ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а
___________________________
УХВАЛА
03.09.2008 Справа № 10/154
Суддя господарського суду І.В.Івашкович
розглянувши матеріали за заявою б/н, б/д боржника комунального підприємства „Уж-тепло”, м.Ужгород про відстрочку виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154,
за участю представників :
від боржника ( заявника) - Цебрик Л.В., довіреність від 22.07.08
від стягувача –Слюсар М.О., довіреність №108/10 від 15.07.08
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського апеляційного суду від 07.11.07 по справі , якою скасовано рішення господарського суду Закарпатської області від 25.09.07 по справі 10/154, присуджено до стягнення з Комунального підприємства "Уж - тепло" ( м.Ужгород, вул.Бєлінського,17, код 03054098) на користь ДК „Газ України” НАК „Нафтогаз України” ( м. Київ, вул. Шолуденка, 1 , код 03344183) 1611152,56 грн., в т.ч. 1374945,07 грн. основного боргу, 148902,27 грн. пені, 60189,66 грн. інфляційних, 27115,56 грн. 3% річних. та 16230,00 грн. відшкодування судових витрат.
На виконання постанови Львівського апеляційного суду від 07.11.07 по справі 10/154, видано наказ від 26.05.08, який пред’явлено до виконання у Міський відділ ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції.
Боржник Комунальне підприємство „Уж - тепло”, м.Ужгород звернувся із заявою про відстрочку виконання постанови Львівського апеляційного суду від 07.11.07 по справі 10/154 до 31.12.08, посилаючись на викладені у заяві та письмових доповненнях до заяви про відстрочку виконання рішення суду об’єктивні причини, які унеможливлюють виконання рішення на даний час.
Зазначено, що вжиття заходів примусового стягнення через органи ДВС негативно вплине на проведення господарської діяльності комунального підприємства „ Уж- тепло.
Вказує на можливість погашення заборгованості відповідно до ст.54 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, якою передбачено перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, в Порядку, визначеному Постановою КМУ № 440 від 25.04.08, який визначає механізм перерахування у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості, що що утворилася у період з 1 січня 2000 р. по 1 січня 2008 р. з урахуванням проведених у 2006 році розрахунків і не погашеної на дату складення довідки про розмір кредиторської заборгованості місцевих бюджетів та/або дебіторської заборгованості учасників розрахунків, у межах щомісячних лімітів, установлених Мінфіном для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій згідно із затвердженим розподілом видатків Державного бюджету України на 2008 рік.
Разом з тим, як на підставу надання відстрочки постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154 заявником усно у судовому зроблено посилання на існуючий фінансовий стан підприємства, пов”язаний із незначним ( порівняно з витратами підприємства) рівнем доходів за послуги теплопостачання , надані споживачам протягом минулого опалювального сезону. На підтвердження подано копії бухгалтерських та банківських документів. Ваказано також на те, що вжиття заходів примусового виконання судового рішення негативно вплине на підготовку та початок оплювального сезону 2008 -2009 рр.
Посилаючись на викладені у заяві та усно заявлені у судовому засіданні обставини, представник заявника просить задоволити подану заяву про надання відстрочки виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154.
Стягувачем подано письмові заперечення проти надання відстрочки виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154.
Заслухавши доводи та заперечення учасників судового розгляду, суд прийшов до висновку, що заява боржника про надання відстрочки виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст.121 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, господарський суд, за заявою сторони, державного виконавця, поданням прокурора чи його заступника або за власною ініціативою розглядає це питання у судовому засіданні та у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови. Таким чином, нормами зазначеної статті ГПК України вказано на такі підстави надання відстрочки або розстрочки виконання рішення, як наявність виняткових обставин, які об’єктивно склалися у боржника на певний період та перешкоджають негайному виконанню рішення.
Суд вважає, що в даному випадку наявність таких обставин боржником не доведено та необґрунтовано.
Імовірність настання негативних наслідків у вигляді зриву графіка початку або неможливість початку чергового опалювального сезону, на що зроблено посилання в заяві, як на підставу надання відстрочки виконання рішення, слід розглядати як наслідки ведення підприємством боржника господарської діяльності, яка за своєю правовою природою є підприємницькою діяльністю, що здійснюється в т.ч., на основі комерційного розрахунку та власного комерційного ризику ( ст. 44 Господарського кодексу України).
Складовою такої діяльності є виконання своїх зобов’язань за договорами із контрагентами, за порушення яких підприємство має нести відповідальність на загальних підставах, передбачених чинним законодавством.
Посилання боржника на можливість погашення заборгованості відповідно до ст.54 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, якою передбачено перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, в Порядку, визначеному Постановою КМУ № 440 від 25.04.08. судом не можуть бути прийняті до уваги, з огляду на наступне.
Відповідну до п.2 Порядку перерахування у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведенню, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим органами державної влади чи органами місцевого самоврядування підставою для проведення розрахунків є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається між учасниками розрахунків на підставі документа, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості (без врахування пені, штрафних та фінансових санкцій), форму якого затверджує Державне казначейство за погодженням з ДПА, Мінпаливенерго, Мінжитлокомунгоспом і Мінфіном.
Відповідних докуметальних доказів, які б свідчили про організацію проведення таких взаєморозрахунків та їх безпосередній вплив на оплату стягнутих згідно із постановою Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 сум боржником не подано.
Виходячи з вищевикладеного, суд не знаходить правових підстав для надання боржнику КП „Уж –тепло” відстрочки виконання рішення та відмовляє в задоволенні його заяви повністю.
Ухвала виноситься 03.09.08 у зв”язку з оголошеною в судовому засіданні 29.08.08 перервою.
Керуючись ст. 121 Господарського процесуального кодекс України, суд
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні заяви б/н, б/д боржника комунального підприємства „Уж-тепло”, м.Ужгород про відстрочку виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.07 по справі 10/154 відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку, передбаченому ГПК України.
Суддя І.В.Івашкович