Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 вересня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-8649/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качур І.А. при секретарі Хрімлі К.О.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Біда С.П. ;
від позивача2: не зявився
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області до Відкритого акціонерного товариства ,, Центростальконструкція ,, про стягнення заборгованості у розмірі 17 000 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 27.09.2011 року в 10 год. 21 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.
В С Т А Н О В И В :
Прокуратура Оболонського району м. Києва (надалі заявник) в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області (надалі позивач) звернулась до суду із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства ,, Центростальконструкція ,, про стягнення заборгованості у розмірі 17 000 грн.
.В обґрунтування позовних вимог заявник зазначав, що до нього надійшла інформація від позивача про допущення відповідачем порушень на ринку цінних паперів. Так відповідно до ст. 36 1 ,,Про прокуратуру,, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах. Враховуючи, що несплата відповідачем заборгованості завдає матеріальну шкоду державі, заявником предявлено відповідний позов.
Позивач позовні вимоги вмотивовував тим, що відповідачем не було виконано Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.04.10 №388- КУ, термін виконання якого 30.04.10.
Відповідач у судове засідання зявився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Заперечень проти позову, заяв про визнання або часткове визнання позову суду не надав.
Заслухавши пояснення представника заявника, позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду про наступне.
Розпорядженням позивача про усунення порушень законодавства про цінні папери № 388- КУ від 12.04.2010 р. встановлено факт порушення вимог п.40 Закону України ,, Про цінні папери та фондовий ринок ,, І,V Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариства та підприємствами емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за №97/13364 (далі Положення №1591) та ,,Положення щодо підготовки висновків, які подаються Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку,, затверджено рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 р.№1528, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2007р №53/13320 (далі Положення №1528). Зокрема, відповідачем були допущені помилки в електронній та паперовій формі звіту: в ,, Описі бізнесу,, не в повному обсязі наведено аудиторський висновок, не вказано всієї необхідної інформації щодо освіти та стажу роботи посадових осіб емітента, не вірно заповнена інформація щодо вартості чистих активів, не повністю розкрито інформацію про основні засоби, про основні види продукції та послуг; в аудиторському висновку дані про статутний капітал не збігаються з балансом; висвітлена не вся інформація про іпотечні цінні папери та вказана не вся особлива інформація; в аудиторському висновку не повністю розкрита інформація про основні засоби, виробничі запаси, товари, про дебіторську заборгованість, щодо формування статутного капіталу, про інші поточні зобовязання, про інший додатковий капітал, про додатковий вкладений капітал.
На виконання вказаного Розпорядження відповідачем 28.04.10 надано пакет документів, проте при перевірці якого позивачем було зясовано, що пункти 3, 5 не виконані, що свідчить
про невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Факт порушення відповідачем п.10 ст.8 Закону України ,,Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку від 24.02.2011 року №352- КУ.
У звязку з вищевикладеним, до відповідача були застосовані фінансові санкції, передбачені правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженим Рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 року №2272, у виді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17, 000гн.
Постановою ДКЦПФР від 09.03.2011р. №341 КУ на відповідача було накладено штраф за ухилення від виконання розпорядження про порушення на ринку цінних паперів.
Закон України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні,, 30 жовтня 1996 року448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Частиною першою статті пятої Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ” встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Положеннями статті 7 Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ” визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до положень статті 8 Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Закон України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ”30 жовтня 1996 року448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Частиною першою статті пятої Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Положеннями статті 7 Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до положень статті 8 Закону України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Аналізуючи матеріали справи та пояснення представників прокуратури та позивача в їх сукупності, суд дійшов висновку, що Постанова Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві № 341-КУ від 09.03.2011 р. за ухилення від виконання розпорядження про накладення на Відкрите акціонерне товариство ,,Центрстальконструкція,, штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17, 000 грн. прийнята в порядку та спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України “ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ”, в судовому порядку не оскаржена, є обовязковою для виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Центростальконструкція” (04074, м. Київ, вул. Автозаводська, 18, код ЄДРПОУ 21636216) штраф у розмірі 17, 000 (сімнадцять тисяч ) гривень до державного бюджету України, на розрахунковий рахунок в УДК за балансовий рахунок 3111 “ Надходження до загального фонду державного бюджету, код бюджетної класифікації 21081100 “ Адміністративні штрафи та інші санкції,,, символ звітності 106.
3.Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя І.А.Качур