УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "14" серпня 2008 р. Справа № 6/140-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого - судді Терлецька-Байдюк Н.Я.
при секретарі Руденко Н.М.
за участю представників сторін
від позивача Фандралюк С.О. - довіреність №02-14-15/321 від 29.01.2008р.
від відповідача Рибченко О.О. - довіреність №1.20/1-1951 від 14.07.08р.; Заворотнюк Л.М. - довіреність №1.20/1-2023 від 18.07.08р.;
Кравченко Н.М. - довіреність №1.20/1-347 від 07.02.08р.;
Ковальчук Л.М. - довіреність №1.20/1-1239 від 05.05.08р.;
- від третьої особи: Семененко В.М. - директор (посв. водія №033905);
Васьківська Н.Г. - довіреність від 06.08.08р.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом виконкому Коростенської міської ради (м.Коростень)
до Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (м. Житомир)
про скасування рішення адміністративної колегії №1.16/-30р. від 07.05.2008р.
та за зустрічним позовом Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до виконкому Коростенської міської ради
про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.08р. № 1.16/-30р у справі № 4.7.3-2/2008.
В судовому засіданні оголошувалась перерва з 06.08.08 до 14.08.08 о10:00 годині відповідно до ст.77 ГПК України.
Позивач звернувся в суд з позовом про скасування рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 1.16/-30р від 07.05.08р. по справі № 4.7.3-2/2008. Вимоги мотивовані тим, що відповідачем не враховані норми Законів України "Про основи містобудування" та "Про планування і забудову територій", згідно яких фізичні і юридичні особи, які мають намір здійснювати будівництво об'єктів містобудування, до яких позивач відносить і будівництво кабельної телемережі, зобов'язані отримати від виконавчих органів дозвіл на будівництво, для чого повинні надати перелік документів, в тому числі і проектно-кошторисну документацію. Позивач вважає рішення виконкому від 23.04.08 №314 правомірним, а рішення відповідача некоректним і безпідставним.
Від відповідача 01.08.08 до суду надійшла зустрічна позовна заява, згідно якої Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України просить зобов'язати виконавчий комітет Коростенської міської ради виконати зобов'язання, передбачене пунктом 2 рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.08р. № 1.16/-30р "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" у справі № 4.7.3-2/2008 шляхом внесення змін в рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради від 23.04.08р. № 314 "Про впорядкування та систематизацію надання дозволів на будівництво кабельних мереж на території міста Коростеня", а саме:
- пункт 1 рішення від 23.04.08р. № 314 викласти в редакції: "Надати дозвіл комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам міста Коростеня укласти договори (угоди) з ПП "ОН Лайн" про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі";
- виключити пункт 2 рішення від 23.04.08р. № 314.
В судовому засіданні, яке відбувалось 06.08.08р., суд ухвалив прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до виконавчого комітету Коростенської міської ради про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.2008р. №1.16/-30р у справі №4.7.3-2/2008. для спільного розгляду з первісною позовною заявою.
Також в судовому засіданні 06.08.08р. суд, розглянувши заяву ПП "Он Лайн" про залучення підприємства до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача (а.с.111), заслухавши думку представників сторін, які не заперечували про задоволення даної заяви, залучив до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Приватне підприємство "Он Лайн".
В судовому засіданні представник позивача за первісним позовом позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Вимоги зустрічної позовної заяви заперечив з підстав, якими мотивовані первісні вимоги.
Представники відповідача проти первісного позову заперечили, зустрічні вимоги підтримали. Вважають, що позивачем при розгляді заяви ПП "Он Лайн" про надання дозволу на укладання договорів на використання окремих частин будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі порушено законодавство про захист економічної конкуренції, внаслідок чого заявник поставлений в нерівні умови з іншими суб'єктами господарювання та обмежено його право на реалізацію послуг кательного телебачення.
