Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 вересня 2009 року <Час проголошення >№ 2а-5966/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
судді: Пісоцької О.В.
за участю:
секретаря
судового засіданні Білова М.В.,
-представника територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві Самборського В.С.,
- помічника прокурора Печерського району міста Києва Корж О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві справу
за позовною заявою заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві
дозакритого акціонерного товариства «Надбання»
простягнення штрафних санкцій у розмірі 1020грн.,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Печерського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві (далі ТУ Держкомісії, позивач) з позовом до закритого акціонерного товариства «Надбання»(далі ЗАТ «Надбання», відповідач) в якому просить стягнути суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 1020грн. 00коп.
В судовому засіданні представник ТУ Держкомісії та помічник прокурора надали заяви про уточнення позовних вимог, у яких зазначили наступне.
Враховуючи, що відповідачем, відповідно до платіжного доручення від 16 березня 2009 року, сплачено кошти у розмірі 1020грн. на розрахунковий рахунок 31417542700007 у Печерському УДК, просять зобовязати відповідача перерахувати кошти у сумі 1020грн. на рахунок, відкритий у Державному казначействі за місцезнаходженням платника, балансовий рахунок 3111.
Відповідач явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Проте, Генеральним директором ЗАТ «Надбання»направлено на адресу суду пояснення, у яких останній повідомив, що штрафні санкції ЗАТ «Надбання»сплатило 16 березня 2009 року, про що свідчить витяг з банківського рахунку.
Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
На підставі частини третьої 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 24 вересня 2009 року у відкритому судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позовних вимог.
Ознайомившись з матеріалами справи та поданими документами, заслухавши пояснення представника позивача та заступника прокурора, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов наступних висновків.
Як встановлено під час судового розгляду справи та підтверджується її матеріалами, 10 лютого 2009 року начальником ТУ Держкомісії прийнято постанову №11-КУ, якою за порушення вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів України» від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР (з відповідними змінами та доповненнями, внесеними на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон України №448/96), а саме, за ухилення від виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 14 листопада 2008 року №374-КУ, термін виконання якого закінчився 08 грудня 2008 року, накладено на ЗАТ «Надбання»штраф у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020грн.
Постанову від 10 лютого 2009 року №11-КУ прийнято на підставі акту про правопорушення від 09 січня 2009 року №11-КУ, яким встановлено ухилення ЗАТ «Надбання»від виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 14 листопада 2008 року №374-КУ, термін виконання якого закінчився 08 грудня 2008 року.
Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 14 листопада 2008 року винесено стосовно недоліків в річному звіті ЗАТ «Надбання»за 2007 рік: відсутність електронної форми річного звіту (пошкоджена дискета). Своїми діями ЗАТ «Надбання»порушило вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за №97/13364.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року№3480-IV (тут і далі в редакції на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон України №3480-IV) регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною четвертою статті 40 Закону України №3480-IV передбачено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Згідно з частиною шостою статті 40 Закону України №3480-IV строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку врегульовано Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за №97/13364 (далі Положення №1591).
Відповідно до пункту 3 Розділу І Положення №1591 емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов`язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності інформацію: розміщувати на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (за текстом загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу; опубліковувати в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подавати до Комісії. Емітент після розкриття інформації відповідно до вимог Положення може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет.
Згідно з пунктом 1 Глави VII Розділу V Положення №1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до пункту 10 статті 8 Закону України №448/96 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов`язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Абзацом п`ятим частини першої статті 11 Закон України №448/96 передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно з частинами другою та третьою статті 11 Закон України №448/96 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до частин першої, другої та п`ятої статті 12 Закон України №448/96 штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладається Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Статтею 5 Закону України №448/96 Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку визначено як центральний орган державного регулювання ринку цінних паперів, який відповідно до статей 7 та 8 цього Закону, зокрема, здійснює контроль за дотриманням законодавства на ринку цінних паперів, має право розробляти і затверджувати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативні акти, у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Держкомісії виносити попередження тощо.
13 лютого 2009 року супровідним листом за №06/1142/09-20 на адресу ЗАТ «Надбання» направлено постанову від 10 лютого 2009 року №11-КУ для виконання.
Так, позивачем доведено, що процедура притягнення позивача до адміністративної відповідальності проведена з дотриманням закону в межах компетенції суб`єкта владних повноважень.
Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Так, відповідачем, відповідно до платіжного доручення від 16 березня 2009 року сплачено кошти у розмірі 1020грн. на розрахунковий рахунок 31417542700007 у Печерському УДК, про що повідомляє ЗАТ «Надбання»у листі №46 від 05 серпня 2009 року, як про обставину погашення нарахованих позивачем штрафних санкцій. Проте, докази перерахування ЗАТ «Надбання»штрафних санкцій у розмірі 1020грн. на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, в матеріалах справи відсутні, а тому суд вважає за доцільне зобовязати останнього перерахувати кошти у сумі 1020грн. на рахунок, відкритий у Державному казначействі за місцезнаходженням платника, балансовий рахунок 3111.
Таким чином, оцінивши за правилами, встановленими статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні в матеріалах справи докази, пояснення представника позивача та помічника прокурора, надані під час розгляду справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, з урахуванням уточнень, підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб`єкта владних повноважень, судові витрати (судовий збір) згідно з частиною четвертою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 7, 9, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
Позов заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі ттериторіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві задовольнити.
Зобовязати закрите акціонерне товариство “Надбання” (01133 м. Київ, вул. Кутузова, 18/7, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 24589931) перерахувати кошти у розмірі 1020грн. (одна тисяча двадцять гривень) з рахунку, відкритому у місцевому бюджеті, на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника (за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Пісоцька