ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"24" листопада 2011 р.Справа № 20/5025/1919/11 За позовом Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області м. Чернівці.
до Товариства з обмеженою відповідальністю „УкрЄвро” м. Камянець-Подільський
про стягнення 15153,12 грн. шкоди, заподіяної внаслідок забруднення земельних ділянок нафтопродуктами та важкими металами.
Суддя Гладій С.В.
Представники сторін:
від позивача ОСОБА_1 за довіреністю №9 від 13.04.20011р.
від відповідача ОСОБА_2 за довіреністю від 08.11.2011р.
Відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України, в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору:
Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою до відповідача про стягнення 15153,12 грн. шкоди, заподіяної внаслідок забруднення земельних ділянок нафтопродуктами та важкими металами.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що спеціалістами Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області під час проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ „Укр-Євро” 02.08.2011 року для визначення якісного складу земельних ресурсів було відібрано проби ґрунтів на території площадок приймання металобрухту за адресами: пункт приймання металобрухту в смт. Лужани, вул. Прутська, 3, Кіцманського району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011р. № 22-11); пункт приймання металобрухту в м. Вижниця, вул. Чорновола, 5, Вижницького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011р. № 23-11); пункт приймання металобрухту в м. Сторожинець, вул. Кобилянська, 30 А, Сторожинецького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 №24-11).
В результаті вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів проведених відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області (протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 22-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 23-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 24-11 від 11.08.2011р.), встановлено факт забруднення нафтопродуктами та важкими металами вищезазначених земельних ділянок, чим порушено вимоги ст. 96 ЗК України, ст. 35 Закону України „Про охорону земель”.
Розрахунок шкоди, внаслідок забруднення земель нафтопродуктами та важкими металами здійснено на підставі „Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства”, затв. наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 року № 171 (в редакції із змінами згідно наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 04.04.2007 року № 149, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2007 року за № 422/13689) і становить 15153,12 грн.
Відповідач у відзиві на позов та в судовому засіданні проти позову заперечує, посилаючись на те, що у відповідності до акту відбору проб ґрунтів № 22-11 від 02.08.2011 року головним спеціалістом Шураком Є. В. в ході здійснення відбору проб було допущено цілу низку порушень вимог ГОСТ 17.4.01- 83, а саме не виконано вимоги п. 4, 5,5.1 ,9 ,10,11.1,12. Крім того, даною службовою особою було проігноровано вимоги ГОСТ 17.4.4.02-84 п.2.1.,2.2,3.1,3.2.,3.3.,3.3.1. Аналогічні порушення вимог ГОСТ допущено при відборі проб ґрунтів відповідно до актів № 23-11 та 24-11 від 02.08.2011 року, оскільки, згідно даних документів із інструментів, які залучались в ході відібрання проб ґрунту зазначено лише рулетку металеву, проби відбирались недозволеною до використання металевою лопаткою, усі проби повинні бути зважені безпосередньо на місці відбору проб. Дані проби повинні поміщатись в тару скляного походження з притертими пробками і обовязковою вимогою є те що вказані проби унеможливлювали повторного забруднення. При цьому складеться паспорт обстежуваної ділянки додаток № 1, бланк опису пробної ділянки додаток № 2, супровідний талон додаток № 3, бланк опису ґрунту та заповнюється журнал, чого в дійсності не було. Дані факти не внесені до самих актів відбору проб ґрунтів .
Наступним грубим порушенням вимог чинного законодавства є те, що вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів згідно з актами відбору проб ґрунтів № 22-11, 23-11, 24-11 проводились 11 серпня, тобто через 9 днів з моменту відбору, а згідно із п. 12 ГОСТ 17.4.01- 83 такі дослідження проводяться на протязі 5 годин, можливо через два дні, але при дотриманні температурного режиму зберігання .
Крім того, згідно зазначених актів відбору проб ТОВ відповідачу ставиться в винну факт забруднення земельних ділянок нафтопродуктами та металами, але даний факт не відповідає дійсності. Господарська діяльність підприємства (збирання, сортування, переробка брухту) здійснюється на твердих покриттях, які орендуються підприємством, що в даному випадку фізично унеможливлює забруднення землі. У випадку наявності забруднюючих речовин (маслопродукти і т.д.) при надходженні металобрухту з такими забрудненнями, вони зосереджені на твердому покритті і його збирання, зберігання та послідуюча утилізація згідного договору № 168 від 15.07.2011 року здійснюється ТОВ «Еко-пром-сервіс».