Представники третої особи на стороні відповідача проти первісного позову заперечили, зустрічні позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Пояснили, що підприємство при наданні послуг кабельного телебачення не буде здійснювати будівництво нових телекомунукаційних мереж, а має намір використовувати наявні інженерно-технічні споруди, дахи тощо, тому безпідставними є вимоги позивача про надання проектно-кошторисної документації. Надали акт Державної інспекції зв'язку від 20.06.08 про результати перевірки додержання суб'єктом ринку телекомунікацій законодавства про телекомунікації, відповідно до яких порушень вказаного законодавства підприємством "Он Лайн" не виявлено. Наразі, підтверджено факт порушення виконкомом Коростенської міської ради законодавства про захист економічної конкуренції.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2007 року до Житомирського обласного територіального відділенняАнтимонопольного комітету України (далі - Відділення) надійшла заява приватного підприємства "Он Лайн" м. Коростень (далі - Підприємство) від 25.12.07р. №57 щодо дій виконавчого комітету Коростенської міської ради (далі - Виконком) в частині неправомірної відмови у наданні дозволу на право прокладання абонентської частини кабельної телемережі у житлових будинках міської комунальної власності (а.с.30).
За результатами розгляду заяви 24.01.08р. розпорядженням адміністративної колегії Відділення №1.17/-2р було розпочато розгляд справи проти виконавчого комітету Коростенської міської ради за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50, частиною 1 та абзацом 2 частини 2 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
В ході розгляду справи встановлено наступне.
ПП "Он Лайн" 19.01.07р. одержало ліцензію № 303426 Національної комісії з питань регулювання зв'язку України на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м.Коростеня Житомирської області відповідно до Ліцензійних умов провадження діяльності у сфері телекомунікацій з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемережі, надання в користування каналів електрозв'язку, затверджених наказом Мінтрансзв'язку України від 10.11.04р. №984 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції Україн 12.11.04р. за №1448/10047. Також Підприємство має ліцензію провайдера програмної послуги (серія НР №0182-п), видану Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. Зазначена ліцензія набула чинності з 22.04.07р. і діє до 22.04.17р. (а.с.33-34).
Починаючи з квітня 2007 року Підприємство веде переписку з Виконкомом щодо надання дозволу комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам міста на укладення з ПП "Он Лайн" договорів про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі.
Так, листом від 06.04.07 №11 Піідприємство звернулось до Виконкому з проханням надати дозвіл КВЖРЕПам міста на укладення договорів про використання окремих частин будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі (а.с.47).
Виконком листом від 10.05.2007 №18/1592 повідомив, що для прийняття остаточного рішення щодо надання дозволу на прокладання кабельних мереж Підприємству необхі надати проекти будівництва мереж кабельного телебачення, розроблені згідно вимог держстандартів (а.с.48).
Листом від 21.05.2007 №17 Підприємство повторно звернулось до виконавчого комітету Коростенської міської ради з приводу надання вказаного вище дозволу для прокладання абонентської частини кабельної телемережі та надало роз'яснення, що у будинках буде прокладатися кабель для безпосереднього підключення телевізорів абонентів до кабельної мережі (а.с.49).
У відповідь на звернення Виконком листом від 25.06.2007 №4/2201 повідомив про необхідність надання на розгляд проекту розбудови мереж телекомунікацій по м.Коростеню та типового проекту прокладання мереж по будинках відповідно до пункту 1 статті 31 Закону України "Про телекомунікації" (а.с.50).
В подальшому Підприємство листами від 04.10.07р., від 29.10.07р., від 22.11.07р., від 30.11.07р. знову зверталось до виконавчого комітету Коростенської міської ради з проханнями надати дозвіл на укладення договорів з КВЖРЕПами міста. При цьому Підприємством надано до Виконкому: копію ліцензії НКРЗ; копії листів КВЖРЕПів м.Коростеня про згоду на прокладання кабельних мереж; копію робочого проекту на прокладання телекомунікаційної мережі у житлових будинках; документ, який посвідчує повноваження директора Підприємства; завірені копії установчих документів (а.с.51, 54, 55, 57, 59-66).
