Постанова № 1989400, 26.08.2008, Господарський суд м. Севастополя

Дата ухвалення
26.08.2008
Номер справи
5020-4/262
Номер документу
1989400
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

справа № 5020-4/262

ПОСТАНОВА

і м е н е м У к р а ї н и

"26" серпня 2008 р. 16:56 м. Севастополь

За адміністративним позовом

Заступника прокурора міста Севастополя (вул. Павліченко, 1, місто Севастополь, 99011)

в інтересах держави в особі

Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Дзігунського, 19, місто Севастополь, 99001)

до відповідача: Комунального підприємства «Комунальщик» (вул. Комсомольська, 74, місто Севастополь, 99001)

про стягнення заборгованості в розмірі 3195,23 грн.,

суддя Остапова К.А.,

при секретарі судового засідання Лебедеві С.О.,

За участю представників:

Прокурор: Шульга А. М., посвідчення №438 від 20.02.2006,

Від позивача: Полоса І.В., довіреність №7 від 10.01.2008,

Від відповідача: не з’явився,

Суть спору: Заступник прокурора міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя звернувся до господарського суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Комунальщик»про стягнення заборгованості в розмірі 3195,23 грн.

Ухвалою від 17.06.2008 відкрите провадження в адміністративній справі №5020-4/262 на підставі зазначеної позовної заяви з призначенням попереднього судового засідання на 27.06.2008.

Відповідач явку свого представника в попереднє судове засідання не забезпечив, про причину нез`явлення суд не повідомив, про дату, час та місце проведення попереднього судового засідання повідомлений належним чином, витребувані документи не представив, у тому числі письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.

За наслідками підготовчого провадження ухвалою від 27.06.2008 справу призначено до судового розгляду на 26.08.2008.

Відповідач –Комунальне підприємство «Комунальщик»в судове засідання не з’явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив, витребуванні судом документ не представив, у тому числі заперечення на позов.

Суд визнав за можливе вирішити спір по суті за наявними у справі матеріалами у зв`язку з тим, що вони в достатній мірі характеризують правовідносини сторін.

Згідно зі статтями 27-32, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні прокурору, представнику позивача роз’яснені процесуальні права та обов’язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення учасників процесу, суд

в с т а н о в и в :

Відповідно до статті 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.

Згідно з частиною першою статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, прокурор може звернутися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Однією із форм представництва є звернення до суду з позовом про захист інтересів держави. Ці положення містить стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру».

Згідно з Указом Президента України «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади»№1573/99 від 15.12.1999 Пенсійний фонд України відноситься до центральних органів виконавчої влади.

Ненадходження і невчасне надходження коштів негайно позначається на діяльності Пенсійного фонду України і його структурних підрозділів на місцях, веде до недостатнього фінансування основних напрямів роботи Пенсійного фонду України по пенсійному забезпеченню громадян України, тим самим порушуються економічні інтереси держави і основи пенсійного забезпечення в України.

Відповідно до Положення про Управління Пенсійного фонду України в Ленському районі міста Севастополя дане Управління є органом Пенсійного Фонду України, основними задачами якого є у тому числі облік платників збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, збір та акумуляцію в районі збору та інших коштів, яки призначені для пенсійного забезпечення, повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок грошових коштів Фонду.

Підставою для звернення прокурора до суду є порушення відповідачем економічних та соціальних інтересів внаслідок невиконання Комунальним підприємством «Комунальщик»вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції в спірних відношеннях, є Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя.

Комунальне підприємство «Комунальщик»зареєстровано у позивача як платник страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування 06.02.1998.

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»N1058-IV від 09.07.2003 (далі –Закон №1058) роботодавці - підприємства, установи і організації, - створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є страхувальниками.

Статтею 17 Закону №1058 також передбачено, що страхувальники зобов`язані:

- надавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду України в терміни, в порядку і формою, що встановлені Пенсійним фондом,

- а також нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені терміни і в повному обсягу страхові внески.

Частиною восьмою Прикінцевих положень Закону №1058 встановлене, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у Накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених Законом №1058 і в розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» №400/97 від 26.06.1997 (далі –Закон №400) для відповідних платників збору.

Статтею 4 Закону №400 та розділом 4 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16.01.2004 (далі –Інструкція №21-1) для роботодавців –підприємств, установ, організацій на 2008 рік встановлено розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування –33,2 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 2 відсотки страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної платні, інших виплат і винагород, нарахованих відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, у залежності від суми такого доходу.

Пунктом 5.1.4 розділу 5 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16.01.2004 (далі –Інструкція №21-1), нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з наданими відповідачем розрахунками внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за січень та лютий 2008 року сума нарахованих страхових внесків, які підлягають сплаті, складає 267,52 грн.

В добровільному порядку відповідачем дана сума страхових внесків не сплачена.

Згідно зі статтею 106 Закону №1058 суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій.

На виконання вимог статті 106 Закону №1058 позивачем була направлена на юридичну адресу відповідача вимогу №Ю-26 від 04.04.2008 про сплату недоїмки на загальну суму 72301,12грн., в яку включена сума внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за січень та лютий 2008 –267,52 грн.).

Згідно з пунктом 2 частини дев`ятою статті 106 Закону України №1058 виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, у тому числі, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

У виконання вимог статті 106 Закону №1058 начальником УПФ України в Нахімовському районі міста Севастополя було винесено рішення №141-Ю від 07.04.2008 про застосування до відповідача фінансових санкцій та нарахування відповідачеві пені за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків за жовтень 2005 року, за січень, лютий 2006 року (у тому числі штраф –1290,23 грн., пеня –1467,48 грн., а. с. 11).

Зазначене рішення було направлено позивачем на юридичну адресу відповідача, але повернуто відправникові поштовим відділенням зв`язку без вручення.

Відповідно до пункту 5 частини дев`ятою статті 106 Закону України №1058 виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, у тому числі, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

За правилами частини п’ятнадцятої статті 109 Закону №1058 строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

У виконання вимог пункту 2 частини дев`ятої статті 106 Закону України №1058 начальником УПФ України в Нахімовському районі міста Севастополя винесено рішення №136-Ю від 04.04.2008 про застосування до відповідача фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, на суму 170,00грн. (а.с. 13).

Зазначене рішення було направлено позивачем на юридичну адресу відповідача, але повернуто відправникові поштовим відділенням зв`язку без вручення.

Рішення №141-Ю від 07.04.2008 та №136-Ю від 04.04.2008 в законодавчо передбаченому порядку відповідачем не оскаржувались.

Загальна сума недоїмки відповідача перед позивачем склала 3195,23 грн.

Належних доказів оплати заборгованості перед позивачем відповідачем суду не представлено.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи прокурора та позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, в зв`язку з чим позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Комунальщик»(вул. Комсомольська, 74, місто Севастополь, 99001, ідентифікаційний код 25143019) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Дзігунського, 19, місто Севастополь, 99001, ідентифікаційний код 22274979) заборгованість в сумі 3195,23 грн.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до господарського суду міста Севастополя протягом десяті днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Виконавчий лист видається за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.

Суддя

К.А. Остапова

Постанова складена та підписана

в порядку частини третьої

статті 160 КАС України

01.09.2008