Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2011 р. № 2а-12082/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря Бугари Д.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі Львівської області до Комунального підприємства житлово-комунального господарства Стебницької міської ради Львівської області про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі Львівської області (далі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до Комунального підприємства житлово-комунального господарства Стебницької міської ради Львівської області, просить стягнути до бюджету з відповідача заборгованість в розмірі 40720,25 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, з податку на додану вартість в сумі 23221,61 грн., податку на прибуток в сумі 1071,89 грн, земельного податку в сумі 1184,29 грн., комунального податку в сумі 28,90 грн, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 13050,80 грн, податків та зборів, що не віднесені до інших категорій в сумі 2162,76 грн, що підтверджується поданими деклараціями, корінцями податкових повідомлень-рішень, актами перевірки, та корінцем податкової вимоги.
Клопотанням від 08.12.2011 року позивачем уточнено позов, та вказано, що у звязку з частковим списанням боргу,у відповідача наявний борг в розмірі 38557,49 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання у якому позовні вимоги підтримав, просив суд задоволити позов повністю, розглядати справу без його участі.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, жодних заперечень щодо позовних вимог не надав.
Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 71 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Комунальне підприємство житлово-комунального господарства Стебницької міської ради Львівської області зареєстроване виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради народних депутатів 20.12.1994 р., що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Згідно довідки ДПІ Форми № 4-ОПП відповідач взятий на облік платника податків 10.01.1995 року за № 281.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.
Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі Закон-№ 2181), податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Відповідно до п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, крім інших, такі функції - здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ст. 16 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі ПК України), платник податків зобовязаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла на підставі декларації № 19449 від 20.05.2008 року на суму 97,00 грн., декларації № 22035 від 20.06.2008 р. на суму 33,00 грн., декларації № 4051 від 19.02.2009 р. на суму 97,00 грн., декларації № 8106 від 20.03.2009 р. на суму 1,00 грн.; нарахованих штрафних санкцій на загальну суму 16442,61 грн., а саме податковими повідомленнями-рішеннями № 00034441502 від 31.07.2008 р., № 0005481502 від 02.12.2008 р., № 0006191502 від 30.12.2008 р., № 0002821502 від 01.06.2009 р., № 0003111502 від 18.06.2009 р., № 0003361502 від 03.07.2009 р., № 0003911502 від 30.07.2009 р., № 0004541502 від 01.09.2009 р., № 0005201502 від 02.10.2009 р., № 0000071502 від 12.01.2010 р., № 0000651502 від 30.01.2010 р., № 0001041502 від 13.02.2010 р., № 0001301502 від 11.03.2010 р., № 0001741502 від 29.03.2010 р., № 0002381502 від 27.04.2010 р., № 0002861502 від 31.05.2010 р., № 0003321502 від 29.06.2010 р., № 0003791502 від 30.07.2010 р., № 0004781502 від 29.09.2010 р., № 0005261502 від 29.10.2010 р., № 0005601502 від 30.11.2010 р., № 0000341502 від 31.01.2011 р., № 0000821502 від 09.03.2011 р., № 0001151502 від 28.03.2011 р., № 0001551502 від 04.05.2011 р., № 0002261502 від 15.06.2011 р., № 0002621502 від 14.07.2011 р. № 0002861502 від 02.08.2011 р., № 0003491502 від 27.09.2011 р. та нарахованої пені в сумі 3587,00 грн.
Заборгованість Комунального підприємства житлово-комунального господарства Стебницької міської ради Львівської області з податку на прибуток виникла у звязку з нарахуванням штрафних санкцій на суму 1069,92 грн. згідно податкових повідомлень-рішень № 0003751501 від 02.12.2008 р., № 0000931501 від 20.02.2009 р., № 0001611501 від 06.04.2009 р., № 0001921501 від 04.06.2009 р., № 0003161501 від 19.11.2009 р., № 0002131501 від 25.06.2010 р., № 000571501 від 31.12.2010 р. та нарахуванням пені в сумі 1,97 грн.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість відповідача з комунального податку підтверджується розрахунком № 19447 від 20.05.2008 р., № 22038 від 20.06.2008 р., № 27833 від 17.07.2008 р., № 34402 від 15.08.2008 р., № 36748 від 11.09.2008 р., № 43827 від 16.10.2008 року, № 58946 від 13.01.2009 р., № 4047 від 19.02.2008 р., № 8104 від 20.03.2009 р.; заборгованість з земельного податку підтверджується розрахунком № 1104 від 31.01.2008 р., № 1396 від 30.01.2009 р., рішенням № 0001801503 від 26.11.2008 р. з нарахуванням пені в сумі 112,7 грн.; заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів підтверджується розрахунками від 31.08.2008 р. № 1106 та № 1394, рішеннями від 13.12.2010 р. № 0040811701 і № 0040791701 на суму 4143,12 грн.
Відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 14.1.175 ст. 14 згаданого Кодексу визначається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законом строки, орган державної податкової служби відповідно до п.59.1 статті 59 ПК України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення податкового боргу податковим органом винесено податкові вимоги, що належним чином вручені платнику податків.
Оскільки податковий борг в сумі 38 557,49 грн. є узгодженим, докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства житлово-комунального господарства Стебницької міської ради Львівської області (Львівська обл., м. Стебник, вул. Івана Мазепи, 15, ЄДРПОУ 22408003) до бюджету податковий борг в розмірі 38557,49 грн. (тридцять вісім пятсот пятдесят сім гривень 49 коп.).
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 12.12.2011 року.
Суддя Журомська М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Журомська М.В.