Виконавчий комітет Коростенської міської ради у своїх відповідях від 12.10.07р., від 26.11.07р. та від 24.12.07р. повідомив Піідприємство, що:
- ПП"Он Лайн" може прийняти участь у конкурсі на право укладання договору оренди окремих частин і територій житлових будинків;
- для одержання дозволу ПП"Он Лайн" повинно надати проектну документацію на окремі частини і території житлових будинків та будівлі іншого призначення, які будуть використовуватись для діяльності підприємства;
- питання надання дозволу на прокладання телекомунікаційної мережі на об'єктах житлового фонду буде винесено на чергове засідання Виконкому за умови надходження погодженого переліку будинків, які будуть задіяні у даному проекті.
Таким чином, починаючи з 06.04.07р. до 23.04.08р. посадовими особами Виконкому, які відповідальні за розгляд звернення Підприємства, питання щодо надання дозволу комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам міста на укладення з Підприємством договорів про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі жодного разу не виносилось на засідання Виконкому. Підприємство за цей період не отримало від Виконкому письмого погодження чи відмови у погодженні надання дозволу КВЖРЕПам м.Коростеня укладати договори з Підприємством.
На вимогу Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.12.07р. №1.20/5-3261 про надання пояснень щодо піднятих у заяві ПП "Он Лайн" питань виконавчий комітет Коростенської міської ради листом від 16.01.08р. №02-16/99 повідомив, що при розгляді звернень ПП "Он Лайн" керується Законами України "Про місцеве самоврядуванння в Україні", "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій", а також наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.02.06р. №180 "Про затвердження порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у сфері телекомунікацій".
Послідуючі звернення Підприємства з аналогічними листами до Виконкому від 15.01.08, 28.01.08, 19,02.08 не знайшли належного вирішення. І тільки 23.04.08р. (після отримання подання Відділення від 31.03.08 №1.18/66 ПД "Про попередні висновки у справі №4.7.3-2/2008 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції виконавчим комітетом Коростенської міської ради" Виконкомом було прийнято рішення №314 "Про впорядкування та систематизацію надання дозволів на будівництво кабельних мереж на території міста Коростеня", відповідно до якого Виконком вирішив:
1. Надати дозвіл виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам на можливість використання ПП "Он Лайн" окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності для будівництва кабельної телемережі після розроблення проектно-кошторисної документації згідно діючого законодавства.
2. Зобов'язати підприємство "Он Лайн" отримати вихідні дані на проектування, замовити проектно-кошторисну документацію на будівництво телемереж, з проходженням відповідних експертиз та оформлення акту прийомки в експлуатацію згідно до затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.02.2006 року № 180 "Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у сфері телекомунікацій".
3. Зобов'язати всіх операторів ринку кабельного телебачення, які діють на території м.Коростеня, до 01.10.2008 року привести у відповідність чинному законодавству України документи щодо правомірності та безпечності використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради (а.с.23).
За результатами розгляду матеріалів справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції виконавчим комітетом Коростенської міської ради адміністративна колегія Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 07.05.2008р. прийняла рішення №1.16/-30р. по справі № 4.7.3-2/2008, згідно якого визнала дії виконавчого комітету Коростенської міської ради, які полягають у безпідставному зволіканні надання комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам м.Коростеня дозволу на укладення з ПП "Он Лайн" договорів про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної влісності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50, частиною 1 та абзацом 2 частини 2 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування шляхом встановлення обмежень на реалізацію послуг кабельного телебачення, що призвело до обмеження конкуренції.
Також зобов'язала виконавчий комітет Коростенської міської ради до 01.06.2008 внести зміни в рішення від 23.04.2008 №314 "Про впорядкування та систематизацію надання дозволів на будівництво кабельних мереж на території міста Коростеня", а саме, пункт 1 рішення від 23.04.2008 №314 викласти в редакції "Надати дозвіл комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам міста Коростеня укласти договори (угоди) з ПП"Он Лайн" про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі", а пункт 2 вказаного рішення від 23.04.2008 виключити.