Забори ґрунту здійснювались за межами орендованих виробничих площадок, про що представниками ТОВ „Укр-Євро” робились зауваження, однак, дані зауваження та заперечення не внесені до актів забору проб ґрунту. Крім того, відсутні попередні акти заборів ґрунту та відповідні результати вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів, які б доводили, що саме господарська діяльність відповідача на даних виробничих ділянках та прилеглій території призвели до забруднення землі.
Звертає увагу на те, що згідно з протоколами про адміністративні правопорушення № 012226 від 30.08.2011 року, № 012230 від 01.09.2011 року, № 012229 від 30.08.2011 року, відбори проб ґрунту не здійснювались, про що свідчить прочерк у протоколах і не зазначено конкретного місця виявлення, локалізації, розмірів, привязки до місцевості забруднень землі. Відсутня чітка фіксація факту забруднення землі, як то фото, відео матеріали або посилання на конкретні документи, дати їх складання, які повинні бути долучені до протоколів в якості доказів фактів порушення природоохоронного законодавства.
Посилається також на те, що у матеріалах перевірки та адміністративних справах по даному факту, відсутні дані попередніх заборів ґрунту та висновків, які б вказували та доводили факт забруднення землі саме відповідачем внаслідок своєї діяльності.
Протоколи 22-11, 23-11 ,24-11 від 11 серпня 2011 року та розрахунки відшкодування складені та розраховані з порушеннями Наказу № 171 від 27.10.97 року та змінами від 04.04.2007 року МОНПС України, при розрахунках допущено помилки та не враховано вимоги Методики визначення розмірів шкоди, а саме, в протоколах вимірювання показників складу та властивостей ґрунту жодним чином не враховано величину передбаченої похибки. В розрахунках відшкодування шкоди не зазначено величини в п. 4 (маса забруднюючої речовини, п. 5 (залишилось на поверхні), п.6 (проникав в землю), п. 7 (відносна густина забруднюючої речовини).
Такі порушення допущенні в усіх без виключення розрахунках та в протоколах вимірювання показників складу та властивостей ґрунту. Наведений факт вказує про неповноту розрахунків, відсутність величин та значень по окремих позиціях, що вказує на невідповідність встановленої суми шкоди, яка не може бути прийнятою до уваги.
На підставі викладеного просить в позові відмовити.
Розглядом матеріалів справи встановлено.
Державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області відповідно до ст. ст. 20, 40 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 35 Закону України „Про охорону земель”, Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, Положення про державну екологічну інспекцію в Чернівецькій області, затвердженого наказом Мінприроди України від 19.02.2007р. № 55 та відповідно до наказу Державної екологічної інспекції від 27.07.2011 року № 219 проведено перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ „Укр-Євро”.
Для визначення якісного складу земельних ресурсів було відібрано проби ґрунтів на території площадок приймання металобрухту товариства з обмеженою відповідальністю „Укр-Євро” за адресами: пункт приймання металобрухту в смт. Лужани, вул. Прутська, 3, Кіцманського району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 року № 22-11); пункт приймання металобрухту в м. Вижниця, вул. Чорновола, 5, Вижницького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 року № 23-11); пункт приймання металобрухту в м. Сторожинець, вул. Кобилянська, 30А, Сторожинецького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 року № 24-11), про що складено акт перевірки від 02.08.2011р., який підписано начальником дільниці ТОВ „Укр-Євро” в смт. Лужани Пшоником Б. М., начальником дільниці ТОВ „Укр-Євро” в м. Вижниця Стасій О.В., начальником дільниці ТОВ „Укр-Євро” в м. Сторожинець Грицай О.М. без зауважень та заперечень.
В акті перевірки зафіксовано, що при здійснення господарської діяльності ТОВ „Укр-Євро” здійснює господарську діяльність на території Чернівецької області у сфері заготівлі та переробки металобрухту чорних металів.
