Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2011 р. Справа № 2a-1870/5781/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М.,
при секретарі судового засідання Нероди Г.М.,
за участю прокурора Мельника В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 2a-1870/5781/11 за позовом Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський транспортний прокурор (далі по тексту - прокурор) в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області (далі по тексту відповідач), звернувся до суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ОСОБА_1) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 510 грн. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_1, виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладено штраф в розмірі 510 грн., який не сплачений у встановлений строк.
У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги.
Представники позивача та відповідача в судове засідання не зявилився, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином (а.с. 18).
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 18.04.2011 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області під час перевірки транспортного засобу ОСОБА_1 було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено відповідний акт, в якому зазначено порушення абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: експлуатація легкового автомобіля об лаштованого як таксі, на даху встановлено розпізнавальний ліхтар без наявності ліцензійної картки (а.с. 6).
Згідно ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для нерегулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника є ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, а для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається із матеріалів справи, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №139630 від 14.06.2011, якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції в розмірі 510 грн.(а.с.7).
Копію постанови направлено на адресу відповідача рекомендованим листом (а.с.8).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 510 грн. у встановлений строк відповідачем сплачена не була.
А тому суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача щодо стягнення з ФОП ОСОБА_1 штрафу в сумі 510 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р/р 31119106700002 УДК у м. Суми, код платежу 21081100, код ЄДРОПОУ 23636315, МФО 837013 ГДКУ в Сумській області) фінансову санкцію в сумі 510 грн.(п'ятсот десять грн.)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 19.09.2011 року.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов