ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15.11.2011 Справа № 5008/1402/2011
10/5008/1402/2011 12512/2011
За заявою виконавчого комітету Мукачівської міської ради, м.Мукачево
до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Мукачево
про зобов"язання певних дій
Головуючий суддя Івашкович І.В.
представники:
від позивача - ОСОБА_2, довіреність №1354/01-14 від 30.11.2009 р.
від відповідача - не з"явився
Суть спору: виконавчий комітет Мукачівської міської ради, м.Мукачево звернувся з позовом до відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м.Мукачево про зобов"язання за власні кошти провести демонтаж павільйонів-зупинок за адресами: АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3.
Позов мотивано тим, що рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.09.2011р. по справі №2-а-1385/11 скасовано п.3.1 рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради №140 від 20.05.2008р. "Про будівництво", згідно з яким підприємцю ОСОБА_1 надавався дозвіл на встановлення павільйонів-зупинок в АДРЕСА_1; АДРЕСА_2, АДРЕСА_3.
Наголошено, що вказане судове рішення набрало законної сили та згідно зі ст.35 ГПК України має значення для вирішення даного спору.
Внаслідок відсутності у підприємця ОСОБА_1 будь-яких підстав для розміщення малих архітектурних форм, позивач обгрунтовує своє право на звернення з позовом про зобов"язання відповідача провести за власні кошти демонтаж павільйонів-зупинок, посилаючись при цьому на ст. ст. 140, 142 Конституції України, ст.403 ЦК України, ст. ст. 1, 2, 16, 18, 29, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування".
Представником позивача позовні вимоги підтримано. Наголошено, що відповідач неправомірно займає під спірними об"єктами земельні ділянки, що є комунальною власністю територіальної громади м. Мукачево, а отже просить зобов"язати відповідача демонтувати ці об"єкти та звільнити безпідставно зайняті земельні ділянки з метою подальшого їх використання за цільовим призначенням.
Відповідач, якого було належним чином повідомлено про дату, час та місце проведення судових засідань по даній справі, для участі в судових засіданнях не з"явився, на вимогу суду письмового відзиву на позов не надіслав.
За таких обставин спір підлягає вирішенню в порядку ст.75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
ВСТАНОВИВ:
Пунктом 3.1 рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 20.05.2008 р. №140 "Про будівництво" фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 на підставі заявок від 19.02.2008 р. та 17.04.2008 р. на надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми дозволено встановити павільйони-зупинки за адресами : АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3. На виконання даного рішення був виписаний дозвіл на розміщення малої архітектурної форми №23 від 10.07.2008 р., яким фізичній особі- підприємцю ОСОБА_1 дозволено розмістити малі архітектурні форми за зазначеними адресами.
Постановою Мукачівського міськрайонного суду від 13.09.2011 р. у справі №2-А-1385 за позовом Мукачівської міської ради до виконавчого комітету Мукачівської міської ради, третя особа ОСОБА_1 про скасування рішення суб"єкта владних повноважень, позов Мукачівської міської ради задоволено повністю, та скасовано п. 3.1 Рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 20.05.2008 р. №140 "Про будівництво". Дана постанова набрала законної сили 28.09.2011 р.
У відповіданості до ч.4 ст. 35 ГПК України рішення суду з цивільної справи, що набрало законної сили, є обов"язковим щодо фактів, які встановлені судом і мають значення для вирішенння спору.
За наслідками винесення вказаного судового рішення відповідачем не вжито заходів щодо звільнення зайнятих під зведеними павільйонами-зупинками територій.
Беручи до уваги те, що на день звернення з позовом до суду у відповідача -фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відсутні правові підстави для розміщення малих архітектурних форм, позивач звернувся з позовом про зобов"язання за власні кошти провести демонтаж павільйонів-зупинок за адресами : АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3 протягом 10 днів з дня набрання рішенням суду законної сили.
Статтею 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і через міську раду та її виконавчий орган.
Приписи зазначеної норми кореспондуються із положеннями частини 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до якої місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Таким чином, права власника територіальної громади на території міста Мукачево здійснює Мукачівська міська рада та її виконавчий орган.
З огляду на безпідставне зайняття відповідачем спірних територій, порушене право позивача підлягає захисту шляхом відновлення становища, що існувало до порушення, а саме зобов"язання відповідача провести демонтаж спірних об"єктів.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов висновку про правомірність та обґрунтованість вимог позивача.
За таких обставин справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 49 ГПК України суд покладає на відповідача відшкодування витрат позивача по оплаті держмита в розмірі 85 грн. та 236 грн.- по оплаті інформаційно-технічних послуг.
Керуючись ст. ст. 4-1, 43, 49, 75, 82, 82-1, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2.Зобов"язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_4, і.н. НОМЕР_1) за власні кошти провести демонтаж павільйонів-зупинок за адресами: АДРЕСА_1; АДРЕСА_2; АДРЕСА_3 протягом 10 днів з дня набрання рішенням суду законної сили.
3.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_4, і.н. НОМЕР_1) на користь виконавчого комітету Мукачівської міської ради (м.Мукачево, вул. Пушкіна, 2, і.н. 04053743) 321,00 грн. відшкодування судових витрат. Видати наказ.
Рішення може бути оскаржено в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя І.В.Івашкович
Повний текст рішення складено 18.11.11