Справа № 3-747/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.12.2011 року смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Орленко Л.О.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця с. Михайлівка Веселинівського району Миколаївської області, працює головою ФГ «Галівка», проживає: АДРЕСА_1 .
за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Головою ФГ «Галівка»є ОСОБА_1. 11.10.2011 року при проведенні перевірки провідним державним інспектором праці ТДІП в Миколаївській області ОСОБА_2 , були виявлені порушення вимог КЗпП України , а саме в порушення вимог ч.3 ст. 27 ЗУ «Про фермерське господарство»відповідно до якої з особами, залученими до роботи у фермерському господарстві, укладається трудовий договір (контракт) у письмовій формі, в якому визначаються строк договору, умови праці і відпочинку, тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка, форми оплати праці та її розміри, харчування тощо, дані трудові договори з найманими працівниками відсутні.
В порушення ст.. 142 КЗпП України на господарстві не розроблені Правила внутрішнього трудового розпорядку, що порушує встановлений законом порядок управління. Жодним документом не визначено порядок прийняття та звільнення працівників з роботи, порядок застосування дисциплінарних стягнень. Вказане також порушує ст.. 141 КЗпП України, відповідно до якої власник або уповноважений ним орган повинен правильно організовувати працю працівників, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну.
Внаслідок порушення ст.. 15 Закону України «Про оплату праці»використовуючи кваліфіковану працю бухгалтера, тракториста на господарстві не розроблено міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень для визначення посадових окладів кваліфікованих працівників. Так, відповідно до книги нарахування заробітної плати, бухгалтеру нараховується посадовий оклад в розмірі 1150 грн., трактористу посадовий оклад в розмірі 110 грн. Таким чином, на господарстві не розроблена схема посадових окладів (тарифних ставок), не визначено мінімальний розмір тарифної ставки робітника І розряду (техніка) для формування тарифної сітки для фахівців, службовців, професіоналів, керівників, що є порушення ч.2 ст. 1 ст. 6 Закону України «Про оплату праці». Згідно зазначеної ст.. 6 Закону України «Про оплату праці», основою організації оплати праці є тарифна система, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів… Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складеності, а працівників залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Частино. 3 цієї ж норми закону передбачено, що формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника І розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).
Також встановлено, що жодним нормативним документом не встановлені строки виплати заробітної плати, що не відповідає ст. 115 КЗпП.
Перевіркою відомостей нарахування та виплати заробітної плати за період січень 2011 року вересень 2011 року встановлено, що заробітна плата працівникам виплачується один раз на місяць, що порушує вимоги ст.. 24 Закону України «Про оплату праці». Так, заробітна плата за січень 2011 року працівникам в сумі 2588 грн. була виплачена один раз на місяць 11.02.2011 року, що підтверджує платіжна відомість від 11.02.2011 року; заробітна плата за лютий 2011 року працівникам в сумі 2597 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за лютий; заробітна плата за березень 2011 року працівникам в сумі 2598 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за березень ; заробітна плата за квітень 2011 року працівникам в сумі 3222 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за квітень; заробітна плата за травень 2011 року працівникам в сумі 4744 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за травень; заробітна плата за червень 2011 року працівникам в сумі 3740 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за червень; заробітна плата за липень 2011 року працівникам в сумі 5442 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за липень; заробітна плата за серпень 2011 року працівникам в сумі 3866 грн. була виплачена один раз на місяць, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за серпень; заробітна плата за вересень 2011 року працівникам в сумі 4065 грн. була виплачена один раз на місяць 07.10.2011 року, що підтверджує платіжна відомість на виплату грошей за вересень. Так наприклад заробітна плата працівникам за липень 2011 року ОСОБА_3 була виплачена єдиним платежем в сумі 1012 грн., ОСОБА_4 була виплачена єдиним платежем в сумі 856 грн., заробітна плата працівникам за вересень 2011 року ОСОБА_5 була виплачена єдиним платежем в сумі 856 грн., ОСОБА_6 була виплачена єдиним платежем в сумі 859 грн.
При цьому у платіжних відомостях відсутні дати виплати заробітної плати, що не відповідає ч.2 ст. 36 Закону України «Про оплату праці».
Перевіркою відомостей нарахування заробітної плати за січень 2011 року вересень 2011 року встановлено, що за наявності підстав працівникам не проводилося нарахування та виплата індексації на заробітну плату, що є порушенням п.п.1-1 п.1 порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17 липня 2003 року та ст..4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Так базовим місяцем нарахування індексації для працівників є квітень 2011 року. Підстави для нарахування індексації зявилися в серпні 2011 року, індекс приросту споживчих цін складав 1,2%. Так, сума не нарахованої індексації відносно ОСОБА_4 складає приблизно 23,04 грн. Дане порушення встановлено відносно всіх працівників господарства.
Перевіркою наказів про звільнення працівників, відомостей на виплату заробітної плати за період з травня 2011 року по вересень 2011 року встановлено, що в порушення вимог ст.. 116 КЗпП України розрахунок з звільненими працівниками проводиться не в день звільнення. Так, наприклад, з працівником ОСОБА_7, яка відповідно до наказу від 05.08.2011 р. № 12-к звільнена 05.08.2011 року, розрахунок у сумі 154 грн. проведений 11.08.2011 року, що підтверджується видатковим касовим ордером від 11.08.2011 року, при цьому в порушення ч.1 ст. 24 Закону України «Про відпустки»при звільненні працівнику ОСОБА_7 не нарахована та відповідно не виплачено грошову компенсацію за всі дні не використаної щорічної відпустки за період роботи з 03.05.2011 року по 05.08.2011 року, дане порушення встановлено відносно ще 2 працівників.
При перевірці наказів про надання відпустки без збереження заробітної плати, було встановлено, порушення ст.. 84 КЗпП України, так наприклад відповідно до наказу від 06.06.2011 року № 8 працівнику ОСОБА_7 надана відпустка без збереження заробітної плати з 06.06.2011 року по 30.06.2011 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю , суду пояснив, що дійсно перевіркою були встановлені порушення трудового законодавства, які в даний час виправлені, та підтверджуються відповідними документами.
Суд вислухав пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1., вивчивши матеріали справи вважає, що вина ОСОБА_1 доведена та досліджені матеріали справи свідчать про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.
Вина ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, в судовому засіданні підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом № 14-11-046\0070 від 11.10.2011 року про адміністративне правопорушення складеного провідним державним інспектором праці ТДІП ОСОБА_2
При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує особу та суспільну небезпеку вчиненого ним адміністративного правопорушення, та матеріальне становище. ОСОБА_1 працює, має постійне місце проживання , за таких умов з метою виховання особи, яка вичинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає призначити ОСОБА_1., достатнє та відповідне стягнення, у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 27, 221, 251, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (пятсот десять ) грн. .
Одержувач: д/бюджет Веселинівської с\р Миколаївської області, код ЕДРПО 22443347, МФО 826013, банк отримувача ГУДКУ у Миколаївській області, рахунок 31112106700098 .
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області, через Веселинівський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.. .
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області Л.О. Орленко