Постанова № 19990940, 08.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2011
Номер справи
2а-10609/11/1270
Номер документу
19990940
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 грудня 2011 року Справа № 2а-10609/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Островської О.П.,

при секретарі: Тельдековій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мульті Трейд Груп» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку про скасування рішення №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28, зобовязання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

08 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Мульті Трейд Груп» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку про скасування рішення №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28, зобовязання вчинити певні дії. В обґрунтування вимог позивач посилається на наступне.

01.11.2011 року позивач отримав від відповідача лист №18387/16-28 від 21.10.2011 року з рішенням №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Це рішення позивач вважає необґрунтованим з наступних підстав. Позивач пройшовши передбачену діючим законодавством процедуру державної реєстрації набув статусу субєкта підприємницької діяльності юридичної особи, про що йому видане відповідне свідоцтво №16627830 та є платником податку на додану вартість з 29.07.1997 року. Рішенням комісії відповідача від 21.10.2011 року №18387/16-28, відповідно до абз. «и» п.184.1 ст.184 ПК України анульовано реєстрацію платника ПДВ. Але підстава анулювання свідоцтва платника ПДВ, передбачена підпунктом «и» п.184.1 ст.184 ПК України, яка в якості правового обґрунтування зазначена в рішенні відповідача є такою, що за раніше діючим законодавством не передбачалася, а тому не може бути застосована до спірних правовідносин, оскільки Податковий кодекс України набув чинності з 01.01.2011 року. На момент реєстрації позивача в якості платника податку на додану вартість і до набуття чинності ПК України, підстави анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу визначалися п.п. «б»,«е» п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість», яка не визначала такої підстави, як обсяг постачання товарів/послуг платника податку, зареєстрованими добровільно, іншими платниками податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання. Вказане положення передбачене абз. «и» п.184.1 ст.184 ПК України. За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Приписами ХІХ Прикінцевих положень Податкового кодексу України передбачено, що його положення набирають чинності з 01.01.2011 року, крім деяких положень, набуття чинності якими перенесено на більш пізню дату. Проте означеними нормами ПК України не визначено поширення дії абз. «и» п.184.1 ст.184 ПК України на правовідносини, що виникли до набуття чинності зазначеним нормативним актом. Враховуючи викладене, позивач вважає, що право на анулювання реєстрації платника податку на додану вартість з підстав постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців у обсязі, що сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання виникає з 01.01.2012 року. Позивач просив суд скасувати з моменту прийняття рішення №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобовязати відповідача поновити реєстрацію ТОВ «Мульті Трейд Груп», як платника податку на додану вартість.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти адміністративного позову, надав суду заперечення в яких вказав наступне. 19.10.2011 року на виконання підпункту 5.2.14 розділу V «Положення про реєстрацію платника податку на додану вартість», затвердженого наказом державної податкової адміністрації №978 від 29.12.2010 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 року за №1400/1869, складено реєстр податкових декларацій з податку на додану вартість ТОВ «Мульті Трейд Груп». Даний реєстр свідчить про те, що обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить період вересень 2010р.-серпень 2011р. 95031,00 грн., обсяг постачання товарів/послуг платникам ПДВ складає 22805,00 грн. або 24,0% від загального обсягу постачання. Підпунктом «и» пункту 184.1 ст.184 розділу V Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 р. встановлено, що реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у випадку коли обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання. По даному факту складено рішення №116 від 19.10.2011 р. про анулювання реєстрації платника ПДВ на підставі п.п. «и» п. 184.1 ст.184 розділу V Податкового кодексу України. Листом №18387/16-28 від 21.10.2011 р. один примірник рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ направлено ТОВ «Мульті Трейд Груп». На даний час позивач зберігає обсяг цивільної господарської право дієздатності та не позбавлений можливості знов зареєструватися в якості платника ПДВ у встановленому законом порядку. Представник відповідача просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі посилаючись на їх необґрунтованість.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

В судовому засіданні встановлено, що позивач субєкт господарювання Товариство з обмеженою відповідальністю «Мульті Трейд Груп» зареєстроване 20.11.2001 року за №04052057Ю0020042 виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради, ідентифікаційний код 20161981, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 048708.

ТОВ «Мульті Трейд Груп» зареєстровано платником податку на додану вартість 29.07.1997 р., свідоцтво серії НВ №16627830, індивідуальний податковий номер №201619812141, є платником податків і зборів та перебуває на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку.

Анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість здійснюється за наявності підстав передбачених статтею 184 розділу V Податкового кодексу України, який набрав чинність з 01.01.2011, та в порядку, визначеному розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 № 978 (далі по тексту - Положення № 978). Анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись безпосередньо за заявою платника податку на додану вартість на підставах, визначених у підпунктах «а» - «и» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу, та за ініціативою відповідного податкового органу на підставах, визначених у підпунктах «б» - «и» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу.