- площадка приймання металобрухту в смт. Лужани вул. Прутська, 3, Кіцманського району: Біля облаштованої бетонованої площадки візуально виявлено розливи нафтопродуктів на земельній ділянці, в звязку з чим працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції проведено відбір проб ґрунту на предмет забруднення землі нафтопродутами в порушенні вимог ст. 95, 96, 167 Земельного Кодексу України та ст. 46 Закону України „Про охорону земель” (акт відбору проб ґрунтів № 22-11 від 02 серпня 2011 року в смт. Лужани, вул. Прутська, 3 Кіцманського району).
- площадка приймання металобрухту в м. Вижниця, вул. Чорновола, 5: Біля облаштованої бетонованої площадки візуально виявлено розливи нафтопродуктів на земельній ділянці, в звязку з чим працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції проведено відбір проб ґрунту на предмет забруднення землі нафтопродуктами в порушенні вимог ст. 95, 96, 167 Земельного Кодексу України та ст. 46 Закону України „Про охорону земель” (акт відбору проб ґрунтів № 23-11 від 02 серпня 2011 року в м. Вижниця вул. Чорновола, 5).
- площадка приймання металобрухту в м, Сторожинець вул. Кобилянська, 30а: Біля облаштованої бетонованої площадки візуально виявлено розливи нафтопродуктів на земельній ділянці, в звязку з чим працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінепекції проведено відбір проб ґрунту на предмет забруднення землі нафтопродуктами в порушенні вимог ст. 95, 96, 167 Земельного Кодексу України та ст. 46 Закону України „Про охорону земель” (акт відбору проб ґрунтів № 24-11 від 02 серпня 2011 року в м. Сторожинець вул. Кобилянська, 30а).
Відповідно до акту відборів проб ґрунтів від 02.08.2011 року, проведено вимірювання показників складу та властивостей проб ґрунтів на даних територіях, пункт приймання металобрухту в смт. Лужани, вул. Прутська, 3, пункт приймання металобрухту в смт. Вижниця, вул. Чорновола, 5, пункт приймання металобрухту в м. Сторожинець, вул. Кобилянської, 30А, про що складені протоколи № 22-11 від 11.08.2011р., № 23-11 від 11.08.11р., № 24-11 від 11.08.11р.
У протоколах зазначено, що відбір проб ґрунтів відходів проведено відповідно до вимог ГОСТ 17.4.3.01-83 „Охрана природы. Почвы. Общие требования к отбору проб”, ГОСТ 17.4.4.02-84 „Охрана природы. Почвы. Методы отбора и подготовки проб для химического, бактериологического, гельминтологического анализа”, відповідних методик виконання вимірювань вмісту показників складу і властивостей проб ґрунтів, відходів.
Вимірювання проведені відповідно до методик виконання вимірювань (МВВ), допущених до використання та наведених у Переліку методик виконання вимірювань (визначень) складу та властивостей проб обєктів довкілля, викидів, відходів і скидів, тимчасово допущених до використання Мінприроди”, затвердженим заступником Міністра охорони навколишнього природного середовища України, Головним державним інспектором України з охорони навколишнього природного середовища від 12.12.2007р.
В результаті вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів проведених відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області (протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 22-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 23-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 24-11 від 11.08.2011р.), встановлено факт забруднення нафтопродуктами та важкими металами вищезазначених земельних ділянок, а саме : свинець, залізо, нікель, хром.
Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, що затверджена Наказом Мінекобезпеки України від 27.10.1997р. № 171 (із змінами від 04.04.2007р.) Державною екологічною інспекцією 10.06.2011р. проведено розрахунки розміру шкоди від забруднення нафтопродуктами, залізом земельних ділянок на території дільниці приймання металобрухту в смт. Лужани по вул. Прусська,3, в м. Вижниця по вул. Чорновола, 5, та в м. Сторожинець по вул. Кобилянської, 30-А, розмір якої склав 15153,12 грн.
Оскільки Відповідач в добровільному порядку шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу в сумі 15153,12 грн. не сплачено, позивачем подано позов до суду.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне:
Відповідно до ст. 16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обовязком держави.
