Справа № 2а-5169/08
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2008 року м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Бартош Н.С.,
при секретарі – Зблоцькій Г.П.,
за участю: представника позивача – Литовченко В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Ізюмського комбінату комунальних підприємств про зобов'язання виконати вимогу, -
ВСТАНОВИВ :
Контрольно-ревізійне управління в Харківській області звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ізюмського комбінату комунальних підприємств, в якому просить зобов’язати Ізюмський комбінат комунальних підприємств вчинити дії направлені на виконання вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, щодо забезпечення відшкодування суми недоотриманих місцевим бюджетом коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 140000 грн. та повернути кошти на реєстраційний рахунок № 33214871700012 в Ізюмському УДК ГУДКУ в Харківській області, код платежу 22080401, код ЄДРПОУ 24134350, МФО 851011.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Контрольно-ревізійним відділом в Ізюмському районі Харківської області проведена планова ревізія у період з 13.07.2007 р. по 26.07.2007 р.. У період з 27.07.2007 р. по 13.08.2007 р. ревізія була призупинена, з 15.08.2007 р. ревізія була відновлена та закінчена 16.08.2007 р., ревізією було перевірено фінансово-господарська діяльність відповідача за період з 01.04.2005 р. по 30.06.2007 р.. За наслідками ревізії складений акт № 113-20/096 від 16.08.2007 р..
В ході проведення ревізії встановлено порушення ведення бухгалтерського обліку, що призвело до фінансових порушень на загальну суму 150979,49 грн..
В період проведення планової ревізії відшкодовано фінансових порушень на суму 5856,71 грн., що підтверджується актом ревізії фінансово-господарської діяльності від 16.08.2007 р. № 113-20/096.
Відповідачем через недостатній контроль за станом бухгалтерського обліку з боку директора Євченко М.Я. та головного бухгалтера Ткаченко Л.А. допущені фінансові порушення на загальну суму 150979,49 грн. в тому числі: незаконне списання палива на суму 382,86 грн.; недоотримано місцевим бюджетом коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 145122,78 грн.; лишки матеріальних цінностей на суму 94,85 грн.; заниження в обліку вартості матеріальних цінностей, встановлених як лишки в ході проведення інвентаризації, на суму 1679,00 грн.; заниження в обліку вартості активів (дебіторської заборгованості) на суму 3700,00 грн.
З актом ревізії ознайомлені та підписали його 16.08.2007 р. виконуючий обов’язки директора Ізюмського комбінату комунальних підприємств Лагоша В.І. та головний бухгалтер Ізюмського комбінату комунальних підприємств Ткаченко Л.А.
За результатами ревізії виконуючому обов’язки директору Ізюмського комбінату комунальних підприємств Лагоша В.І. на підставі п.7 ст.10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" і п. 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550 пред'явлена вимога від 17.08.2007 р..
Крім того зазначено, що частина бюджетних коштів в сумі 140000,00 грн. невідшкодована, що свідчить про невиконання вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пославшись на обставини викладені в позовній заяві та прохав суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України представник відповідача є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Представник відповідача відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, встановив наступні обставини.
На підставі п. 1.4.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи відділу на ІІІ квартал 2007 року, згідно направлень від 13.07.2007 р. № 145 та № 148 від 23.07.2007 р., виданих начальником Контрольно-ревізійного відділу в Ізюмському районі Харківської області, була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Ізюмського комбінату комунальних підприємств за період з 01.04.2005 р. по 30.06.2007 р.
Планова ревізія проводилась у період з 13.07.2007 р. по 26.07.2007 р.. На період з 27.07.2007 р. по 13.08.2007 р. проведення ревізії було призупинено, з 15.08.2007 р. ревізію було відновлено та закінчено 16.08.2007 р..
