Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21
___________________________
УХВАЛА
"10" листопада 2011 р. Справа № 5008/988/2011
2/5008/988/2011 12608/2011
За заявою відділу управління майном району Тячівської районної ради, м. Тячів
ДО радгоспу „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160)
про визнання банкрутом в порядку процедури, передбаченої ст.ст. 1, 3-11, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”
Суддя Ремецькі О.Ф.
Представники сторін:
від заявника не зявився
від боржника Лева В.П. голова ліквідаційної комісії
від ліквідатора Савчук І.В. арбітражний керуючий
від Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі ОСОБА_1 предст. за довіреністю №12528/05 від 07.10.2011р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник (власник боржника) звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 26.07.2011р. порушено провадження у справі за №5008/988/2011 з урахуванням особливостей застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачених ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначено розгляд справи на 10.08.2011р.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 10.08.2011р. розгляд справи відкладався на 23.08.2011р. відповідно до вимог ст. 77 ГПК України.
Постановою Господарського суду Закарпатської області від 23.08.2011р. радгосп „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160) визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Савчук Ігоря Васильовича, ліцензія серії НОМЕР_1 від 12.03.2007р., проживає АДРЕСА_1.
На виконання вимог Постанови Господарського суду Закарпатської області від 23.08.2011р. у справі №5008/988/2011 ліквідатором було подано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке опубліковано у газеті «Голос України»№171 (5171) від 15.09.2011р. (оригінал додано до матеріалів справи).
30.09.2011р. на адресу Господарського суду Закарпатської області надійшла заява Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі, м. Тячів
Продовження ухвали господарського суду Закарпатської області від 10.11.2011 року по справі №5008/988/2011
№11941/05 від 28.09.2011р. про визнання кредитором на загальну суму 45678,29грн.
Ухвалою суду від 10.10.2011р. розгляд заяви Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі, м. Тячів №11941/05 від 28.09.2011р. про визнання кредитором було призначено до розгляду в судовому засіданні 28.10.2011р.
В засіданні суду 28.10.2011р. судом, за письмовою згодою сторін, у відповідності до вимог ст. 77 ГПК України було оголошено перерву в судовому засіданні до 10.11.2011р.
Представник боржника голова ліквідкомісії заперечує з приводу доводів УПФУ у Тячівському районі з підстав, наведених у поданому суду письмовому поясненні та просить суд взяти до уваги те, що з моменту прийняття рішення тринадцятої сесії четвертого скликання Тячівської районної ради за № 276 від 06.07.2004 року "Про ліквідацію радгоспу "Більшовик" с.Теребля" 20.07.2004 року наказом №35 та створення ліквідаційної комісії, була припинена виробнича діяльність господарства та розпочата його ліквідація. Згідно чинного законодавства ліквідаційна комісія повинна була виплатити в першу чергу заборгованість по заробітній платі, яка складає на сьогодні 49844,55 гривень (по даним ПФ - 53760,07 гривні). Згідно акту №246 станом на 01.01.2008 року заборгованості по сплаті страхових внесків не виявлено. Згідно розрахунку поданого ПФ за №11941/05 від 28.08.2011 року недоїмка станом на 19.03.2008 року була -1551,94 гривні, тобто наявна переплата. Рішення та вимоги ПФ складені в один день, поспішно, про що свідчать номера їх реєстрації. У розрахунки включено Акт перевірки №80 від 31.12.2008 р., та Акт перевірки №19 від 09.04.2009 р., який охоплює весь період перевірки згідно Акту №80. В Акт №19 не включено розрахунок по формі 23 від 16.03.2008 року.
Представник УПФУ у Тячівському районі на день судового засідання 10.11.2011р. подав суду заяву про уточнення кредиторських вимог та просить суд визнати кредиторські вимоги заявника в сумі 45631,77грн., а саме 15 640,53 грн. - внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які виникли станом на 09.04.2009 року; 23 040,10 грн. - фінансові санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків до Пенсійного фонду, які виникли станом на 25.08.2010 року; 6 951,14 грн. - пеня, яка виникла станом на 25.08.2010 року.
В обгрунтування своїх доводів вказує на те, що відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17, ч. З ст. 18 і ч. 6 ст. 20 Закону 1058, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч. 6 ст. 19 Закону 1058 страхові внески незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Частиною 2 ст. 106 встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. З ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі-недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пунктом 2 ч, 9 ст. 106 Закону 1058 (в редакції Закону чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що за несплату {неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових
Продовження ухвали господарського суду Закарпатської області від 10.11.2011 року по справі №5008/988/2011
внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно п. З ч. 9 ст. 106 Закону 1058, за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу).
У відповідності до п. 7 ч. 9 ст. 106 Закону 1058, за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, органи Пенсійного фонду застосовують штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
Пунктом 4 ч. 9 ст. 106 Закону 1058 встановлено, що за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.
Відтак, враховуючи те, що зазначена сума вимог кредитора ґрунтується виключно на відомостях звіту страхувальника, просить вимоги про визнання УПФУ у Тячівському районі про визнання кредитором задовольнити в повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
У ст. 31 Закону встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у наступному порядку:
1) у першу чергу задовольняються:
а) вимоги, забезпечені заставою; б) вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати за три місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи, грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, право на які виникло протягом двох років, відпрацьованих до порушення справи про банкрутство чи припинення трудових відносин, інших коштів, належних працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), право на які виникло протягом трьох останніх місяців до порушення справи про банкрутство чи припинення трудових відносин, а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин,
Продовження ухвали господарського суду Закарпатської області від 10.11.2011 року по справі №5008/988/2011
у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; в) витрати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що пов'язані з набуттям ним прав кредитора щодо банку, - у розмірі всієї суми відшкодування за вкладами фізичних осіб; в-1) вимоги кредиторів за договорами страхування; г) витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому ст. 27 цього Закону.
2) у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому Фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів). Вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відповідно до нарахованих та задекларованих в щомісячних розрахунках відповідачем сум належних до сплати страхових внесків, станом на 09.04.2009р. радгосп „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району зобовязаний сплатити суму 15640,53грн. (підтверджено картками особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників) внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування..
Підприємством вказану суму не сплачено, а відтак, вимоги про включення до кредиторських вимог суми 23040,10грн. фінансових санкцій за несвоєчасну оплату страхових внесків, які виникли станом на 25.08.2010р. та 6951,14грн. пені, яка виникла станом на 25.08.2010р.також є обґрунтованими.
Відтак, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, ліквідатора та кредитора, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів в розмірі 45631,77грн. (третя черга).
Продовження ухвали господарського суду Закарпатської області від 10.11.2011 року по справі №5008/988/2011
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області
У Х В А Л И В:
1. Визнати кредитором радгоспу „Більшовик”, с. Теребля Тячівського району (код ЄДРПОУ 05528160) Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі, м. Тячів на загальну суму 45631,77грн. (третя черга).
2. Копію ухвали направити заявнику, боржнику, Управлінню Пенсійного фонду України у Тячівському районі, м. Тячів, ліквідатору.
Суддя О.Ф. Ремецькі