Відповідно до положень абзацу «и» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Згідно з п. 182.1 ст. 182 ПК України, якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Рішення про анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу приймається за наявності відповідних підтвердних документів, які зазначені у підпункті 5.2 пункту 5 розділу V Положення № 978.

Так, згідно з пп. 5.2.14. п. 5.2. розділу V Положення № 978 такими документами, якщо підстава - підпункт «и» пункту 184.1 статті 184 розділу V ПК України, є:

акт (довідка) документальної чи камеральної перевірки або реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи, зареєстрованої добровільно, за 12 послідовних податкових місяців, який свідчить про те, що обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання (підстава - підпункт «и» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до податкового органу, загальні обсяги поставок звітного періоду , вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку), обсяги постачання товарів/послуг та їх відсоток платникам ПДВ.

Як вбачається з матеріалів справи на адресу позивача надійшов лист за № 18387/16-28 із рішенням №166 від 21.10.2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Мульті Трейд Груп».(а.с.6)

Судом встановлено, що ТОВ «Мульті Трейд Груп» зареєстровано платником ПДВ 29.07.1997 р. на підставі вимог п.2.2 ст. 2, п.9.4 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість», який на момент реєстрації не містив поняття «добровільна» або «обов'язкова» реєстрація платником ПДВ.

Таким чином, ТОВ «Мульті Трейд Груп» не приймало рішення про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість та не подавало реєстраційну заяву про це, оскільки на момент набрання чинності Податкового кодексу України вже мало статус платника ПДВ.

З тексту рішення вбачається, що воно було складене комісією, створеною відповідно до розпорядження ДПІ в м. Сєвєродонецьку від 16.02.2011 року №12-Р. Комісією було встановлено, що ТОВ «Мульті Трейд Груп» надає податковому органу декларації з цього податку, які свідчать про обсяг постачання товарів/послуг платником податку, зареєстрованим добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання, що є підставою для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість визначеною підпунктом «и» пункту 184.1 ст.184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ, що підтверджено Реєстром податкових декларацій з податку на додану вартість до ДПІ в м. Сєвєродонецьку від 19.10.2011 року №810/15-74. (а.с.5)

Згідно з п. 5.4 Положення № 978, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу оформляється за формою № 6-РПДВ (додаток 6). Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження податкового органу, та підписується керівником податкового органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає, що до набрання чинності Податковим кодексом України, правовідносини з приводу анулювання реєстрації платника податку на додану вартість були визначені пунктом 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997, відповідно до якого, реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо:

а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом;

б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання);

в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;

г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 та статті 8-1 цього Закону;

ґ) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання;

д) установчі документи особи, зареєстрованої як платник податку, за рішенням суду визнані недійсними;

е) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців зроблено запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням.

Вказаною нормою було визначено вичерпний перелік підстав, за яких орган державної податкової служби мав право провести анулювання реєстрації платника ПДВ. При цьому, у Законі України «Про податок на додану вартість» була відсутня норма, яка б встановлювала таку підставу для анулювання реєстрації платника ПДВ як «обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання».

ТОВ «Мульті Трейд Груп» за кожен звітній період з вересня 2010 року до серпня 2011 року надавало до ДПІ в м. Сєвєродонецьку податкові декларації з податку на додану вартість, в яких була відображена господарська діяльність підприємства та вказані податкові зобовязання. Це підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість (а.с.29-58), наданими податковому органу.

Слід зазначити, що ДПІ в м. Сєвєродонецьку було невірно враховано останні 12 календарних місяців, за який рахується обсяг поставок, оскільки, такий обрахунок відповідних обсягів постачання товарів/послуг такого платника податку на додану вартість для цілей анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість повинен здійснюватись за попередні 12 календарних місяців.

Згідно з п.1 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податковий кодекс України набрав чинності з 1 січня 2011 року, його норми не можуть мати зворотної сили, бо відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Таким чином, органи ДПІ мають право враховувати обсяги постачання товарів/послуг платника ПДВ з метою анулювання його реєстрації за період з січня 2011 по грудень 2011, але цей період ще не настав.

Виходячи із вищевикладених положень випливає, що не можуть мати зворотної дії юридичні норми, які встановлюють нові права й обов'язки чи заборони, оскільки порушення таких прав, невиконання таких обов'язків, недотримання таких заборон завжди буде новим видом, новим «складом» правопорушень.