Реалізація зазначеного обовязку здійснюється державою через відповідні органи, які зважаючи на приписи частини 2 ст.19 Конституції України, зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 20 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належать державний контроль за використанням і охороною земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони республіки, а також за додержанням норм екологічної безпеки.
Забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території згідно Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006р. за № 548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року за № м119/13386 „Про затвердження Положення про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі” покладено на Державну екологічну інспекцію.
Згідно з ч. 5 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затверджено Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006р. № 548 (із змінами), інспекція вправі обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виконувати в установленому порядку відбір проб, інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин на обєктах, що обстежуються; перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (ліцензії, дозволи); складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом; подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. ст. 91, 96 Земельного кодексу України власники (користувачі) земельних ділянок зобовязані додержуватись вимог законодавства про охорону довкілля та зберігати корисливі властивості землі.
Статтею 167 (п. 1) Земельного кодексу України передбачено, що господарська та інша діяльність, яка зумовлює забруднення земель і ґрунтів понад встановлення і гранично допустимі концентрації небезпечних речовин, забороняється.
Згідно ст. 35 Закону України „Про охорону земель”, власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобовязані: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.
З положень ст. 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” випливає, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
За приписами ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 68 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, п. "в" ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність за псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловості, побутовими та іншими відходами згідно з законодавством України.
Підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні та фізичні особи та особи без громадянства зобовязані відшкодувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Порядок розрахунку розмірів відшкодування шкоди субєктами господарювання та фізичними особами в процесі їх діяльності через забруднення земель хімічними речовинами, їх засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами встановлено Методикою визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, яка розроблена відповідно до Законів України „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи” та інших нормативно-правових актів, затверджена Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 27.10.1997р. за № 171.
Відповідно до п. п. 3.3., 4.1 Методики, факти забруднення (засмічення) земель встановлюються уповноваженими особами, які здійснюють державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства шляхом оформлення актів перевірок, протоколів про адміністративне правопорушення та інших матеріалів, що підтверджують факт забруднення та засмічення земель, а розміри шкоди обчислюються на основі актів перевірок, протоколів про адміністративне правопорушення та інших матеріалів, що підтверджують факт забруднення земель, протягом шести місяців з дня виявлення порушення.
Процедуру проведення перевірок з питань здійснення державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища та оформлення їх результатів визначає порядок організації та проведення перевірок субєктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затверджений Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008р. за № 464.
Державні інспектори проводять перевірки обєкта в присутності керівника субєкта господарювання або уповноважених ним осіб (п. п. 4.9 Положення).
Згідно п. п. 4.1. Положення, перевірка складається з таких основних частин: підготовка до перевірки; проведення перевірки; оформлення результатів перевірки (складання акта перевірки, оформлення інших матеріалів перевірки), при цьому відповідно до п. 1.4. порядку акт перевірки - документом, який фіксує факт проведення планових, позапланових перевірок субєктів господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та його дотримання; обговорення результатів перевірки, підписання акта перевірки; застосування адміністративних стягнень до порушників законодавства про охорону навколишнього природного середовища (у разі виявлення порушень).
В акті перевірки, зокрема, зазначається виявлені порушення й недоліки; обставини та суть порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища (за наявності) з посиланням на нормативно-правові акти, вимоги яких порушені (п. 4.15 Положення).
Отже, факти порушення вимог природоохоронного законодавства, що призвели до збитків, встановлюються уповноваженими посадовими особами при проведенні перевірок, за результатами яких складається акт.
Позивачем в обґрунтування позову подано акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 02.08.2011р., з якого вбачається, що працівниками Державної екологічної інспекції проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ „Укр-Євро”, для визначення якісного складу земельних ресурсів було відібрано проби ґрунтів на території площадок приймання металобрухту товариства з обмеженою відповідальністю „Укр-Євро” за адресами: пункт приймання металобрухту в смт. Лужани, вул. Прутська, 3, Кіцманського району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 № 22-11); пункт приймання металобрухту в м. Вижниця, вул. Чорновола, 5, Вижницького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011 № 23-11); пункт приймання металобрухту в м. Сторожинець, вул. Кобилянська, 30А, Сторожинецького району Чернівецької області (акт відбору проб ґрунтів від 02.08.2011р. № 24-11), про що складено акт перевірки від 02.08.2011р., який підписано начальником дільниці ТОВ „Укр-Євро” в смт. Лужани Пшоником Б.М., начальником дільниці ТОВ „УкрЄвро” в м. Вижниця Стасій О.В., начальником дільниці ТОВ „УкрЄвро” в м. Сторожинець Грицай О.М. без зауважень та заперечень.
