Постанова № 1996047, 17.06.2008, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.06.2008
Номер справи
3/136
Номер документу
1996047
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"17" червня 2008 р.

Справа № 3/136

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н. В. Болгаррозглянув у судовому засіданні 17.06.08 о 14:55 адміністративну справу № 3/136

за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області;

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1;

про стягнення 3 400 грн.,

за участю:

секретаря судового засідання - Романовської О.В.;

представників

позивача - головного державного податкового інспектора з юридичної роботи відділу ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами Гриб О.В., довіреність № 25 від 04.04.08;

відповідача - підприємця ОСОБА_1

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області звернулося до господарського суду в порядку адміністративного судочинства з позовною заявою, у якій просить стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 в доход державного бюджету 3 400 грн. фінансових санкцій за торгівлю тютюновими виробами - тютюну для кальяну без наявності ліцензії та здійснення реалізації тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідач проти вимог заявника заперечує, посилаючись на те, що

продаж тютюну для кальяну на торговій точці здійснена за власною ініціативою продавця-консультанта ОСОБА_2 і це підтверджується пояснювальною запискою такої особи;

по накладних, які знаходяться на торговій точці і на вітрині магазину, тютюн для кальяну відсутній, продаж товарів продовольчої групи не здійснюється;

чек, виданий продавцем ОСОБА_2 за наполегливою вимогою двох покупців, які в подальшому виявилися працівниками податкових органів, є недійсним.

При дослідженні обставин справи, письмових пояснень, заслуховуванні пояснень представників сторін господарський суд встановив наступне.

При здійсненні перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом, алкогольних напоїв та тютюнових виробів уповноваженими працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області, відділу в магазині розташованого за адресою м. Кіровоград, вул. Дзержинського, 82, що належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1 встановлено факт реалізації тютюну для кальяну "Mango Molasses" по ціні 15 грн. 00 коп. за пачку, виробник Adel EL IBIARY & CO, Єгипет без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами та без наявності марки акцизного збору.

Такий факт зафіксований в акті перевірки № 110177 від 26.01.08.

Згідно ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до абзацу п'ятого частини другої ст. 17 закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без наявності ліцензій у розмірі 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Згідно статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995 № 329/95-ВР марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам.

Абзацом 2 частини 2 статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995 № 329/95-ВР забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до абзацу 13 частини другої ст. 17 закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1 700 грн.

За результатами перевірки керівником регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області 06.02.08 прийнято рішення № 110086 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 3 400 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 отримано 20.02.08.

На підставі п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.03 № 790 "Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій", передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Твердження відповідача про те, що тютюн для кальяну належав безпосередньо продавцю, яка здійснювала його реалізацію, не спростовує доводи позивача, оскільки факт реалізації підакцизного підтверджується розрахунковою квитанцією серії ВААВ № 007129 приватного підприємця ОСОБА_1.

Господарський суд визнав позовні вимоги щодо стягнення 3 400 грн. фінансових санкцій обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ч. ч. 1, 2, 3 ст. 160, ст. 163, ст. 167, п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1; і. н. НОМЕР_1) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області (адреса: 25006, м. Кіровоград, вул. Карла, Маркса, 55; і. к. 26069822) в доход державного бюджету 3 400 грн. фінансових санкцій.

3. Виконавчий лист видати за заявою позивача після набрання судовим рішенням законної сили.

4. Копії постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але не була у встановлений строк подана апеляційна скарга, постанова набирає чинності після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.

Суддя

 

Н. В. Болгар

19.06.08