Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 листопада 2011 року 13:06 № 2а-15032/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І
Секретаря судового засідання Юзині О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дезатек Ексім»
до відповідача 1 Керівника Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва Гудзенко Н.В.;
відповідача 2 Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва
про скасування податкового повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_3 (довіреність від 04.01.2010 р. № б/н), Черненко С.М. (директор ТОВ «Дезатек Ексім», протокол № 1 від 15.09.2005 р., наказ № 4/К від 01.07.2007 р.)
від відповідача: ОСОБА_5 (довіреність від 30.08.2010 р. № 130)
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 07.11.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Дезатек Ексім» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Керівника Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва Гудзенко Н.В. про скасування окремого положення податкового повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 360020 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.10.2011 р. відкрито провадження у справі № 2а-15032/11/2670, та призначено справу до судового розгляду на 07.11.2011 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.11.2011 р. за клопотанням позивача було залучено співвідповідачем у справі № 2а-15032/11/2670 Державну податкову інспекцію у Соломянському районі м. Києва.
Також, в судовому засіданні 07.11.2011 р. позивачем було подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить суд:
- скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва від 01.08.2011 р. № 0000610702/0.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що за результатами додаткової документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Дезатек Ексім»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2011 року, проведеної на виконання листа ДПС України від 20.09.2011 р., Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва 22.09.2011 р. було складено довідку, в якій відповідачем зроблено висновок про підтвердження ТОВ «Дезатек Ексім»відображеного у декларації за лютий 2011 р. бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 360020 грн., а отже податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0, що винесене за наслідками попередньої позапланової виїзної перевірки ТОВ «Дезатек Ексім»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2011 року (Акт від 13.05.2011 р., я кому було встановлено безпідставність заявленої до відшкодування суми ПДВ за лютий 20111 р. в розмірі 360020 грн. шляхом зменшення податкових зобовязань з ПДВ в наступних податкових періодах) та рішення ДПА у м. Києві про результати розгляду первинної скарги від 22.07.2011 р. - є таким що підлягає скасуванню, внаслідок відсутності порушень з боку позивача, що встановлено довідкою відповідача від 22.09.2011 р.
Представник відповідача проти зазначених позовних вимог заперечив та просив суд в задоволенні позову відмовити, зважаючи на те, що податковим органом у повній відповідності до вимог чинного законодавства України була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Дезатек Ексім»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2011 року, за наслідками якої було складено Акт від 13.05.2011 р. та винесено податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0, яке було частково скасовано рішенням ДПА у м. Києві про результати розгляду первинної скарги від 22.07.2011 р., та відповідно прийнято нове (оскаржуване) податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0.
Розглянувши подані сторонами матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
На підставі направлення від 12.05.2011 р. № 611/07-2, виданого заступнику начальника відділу ДПІ у Солом'янському районі м. Києва Семенюку Анатолію Анатолійовичу, згідно з п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України та відповідно до наказу ДПІ у Солом'янському районі м. Києва від 11.05.2011 р. № 1285, Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва було проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою діяльністю «Дезатек-Ексім»код за ЄДРПОУ 33789722 з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 360 020 грн. за лютий 2011 року, яка виникла за рахунок від'ємних значень з ПДВ, що декларувались в періодах з 01.11.2010 р. по 31.12.2010 р.
За наслідками проведеної перевірки позивача, відповідачем було складено Акт від 13.05.2011 р. № 4742/07-012/2-33789722, в якому було встановлено порушення ТОВ «Дезатек-Ексім»п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем було безпідставно заявлено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів за лютий 2011 року в розмірі 360 020 грн.
Зважаючи на встановлені в ході перевірки порушення позивачем чинного законодавства, ДПІ у Солом'янському районі міста Києва було прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0, яким позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 360020 грн. по податковій декларації за лютий 2011р. , та нараховано штрафні санкції у розмірі 90 005 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0 було оскаржено позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової адміністрації у м. Києві 23.05.2011 р., яка рішенням про результати розгляду первинної скарги від 22.07.2011 р. № 9797/7/25-114 скасувала дане рішення в частині застосування штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 90 005 грн., та в іншій частині вказане рішення залишила без змін, а скаргу позивача без задоволення.
