ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2011 р. № 2а-9079/11/1370
о 12 год., 37 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Радехівському районі Львівської області
до Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»
про стягнення заборгованості в сумі 243,34 грн.
Державна податкова інспекція у Радехівському районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»про стягнення заборгованості в сумі 243,34 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги податкового законодавства щодо сплати податкового боргу.
Ухвалою суду від 12.08.2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 00000446, у зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
23.01.1996 року головою Радехівської районної державної адміністрації Львівської області винесено розпорядження № 28 «Про державну реєстрацію Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»». Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, що підтверджується копією довідки з реєстру № 11306/20 від 08.07.1997 року.
Постановою Господарського суду Львівської області від 22.07.2008 року позовні вимоги УДК у Радехівському районі Львівської області задоволено повністю, стягнено з Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»заборгованість в сумі 9713,21 грн. на користь Управління державного казначейства у Радехівському районі Львівської області.
На виконання постанови Господарського суду Львівської області від 22.07.2008 року судом видано виконавчий лист, згідно якого вказана сума заборгованості була стягнена на користь УДК у Радехівському районі Львівської області.
Відтак, на виконання завдання Головного управління Державного казначейства України у Львівській області та відповідно до укладених договорів між відділенням та відповідачем, позивачем нараховано пеню на прострочену заборгованість по фінансовій допомозі в сумі 243,34 грн.
01.08.2011 року начальником УДК у Радехівському районі Львівської області внесено подання № 9, яке скеровано начальнику ДПІ у Радехівському районі Львівської області, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 174 від 02.03.2011 року для здійснення до ВАТ «Розжалів»для вжиття заходів щодо стягнення пені станом на 01.08.2011 року у сумі 25,43 грн. фінансової допомоги з резервного фонду по Постанові Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 року.
01.08.2011 року начальником УДК у Радехівському районі Львівської області внесено подання № 10, яке скеровано начальнику ДПІ у Радехівському районі Львівської області, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 174 від 02.03.2011 року для здійснення до ВАТ «Розжалів»для вжиття заходів щодо стягнення пені станом на 01.08.2011 року у сумі 217,91 грн. фінансової допомоги з резервного фонду по Постанові Кабінету Міністрів України № 1003 від 11.09.1997 року.
24.05.2011 року позивачем виставлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю»№ 1/1, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями станом на 23.05.2011 року становить 243,34 грн. (у тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними санкціями 0,00 грн., за пенею 243,34 грн.). Вказану вимогу вручено відповідачу 24.09.2011 року.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Постановою Кабінету Міністрів України «Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році»№ 220 від 26.02.1998 року із змінами і доповненнями, Постановою Кабінету Міністрів України «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/98 року»№ 1003 від 11.09.1997 року із змінами і доповненнями, Податковим кодексом України, Бюджетним кодексом України, КАС України.
Згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році», Кабінет Міністрів України постановляє виділити Міністерству агропромислового комплексу, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям на фінансування заходів для підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт у 1998 році цільовим призначенням безпосередньо сільськогосподарським товаровиробникам та агротехсервісним підприємствам на закупівлю запасних частин і ремонтних матеріалів та оплату послуг ремонтних підприємств 100 млн. гривень, в тому числі 50 млн. гривень за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України та 50 млн. гривень за рахунок асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на 1998 рік для поповнення державного матеріального резерву Державному комітетові по матеріальних резервах, на умовах повернення зазначених коштів до 21 грудня1998 року, за розподілом.
Міністерству фінансів профінансувати зазначені витрати за рахунок названих джерел фінансування через органи Державного казначейства на підставі укладених з ними угод.
Згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/98 року», Кабінет Міністрів України постановляє виділити на фінансування заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 1997/98 року, забезпечення збирання та збереження врожаю 1997 року, інші невідкладні потреби Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям цільовим призначенням для сільськогосподарських товаровиробників 60 млн. гривень (на умовах повернення їх до 1 жовтня 1998 р.) за розподілом.
Міністерству фінансів профінансувати зазначені витрати за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України через органи Головного управління Державного казначейства на підставі укладених з ними угод.
Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 цього ж Кодексу, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п. 59.1. ст. 59 цього ж Кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно ч. 2 ст. 50 Бюджетного кодексу України, органи державної податкової служби України визначаються органами стягнення простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, територіальною громадою) за кредитами з бюджету.
Згідно п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, крім інших, такі функції - здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 243,34 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою ДПІ у Радехівському районі Львівської області № 7952/24-0 від 03.08.2011 року про заборгованість по платежах до бюджету станом на 03.08.2011 року та довідкою УДК у Радехівсьому районі Львівської області № 06-01-19/1316 від 01.08.2011 року про зарахування заборгованості по пені, є узгодженою та у встановлені строки не сплачена.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Радехівському районі Львівської області, підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»(ЄДРПОУ 20780744, с. Розжалів, Радехівський район, Львівська область) до бюджету заборгованість в сумі 243,34 грн.
3. Зобовязати Відкритого акціонерного товариства «Розжалів»виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 01.11.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.