Виконком з рішенням адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.08р. №1.16/-30р. по справі № 4.7.3-2/2008 не погодився, оскаржив його до суду.
Як зазначалось вище, Відділенням подано зустрічний позов про зобов'язання Виконкому виконати вказане рішення колегії.
Дослідивши в сукупності всі обставини та матеріали справи, проаналізувавши вимоги чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволенні первісного позову та задоволення зустрічних позовних вимог з огляду на наступне.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" основним завданням названого Комітету є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині, зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Для реалізації завдань, покладених на Антимонопольний комітет України, в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі утворюються територіальні відділення Антимонопольного комітету України, повноваження яких визначаються названим Комітетом у межах його компетенції. Повноваження територіальних відділень Антимонопольного комітету України визначаються цим Законом, іншими актами законодавства (частини перша і друга статті 12 Закону України "Про Антимонопольний комітет України").
Згідно п.1 ст.7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" до повноважень органів Антимонопольного комітету України належить розгляд заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проведення розслідування за цими заявами і справами.
Отже, оскаржуване рішення прийняте Відділенням відповідно до визначених Законом повноважень.
Виконком, обгрунтовуючи правомірність своїх вимог та дій стосовно витребування від ПП "Он Лайн" проектно-кошторисної документації, посилається на Закони України "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій", а також наказ Міністерства транспорту та зв'язку України від 27.02.06р. №180 "Про затвердження порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у сфері телекомунікацій".
Однак, застосування Виконкомом вказаних норм при вирішенні питання, піднятого Підприємством, є помилковим.
Закон України "Про основи містобудування" від 16.11.1992р. №2780-ХІІ визначає правові, економічні, соціальні та організаційні засади містобудівної діяльності в Україні і спрямований на формування повноцінного життєвого середовища, забезпечення при цьому охорони навколишнього природного оточення, раціонального природокористування та збереження культурної спадщини.
Закон України "Про планування і забудову територій" від 20.04. 2000р. №1699-III встановлює правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій і спрямований на забезпечення сталого розвитку населених пунктів.
Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів у сфері телекомунікацій, затверджений наказом Мінтрансзв'язку України від 27.02.2006 № 180, визначає вимоги та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у сфері телекомунікацій незалежно від джерел фінансування з урахуванням специфічних умов їх будівництва та експлуатації відповідно до пункту 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року №1243.
Основним нормативним актом, що встановлює правову основу діяльності у сфері телекомунікацій є Закон України "Про телекомунікації" від 18.11.2003р. №1280-IV (далі Закон 1280-ІУ).
Метою цього Закону є забезпечення повсюдного надання телекомунікаційних послуг достатніх асортименту, обсягу та якості шляхом обмеженого регулювання ринкових відносин для сприяння ефективному функціонуванню відкритого і справедливого конкурентного ринку. Закон визначає засади захисту прав споживачів та контролю за ринком телекомунікацій з боку держави (ч.1 ст.2 Закону 1280-ІУ).
Дія цього Закону поширюється на відносини суб'єктів ринку телекомунікацій щодо надання та отримання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування (ч.1 ст.5 Закону 1280-ІУ).
Відповідно до ліцензії Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19.01.07р. №303426 Підприємство "ОН Лайн" має право надавати послуги з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м.Коростеня Житомирської області відповідно до Ліцензійних умов провадження діяльності у сфері телекомунікацій з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемережі, надання в користування каналів електрозв'язку, затверджених наказом Мінтрансзв'язку України від 10.11.04р. №984 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції Україн 12.11.04р. за №1448/10047.
Отже, Підприємство не здійснює будівництво телемереж, а має намір з метою здійснення господарської діяльності використовувати вже наявні телекомунікаційні мережі загального користування.
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України в листі від 14.07.08 №10/23-737 повідомило Коростенську міську раду, що у разі створення телекомунікаційних мереж шляхом встановлення комунікаційного устаткування зазначене питання виходить за межі містобудівного законодавства (а.с.108).