За наслідками рішення Державної податкової адміністрації у м. Києві про результати розгляду первинної скарги від 22.07.2011 р. № 9797/7/25-114, Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва було винесено податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 360020 грн. по податковій декларації за лютий 2011р., та нараховано штрафні санкції у розмірі 1, 00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0 та податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0 в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 360020 грн. були оскаржені позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової служби України, яка рішенням від 26.09.2011 р. № 2125/6/10-2115 про результати розгляду скарги, залишила без змін податкове повідомлення-рішення від 17.05.2011 р. № 0000320702/0 та рішення, прийняте за розглядом скарги (від 01.08.2011 р. № 0000610702/0), а скаргу позивача без задоволення
Не погоджуючись із рішенням Державної податкової служби України про результати розгляду скарги від 26.09.2011 р. № 2125/6/10-2115, позивач оскаржив податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0 в судовому порядку до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, зважаючи зокрема на наступне.
Згідно з п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 22.12.2010 р. № 984 (із змінами та доповненнями), контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Згідно п.3 зазначеного Порядку, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Довідка - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків.
Так, як вбачається з наявних матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва на виконання листа Державної податкової служби від 20.09.2011 р. № 817/7/10-2115 «Щодо проведення перевірки», на підставі наказу ДПІ у Соломянському районі м. Києва від 21.09.2011 р. № 3464 було проведено додаткову документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою діяльністю «Дезатек-Ексім»код за ЄДРПОУ 33789722 з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявлених у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів за лютий 2011 року.
За наслідками проведеної додаткової перевірки позивача, відповідачем було складено довідку від 22.09.2011 р. № 2931/07-012/2-22789722, в якій зроблено висновок про підтвердження ТОВ «Дезатек Ексім»відображеного у декларації за лютий 2011 р. бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 360020 грн.
Таким чином, висновками податкового органу в довідці від 22.09.2011 р., складеної за результатами додаткової перевірки позивача, було повністю спростовано висновки, викладені в Акті від 13.05.2011 р. № 4742/07-012/2-33789722, щодо безпідставності заявленої суми, яка підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів за лютий 2011 року в розмірі 360 020 грн.
Копія вказаної довідки від 22.09.2011 р. № 2931/07-012/2-22789722, що складена за результатами додаткової перевірки позивача міститься в матеріалах справи, та висновки податкового органу, що зроблені в даній довідці не заперечувались представником відповідача в судовому засіданні.
Зважаючи на викладене, оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 року № 0000610702/0, що було прийнято на підставі Акту перевірки від 13.05.2011 р. № 4742/07-012/2-33789722 та за наслідками рішення Державної податкової адміністрації у м. Києві про результати розгляду первинної скарги від 22.07.2011 р. № 9797/7/25-114, є таким що суперечить висновкам, зробленим податковим органом за наслідками додаткової документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою діяльністю «Дезатек-Ексім», що викладені в довідці від 22.09.2011 р. № 2931/07-012/2-22789722.
А отже, оскільки додатковою документальною позаплановою невиїзною перевіркою Товариства з обмеженою діяльністю «Дезатек-Ексім», що проводилась з 21.09.2011 р. по 22.09.2011 р., контролюючим органом було встановлено підтвердження позивачем відображеного у декларації за лютий 2011 р. бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 360020 грн., то оскаржуване податкове повідомлення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 360020 грн. по податковій декларації за лютий 2011р., та нараховано штрафні санкції у розмірі 1, 00 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.1 ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти на підставі, у межах повноважень і у спосіб, що їх передбачають Конституція і закони України.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, як субєкт владних повноважень, не довів суду правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0, натомість як позивач надав суду обґрунтовані пояснення, що підтверджені допустимими доказами, щодо протиправності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 01.08.2011 р. № 0000610702/0.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Позивач не заявляв позовну вимогу щодо відшкодування йому судових витрат із сплати судового збору. Тому суд не вирішував питання, в порядку ст. 94 КАС України, щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст.2, 71, 86, 94, 97, 158-163 КАСУкраїни, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва від 01.08.2011 р. №0000610702/0
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя: Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання в повному обсязі постанови 09.11.2011 р.