За наслідками ревізії 16.08.2007 р. складений акт № 113-20/096. В ході ревізії встановлено: порушення ведення бухгалтерського обліку, що призвело до фінансових порушень на загальну суму 150979,49 грн., що є порушенням п. 2 ст. 19 Закону України від 10.04.1992 р. № 2269-ХІІ „Про оренду державного та комунального майна” та п. 9 Методики розрахунку орендної плати за оренду майна комунальної власності Ізюмської міської територіальної громади, затвердженої рішенням сесії Ізюмської міської ради від 28.09.2006 р. № 0223, місцевим бюджетом недоотримано коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 145122,78 грн., в отому числі за період з 01.04.2005 р. по 30.06.2006 р. в сумі 21477,42 грн. (згідно рішень сесії Ізюмської міської ради від 24.02.2005 р. № 1646 та 07.02.2006 р. № 2373 до місцевого бюджету повинно перераховуватись 30% від суми нарахованої орендної плати) за період з 01.07.2006 р. по 30.06.3007 р. – 123645,36 грн. (згідно рішення сесії Ізюмської міської ради від 29.06.2006 р. № 0051 до місцевого бюджету повинно перераховуватись 100% від суми нарахованої орендної плати.)
З актом ревізії ознайомлені та підписали його 16.08.2007 р. виконуючий обов’язки директора Ізюмського комбінату комунальних підприємств Лагоша В.І. та головний бухгалтер Ізюмського комбінату комунальних підприємств Ткаченко Л.А.
За результатами ревізії виконуючому обов’язки директору Ізюмського комбінату комунальних підприємств Лагоша В.І. на підставі п.7 ст.10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" і п. 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550 пред'явлена вимога від 17.08.2007 р., щодо вжиття заходів по: 1. відшкодуванню суми недоотриманих місцевим бюджетом коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 145122,78 грн.; 2. забезпеченню якісного проведення інвентаризацій грошових коштів, матеріальних цінностей і розрахунків згідно вимог „Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків”, затвердженої наказом Міністерства Фінансів України від 11.08.1994 р. № 69; 3. забезпеченню проведення закупівель у відповідності до вимог Закону України „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти” від 22.02.2000 р.№ 1490-ІІІ.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Контрольно-ревізійне управління є органом державної влади і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України та аналогічним вимогам Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”.
Право звернення КРУ до суду передбаченоп. 10 ст. 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, згідно якої органи державної контрольно-ревізійної служби мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до п. 2 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 р. № 2269-XII, зазначено що, методика розрахунку пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання орендної плати визначаються: Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.
Згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
З розглянутого позову вбачається, що позивач просить виконати вимогу, сформованої на підставі проведеної планової ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача.
З наведеного, суд приходить до висновку, що позовна вимога Контрольно-ревізійного відділу в Ізюмському районі Харківської області, щодо вчинення дій направлених на виконання вимоги від 17.08.2007 р. № 113-15/1741, про усунення порушень, виявлених планової ревізією фінансово-господарської діяльності в Ізюмському комбінаті комунальних підприємств, про забезпечення відшкодування суми недоотриманих місцевим бюджетом коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 140000,00 грн. та повернення коштів на реєстраційний рахунок № 33214871700012 в Ізюмському УДК ГУДКУ в Харківській області, код платежу 22080401, код ЄДРПОУ 24134350, МФО 851011.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 8, 11, 94, 104, 159, 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Ізюмського комбінату комунальних підприємств про зобов'язання виконати вимогу – задовольнити в повному обсязі.
Зобов’язати Ізюмський комбінат комунальних підприємств (64300, Харківська область, м. Ізюм, вул. Червоногірська, 62) вчинити дії щодо виконання вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 4 під'їзд, 10 поверх) від 17.08.2007 р. № 113-15/1741, про усунення порушень, виявлених планової ревізією фінансово-господарської діяльності в Ізюмському комбінаті комунальних підприємств, про забезпечення відшкодування суми недоотриманих місцевим бюджетом коштів від надання майна в оренду, яке знаходиться на балансі комунального підприємства в загальній сумі 140000 (сто сорок тисяч) гривень та повернути кошти на реєстраційний рахунок № 33214871700012 в Ізюмському УДК ГУДКУ в Харківській області, код платежу 22080401, код ЄДРПОУ 24134350, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова а повному обсязі виготовлена 08.08.2008 р..
Суддя Н.С. Бартош