ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2011 року <год:хв >Справа № 2а/0370/2435/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Александрової М.А.,
при секретарі судового засідання Лащуку О.Ю.,
за участю прокурора Федоренка Р.В.,
представника позивача Ковальчук Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Луцької обєднаної державної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства «Волинь-Лада» про стягнення податкового боргу в сумі 19061 грн. 73 коп. з рахунків у банках,
ВСТАНОВИВ:
30 серпня 2011 року Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі Луцької обєднаної державної податкової інспекції (Луцької ОДПІ) звернувся з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Волинь-Лада» (ЗАТ «Волинь-Лада») про стягнення податкового боргу в розмірі 19061 грн. 73 коп. з рахунків у банках.
Позовні вимоги обгрунтовані наступними обставинами.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (ПК України) платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Проте, в порушення цих вимог за відповідачем рахується податковий борг по земельному податку з юридичних осіб, який виник внаслідок несплати узгодженого грошового зобовязання згідно з податковим розрахунком земельного податку № 2474 від 28 січня 2010 року та поданою податковою декларацією з плати за землю № 1478 від 27 січня 2011 року, а також у звязку з нарахуванням пені.
Письмових заперечень відповідач суду не надав.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача зменшили позовні вимоги, просять стягнути з відповідача податковий борг в сумі 17169 грн. 69 коп. з підстав, наведених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, заяви про розгляд справи за його відсутності не подав, про причини неприбуття не повідомив.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у разі повторного неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд вважає можливим вирішення справи за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Відповідно до довідки Луцької обєднаної державної податкової інспекції (ОДПІ) про взяття на облік платника податків від 11 серпня 2011 року № 1041 відповідач був взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ від 28 вересня 1995 року (а.с. 7). Як платник земельного податку відповідач перебуває на обліку в Луцькій ОДПІ.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» ( в редакції чинній, на час виникнення правовідносин між сторонами) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обовязкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (ПК України) платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
28 січня 2010 року відповідачем було подано до Луцької ОДПІ податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік № 2474 на загальну суму 52 825,88 грн. ( по 4 402,16 грн. щомісяця) (а.с. 8-9), а 27 січня 2011 року податкову декларацію з плати за землю на 2011 рік на загальну суму 52 826,80 грн. (по 4 402,23 грн. щомісяця) (а.с. 10-13).
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ( в редакції чинній на момент виникнення правовідносин між сторонами) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. При цьому згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом 10 днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Згідно із частиною 1 пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з розрахунку та довідки про наявність заборгованості по платежах до бюджету (а.с. 5, 6), станом на 12 серпня 2011 року існує податковий борг відповідача по земельному податку з юридичних осіб.
Сума податкового боргу підтверджується обліковою карткою платника податків ЗАТ “Волинь-Лада” по платежу 13050100 (зворотним боком) (а.с.24-26).
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України встановлено, що виконанням податкового обовязку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобовязань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 59.4 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобовязань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Позивач здійснив заходи щодо погашення податкового боргу шляхом надіслання першої податкової вимоги № 1/6 від 10 січня 2011 року (а.с.14), проте заборгованість перед бюджетом відповідачем погашена частково, а саме в сумі 7 500грн. (20 січня 2011 року 2 500 грн., 24 травня 2011 року- 5 000 грн.), інша частина боргу залишається не погашеною, а тому Луцькою ОДПІ на підставі підпункту 89.1.1 пункту 89.1 статті 89 ПК України прийнято рішення від 14 січня 2011 року про опис майна у податкову заставу (а.с.15).
Пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. Про наявність у ЗАТ «Волинь-Лада» відкритих рахунків у банках свідчить довідка (а.с.5).
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Луцької ОДПІ про стягнення з ЗАТ «Волинь-Лада» податкового боргу із земельного податку з юридичних осіб у сумі 17 169 грн. 69 коп. з рахунків у банках є правомірними, а тому їх слід задовольнити.
Згідно із пунктом 290.1 статті 290 ПК України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю. Пунктом 287.3 статті 287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю. Із податкової декларації з плати за землю, поданої відповідачем 27 січня 2011 року до Луцької ОДПІ (а.с. 10-13), а також із Державного класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України вбачається, що код 0710100000 присвоєно місту Луцьку Волинської області.
Таким чином, податковий борг із земельного податку ЗАТ «Волинь-Лада» підлягає зарахуванню до місцевого бюджету міста Луцька.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», статтей 16, 20, 38, 57, 129 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Волинь-Лада» в доход місцевого бюджету міста Луцька податковий борг в розмірі 17 169 грн. 69 коп. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови,яка буде складена у повному обсязі 04 жовтня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
СуддяМ.А. Александрова