В результаті вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів проведених відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області (протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 22-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 23-11 від 11.08.2011р., протокол вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів № 24-11 від 11.08.2011р.), встановлено факт забруднення нафтопродуктами та важкими металами вищезазначених земельних ділянок (свинець, залізо, нікель, хром), чим порушено вимоги ст. 96 ЗК України, ст. 35 Закону України „Про охорону земель”.
Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, що затверджена Наказом Мінекобезпеки України від 27.10.1997р. № 171 (із змінами від 04.04.2007р.) Державною екологічною інспекцією 10.06.2011р. проведено розрахунки розміру шкоди від забруднення нафтопродуктами, залізом земельних ділянок на території дільниці приймання металобрухту в смт. Лужани по вул. Прусська,3, в м. Вижниця по вул. Чорновола, 5, та в м. Сторожинець по вул. Кобилянської, 30-А, розмір якої склав 15153,12 грн.
Отже, наявними є всі складові елементи правопорушення, яке тягне цивільно-правову відповідальність ТОВ „УкрЄвро” за шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу.
При цьому, судом приймається до уваги, що дії Державної екологічної інспекції щодо проведення перевірки, відібрання проб, під час перевірки, визначенні розміру шкоди не оскаржені відповідачем у встановленому законодавством порядку.
Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними по справі доказами і підлягає задоволенню.
З огляду на викладене, відповідач не спростував за допомогою належних і допустимих доказів ні факту забруднення земельних ділянок, ані розміру шкоди.
Враховуючи викладене та положення ст. 33 ГПК України в силу яких кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 1, 45,47, 33, 44, 49, 82, 83, 84, 87, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області м. Чернівці до Товариства з обмеженою відповідальністю „УкрЄвро” м. Камянець-Подільський про стягнення 15153,12 грн. шкоди, заподіяної внаслідок забруднення земельних ділянок нафтопродуктами та важкими металами задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „УкрЄвро” (м. Камянець-Подільський, Хмельницької області, вул. Голосківське шосе,1, код 30743156) на користь держави в особі державної екологічної інспекції в Чернівецькій області збитки в сумі 15153,12 грн. (пятнадцять тисяч сто пятдесят три гривни 12 коп.), з яких: 5392,89 грн. (пять тисяч триста девяносто дві гривни 89 коп.) на р/р 33111331700228, м. Сторожинець Чернівецької області, МФО 856135, УДК у Сторожинецькому районі, Чернівецької області, ОКПО 23246235, код 24062100; - 4814,29 грн. (чотири тисячі вісімсот чотирнадцять гривень 29 коп.) на р/р 33115331700008, м. Вижниця Чернівецької області, МФО 856135, УДК у Вижницькому районі Чернівецької області, ОКПО 23246100, код платежу 24062100; 4945,94 грн. (чотири тисячі девятсот сорок пять гривень 45 коп.) на р/р № 33113331700129, Луганська сш/р Кіцманського району Чернівецької області, МФО 856135, УДК у Кіцманському районі Чернівецької області, ОКПО 23246063, код платежу 24062100.
Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „УкрЄвро” (м. Камянець-Подільський, Хмельницької області, вул. Голосківське шосе,1, код 30743156) в доход державного бюджету України (по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, р/р 31112095700002 УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013) 151,53 грн. (сто пятдесят три гривни 53 коп.) державного мита та в доход державного бюджету на р/р 31211264700002 ГУ ДКУ у Хмельницькій області м. Хмельницький, код бюджетної класифікації 22050003, МФО 815013, код ЄДРПОУ 23565225) 236,00грн. (двісті тридцять шість грн.) витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Видати накази.
СуддяС.В. Гладій