На думку суду, анулювання реєстрації платника ПДВ за рішенням субєкта владних повноважень необхідно розцінювати як різновид відповідальності платника податків, при цьому, до набрання чинності Податковим кодексом України, дії відповідача не мали ознак порушення вимог нормативно - правових актів, за які податковий орган зобовязаний був прийняти рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Суд вважає, що прийняття податковим органом рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ з підстав передбачених абзацом «и» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, можливо лише при виникненні та існуванні вказаних обставин після 01.01.2011 року, тобто після набрання чинності Податковим кодексом України, оскільки до цього дії позивача не були порушенням та узгоджувалися із вимогами діючого нормативно - правового акту - Закону України «Про податок на додану вартість».

Оскільки ТОВ «Мульті Трейд Груп» за кожний звітний період з вересня 2010 року по серпень 2011 року надавало до ДПІ в м. Сєвєродонецьку податкові декларації з податку на додану вартість із відображенням господарської діяльності підприємства та вказанням податкових зобовязань, суд вважає, що вищевказана норма Податкового кодексу України в даному випадку застосовуватися не може. Тому оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1 розділу II Положення №978, реєстр платників податку на додану вартість - це автоматизований банк даних, створений для реєстрації та єдиного обліку платників ПДВ, єдиних принципів їх ідентифікації, контролю за справлянням податку на додану вартість та організації суцільного й вибіркового аналізу.

Пунктом 3 розділу II цього Положення №978 встановлено, що формування та ведення Реєстру здійснює центральний орган державної податкової служби.

Дані Реєстру передаються до податкових органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні податкові органи), а також податкових органів у районах, містах, районах у містах, міжрайонних, об'єднаних та спеціалізованих податкових органів (далі - районні податкові органи).

Згідно п. 6 розділу II цього Положення №978, районні податкові органи здійснюють: приймання заяв, контроль за повнотою даних щодо відповідності нормативним документам; обробку даних заяв та документів щодо реєстрації, перереєстрації, анулювання свідоцтв та анулювання реєстрації платників ПДВ, виключення із реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування; формування файлів для передання до регіональних податкових органів; приймання файлів з регіональних баз з присвоєними індивідуальними податковими номерами та номерами свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ; видачу, заміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та засвідчення їх копій; виконання функцій адміністратора бази даних районного рівня (накопичення, аналіз даних, контроль за достовірністю та актуалізацією даних, зберіганням, захистом їх, контроль за правом доступу тощо); моніторинг платників ПДВ, включених до Реєстру; формування бази даних платників ПДВ районного рівня.

Згідно з п. 6 розділу V цього Положення №978, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу може бути оскаржене відповідно до чинного законодавства.

Згідно з п. п. 6.2. п. 6 розділу V цього Положення№978 , підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру. Рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ викладається з описом ситуації, посиланням на Податковий Кодекс України, зазначенням мотивів та обґрунтувань прийняття такого рішення, оформляється на бланку та підписується керівником такого органу чи особою, яка виконує його обов'язки.

Виходячи із змісту зазначеної норми підставою для внесення до Реєстру платників податку на додану вартість є рішення суду, яким встановлено скасування рішення податкового органу про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість.

З системного аналізу вищевказаного Положення №978 суд приходить до висновку, що ДПІ в м. Сєвєродонецьку зобовязана вчинити дії з відновлення в Реєстрі платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 16627830, дата початку дії 21.12.2001 року, серія НВ 638549, індивідуальний податковий номер: 201619812141, виданого Товариству з обмеженою відповідальністю «Мульті Трейд Груп» код ЄДРПОУ 20161981 Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку з моменту його анулювання згідно рішення №116 від 21.10.2011 року.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно платіжного доручення № 261 від 07.11.2011 позивач сплатив судовий збір на рахунок ГУДКУ в Луганській області за позовом до ДПІ у м. Сєвєродонецьку в сумі 29,55 грн.

Судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру справляється у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.

Розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру у 2011 році становить 28,23 грн. Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 29,55 грн., тобто надмірно сплачено 1,32 грн.

Відповідно до ст.89 КАС України судовий збір, сплачений у більшому розмірі, ніж встановлено законом, повертається ухвалою суду за клопотанням особи, яка його сплатила. Клопотання про повернення надмірно сплаченого судового збору позивачем не заявлено, у звязку з чим питання про повернення надмірно сплаченого судового збору судом не вирішується.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 08 грудня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 13 грудня 2011 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Мульті Трейд Груп” до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку про скасування рішення №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28, зобовязання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку про скасування рішення №116 від 21.10.2011 року №18387/16-28 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю “Мульті Трейд Груп”.

Зобовязати Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку поновити реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю “Мульті Трейд Груп” (93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Курчатова, 15/168, код 20161981), як платника податку на додану вартість.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Мульті Трейд Груп” витрати по сплаті судового збору в сумі 28,23 грн. (двадцять вісім гривень 23 копіки).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 13 грудня 2011 року.

СуддяО.П. Островська