ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"08" липня 2008 р. Справа №10/3878-А
за позовом Прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Волочиському районі м. Волочиськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій плюс" с. Трительники Волочиського району
про стягнення 72920, 01 грн.
Суддя Виноградова В.В.
Секретар судового засідання Дідик Н.Д.
Представники сторін:
від позивача Тарасюк П.Г. – за довіреністю №857/10-025 від 26.01.2008р.
від відповідача - не з'явився
Суть спору:
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 76256,98 грн. податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб та 745,32 грн. пені, що виникла за період з 01.10.2005р. по 31.12.2007р..
Посилається на те, що дана заборгованість встановлена за результатами проведеної виїзної планової документальної перевірки дотримання вимог обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, повноти та правильності подання звітності за формою 1-ДФ відповідачем за період з 01.10.2005р. по 31.12.2007р., про що складено довідку за результатами перевірки №32/17/33007563 від 07.04.2008р., яка є невід’ємною частиною акту перевірки №349/23/33007563 від 08.04.2008р.. В обґрунтування своїх вимог посилається на положення ст. ст. 2,4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” щодо повноважень органів державної податкової служби, ст.ст. 14, 17 Закону України “Про систему оподаткування”, Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб”.
Вказує на порушення відповідачем вимог ст. 8 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, а саме відповідачем при виплаті заробітної плати не перераховано податок на доходи фізичних осіб до державного бюджету.
Позивач в порядку ст.ст.49, 51 КАС України подав суду письмову заяву про зменшення позовних вимог та просить стягнути з відповідача 72920,01 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб за період з з 01.10.2005р. по 31.12.2007р.Дана заява приймається судом.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не подав, своїм процесуальним правом не скористався.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Обрій плюс" с. Трительники Волочиського району, зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа Волочиською райдержадміністрацією 08.09.2004р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію , включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою головного управління статистики в Хмельницькій області №1729, взяте на облік як платник податків.
Податковим органом проведено виїзну планову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій плюс" с. Трительники Волочиського району з питань дотримання вимог податкового , валютного та іншого законодавства про що складено акут перевірки від 08.04.2008р. №349/23/3007563 та довідку №32/17/330075"Про результати виїзної планової перевірки правильності обчислення та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб , повноти та правильності подання звітності за формою!-ДФ ТОВ "Обрій -Плюс" за період з 01.01.2005р. по 31.12.2007р.".
В акті перевірки та довідці зазначено , що перевіркою повноти та правильності перерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб за перевіряємий період встановлено, що залишок на 01.10.2005р. склав 3336, 97 грн., нараховано податку 77224,01 грн., перераховано до бюджету 4304 грн., залишок на 01.01.2008р. -76256, 98 грн., не перераховано податку 73818,02 грн., в результаті чого зроблено висновок про порушення вимог п.4.1,п.8.1.2 ст.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".
Позивачем в матеріали справи надано акт виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства ТОВ "Обрій-Плюс" за період з 08.09.2004р. по 30.09.2005р., в якому зазначено, що станом на 01.10.2005р. борг по податку з доходів фізичних осіб становить 1284,74 грн. та ухвалу суду від 25.06.2007р. по справі №10/3155-А якою залишено без розгляду позов прокурора Волочиського району в інтересах ДПІ у Волочиському районі до про стягнення з ТОВ "Обрій-Плюс" 1284,74 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в зв'язку із добровільним врегулюванням спору.
Враховуючи уточнення позовних вимог, позивач просить стягнути з відповідача 72920,01 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Статтею 67 Конституції України та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державного та місцевих бюджетів.
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників визначаються Законом України “Про систему оподаткування “ .
Відповідно до ст.14 Закону України “Про систему оподаткування“ до загальнодержавних податків віднесено податок на доходи фізичних осіб.
При цьому, згідно п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно положень Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ відповідач є платником податків, зборів (обов’язкових платежів), на якого згідно із законом покладено обов'язок утримувати податки.
Зокрема, Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” (пп..8.1.2 ст.8 ) на відповідача покладений обов’язок сплати (перерахування) даного податку до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно п.п. “а” п.19.2 ст.19 даного Закону відповідач, як податковий агент, зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок. Податковий агент - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи нерезидент або його представництво, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідальність за порушення вищевказаних положень Закону передбачена пп.20.3.2 п. 20.3 ст.20 цього Закону, а саме у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому розмір фінансових санкцій за порушення норм цього Закону та підстави для їх застосування визначаються законом, що регулює такі питання, якщо інше не встановлене нормами цього Закону (п.20.1 ст. 20 Закону).
Пунктом 3.2.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ передбачено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
На кошти бюджетного фонду, визначеного п.п.3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду (господарського суду) (п.3.2.2).
Судом враховується те, що акт перевірки підписаний без заперечень та зауважень, сума заборгованості по податку з доходів фізичних осіб відповідачем не оскаржувались.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Волочиського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Волочиському районі м. Волочиськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій плюс" с. Трительники Волочиського району про стягнення 72920,01 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій плюс" с. Трительники Волочиського району, вул. Центральна,2 (код ЄДРПОУ 33007563) на користь Державної податкової інспекції у Волочиському районі м. Волочиськ, вул. Центральна, 3а (код ЄДРПОУ 33758060) 72920,01 грн. (сімдесят дві тисячі дев'ятост двадцять грн.01 коп.) заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу. 4,5- прокуратурі області та району