Бюлетені реєстратором протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідного запису до реєстру (ч. 18 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року).

Як вбачається з матеріалів справи №22/77б/2011, до заяви боржника без номеру та без дати про порушення справи про його банкрутство за ст. 51 Закону не додано, а також у даному судовому засіданні, головою ліквідаційної комісії КП «Саночистка, взагалі не надано належних документів, які підтверджують факт здійснення процедури попередньої ліквідації боржника згідно норм Цивільного кодексу України, відсутні будь-які матеріали щодо роботи ліквідаційної комісії боржника (відповідні протоколи засідань ліквідаційної комісії, накази тощо), не надано доказів в підтвердження перевищення безспірної кредиторської заборгованості боржника над вартістю його активів, відсутні відомості щодо вартості виявлених у боржника активів та щодо задоволення вимог кредиторів (при наявності), відсутній проміжний ліквідаційний баланс, складений за підсумками роботи ліквідаційної комісії та відсутнє рішення засновника боржника Брянківської міської ради, щодо затвердження відповідного проміжного ліквідаційного балансу банкрута та необхідності звернення ліквідаційної комісії боржника до господарського суду із заявою про власне банкрутство саме за ст. 51 Закону.

Крім того, боржником не надано доказів здійснення публікації оголошення про ліквідацію підприємства в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації - «Бюлетені державної реєстрації, а також не надано доказів письмового повідомлення податкового органу про припинення діяльності платника податків боржника, тобто ним не дотримано процедури попередньої ліквідації підприємства за рішенням власника, визначеної ст. ст. 33, 34, 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року та приписами ст. 111 ЦК України.

Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постановах від 25.05.2010 у справі № 12/95б та інших, тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобі масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України, для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження за спрощеною процедурою, що врегульована статтею 51 Закону, можливе лише після закінчення двохмісячного строку, який передбачений частиною 4 статті 105 ЦК України.

У разі, якщо у підготовчому засіданні судом буде встановлено, що на момент подання у тому числі й боржником заяви, були відсутні ознаки, передбачені положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(у даній справі - відсутність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою), порушена справа про банкрутство підлягає припиненню (Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 №04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), відсутність ознак неплатоспроможності боржника виключає обґрунтованість самого провадження у справі про банкрутство (зазначена правова позиція викладена у Постановах Вищого господарського суду України від 03.11.2004 № 24/384, від 01.12.2004. №2-8/7573-2004, від 25.08.2004. №2-20/4246-2004, від 21.02.2007. №23/333-б, від 30.05.2007. №2-17/16483-2006, від 04.07.2007. №22/142б, та інших, аналогічної правової позиції дотримується й Верховний Суд України постанова ВСУ від 17.10.2006. №3/157, Постанова Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство», п. 36).

Приймаючи до уваги вищевикладене, провадження у справі №22/77б/2011 про банкрутство боржника - Комунального підприємства «Саночистка», м. Брянка Луганської області, підлягає припиненню на підставі п. 1 -1 ст. 80 ГПК України, оскільки боржником не доведено наявності у боржника всіх у сукупності ознак банкрутства, тобто відсутній предмет спору (провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону), але в подальшому боржник не позбавлений права повторного звернення до суду з відповідною заявою щодо власного банкрутства, за умови дотримання приписів ст. ст. 1, 7, 51 Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою суду від 06.12.2011, скасовується.

Боржнику, згідно ст. 7 Закону України «Про судовий збір», повертається з Державного бюджету судовій збір в розмірі 985грн.00коп., сплачений за квитанцією від 29.11.2011 №4275.484.1, підставою для повернення є дана ухвала господарського суду, засвідчена гербовою печаткою.

Керуючись ст. ст. 1, 7, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.7 Закону України «Про судовий збір», ст. 44, п. 1-1 ст. 80, ст. ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в :

1.Провадження у справі №22/77б/2011 про банкрутство боржника - Комунального підприємства «Саночистка», м. Брянка Луганської області, - припинити.

2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3.Боржнику КП «Саночистка», м. Брянка Луганської області, повернути з Державного бюджету судовій збір в розмірі 985грн.00коп., сплачений за квитанцією від 29.11.2011 №4275.484.1, підставою для повернення є дана ухвала господарського суду Луганської області, засвідчена гербовою печаткою господарського суду Луганської області.

4.Дану ухвалу надіслати: боржнику - КП «Саночистка», вул. Короленка, буд.18-А, м. Брянка Луганської області, 94100 та (разом з квитанцією від 29.11.2011 №4275.484.1, за адресою: пл. Леніна, буд.9, каб.105, м. Брянка Луганської області, 94100); ВДВС Брянківського міського управління юстиції Луганської області; державному реєстратору виконавчого комітету Брянківської міської ради Луганської області; Алчевській ОДПІ Луганської області (Брянківське відділення); засновнику - Броянківській міській раді Луганської області; Головному управлінню юстиції у Луганській області.

Суддя М.Ю. Ковалінас