Як зазначив Державний департамент з питань зв'язку та інформатизації в листі від 14.03.08 №1687/3-01-34 на запит Відділення, норми наказу Мінтрансзв'язку України від 27.02.2006 № 180 (на який посилається Виконком) не ругулюють питання надання дозволу на право прокладання абонентської частини кабельної телемережі у житлових будинках міської комунальної власності (а.с.116).
Пунктами 6 та 7 Закону України "Про телекомунікації" від 18.11.2003р. №1280-IV визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють будівництво телекомунікаційних мереж загального користування, можуть установлювати в приміщеннях, що їм належать на правах найму, телекомунікаційне обладнання, використовувати дахи будинків і технічні приміщення для встановлення антен та необхідного обладнання на підставі договору з власником приміщення. Порядок та умови використання діючих трубопроводів, кабельних каналів, колекторів, веж, антен та інших пристроїв особами, яким вони не належать, встановлюються договором з їх власником.
Згідно ч.1 ст.11 Закону 1280-ІУ взаємодія операторів телекомунікацій з органами державної влади та органами місцевого самоврядування стосовно отримання ними телекомунікаційних послуг здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані створювати сприятливі умови для функціонування розвитку телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг (ч.6 ст.27 Закону 1280-ІУ).
Частиною 1 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції.
Відповідно до частини 2 цієї ж статті антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема, визнаються:
- надання окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції;
- дія, внаслідок якої окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.
Як зазначено в рішенні Відділення та не заперечується Виконкомом, в м. Коростені дії ТОВ "Телерадіокомпанія "Екран", яке з березня 1998 року надає послуги кабельного телебачення в межах міста.
Разом з тим, тільки в січні 2008 року Виконком повідомив ТОВ "Екран" про необхідність надання ряду документів, в тому числі і проектної документації.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд погоджується з висновком Відділення про неоднаковий підхід виконавчого комітету Коростенської міської ради до ПП "Он Лайн" і ТОВ "ТРК "Екран", які є конкурентами на ринку послуг кабельного телебачення в межах м. Коростеня.
Антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю згідно пункту 3 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" є порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції.
Отже, дії Виконкому, які полягають у безпідставному зволіканні надання комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам м. Коростеня дозволу на укладення з Підприємством договорів про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50, частиною 1 та абзацом 2 частини 2 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування шляхом встановлення обмежень на реалізацію послуг кабельного телебачення, що призвело до обмеження конкуренції.
Відповідно до ст.22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Аналогічна норма міститься в ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.01 №2210-ІІІ.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.2008р. №1.16/-30р "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" у справі № 4.7.3-2/2008 правомірне, винесене в межах встановленої законом компетенції відповідно до приписів чинного законодавства та підлягає обов'язковому виконанню.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 43, 44, 49, 60, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляєсамостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (за первісним позовом) приватне піідприємство "Он Лайн" (11500, м.Коростень, вул.Кірова,28).
2. Прийняти зустрічну позовну заяву Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до виконкому Коростенської міської ради про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.2008р. №1.16/-30р у справі №4.7.3-2/2008 для спільного розгляду з первісним позовом.
3. В задоволенні первісного позову відмовити.
4. Зустрічний позов задовольнити.
5. Виконкому Коростенської міської ради (11500, м.Коростень, вул.Грушевського, 22, код 04053507) виконати пункт 2 рішення адміністративної колегії Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.05.2008р. №1.16/-30р "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" у справі № 4.7.3-2/2008, а саме:
- пункт 1 рішення виконкому Коростенської міської ради від 23.04.08р. № 314 "Про впорядкування та систематизацію надання дозволів на будівництво кабельних мереж на території міста Коростеня" викласти в наступній редакції:
"Надати дозвіл комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємствам міста Коростеня укласти договори (угоди) з ПП "Он Лайн" про використання окремих частин (обмежених територій) будівель житлового фонду та інших інженерно-технічних споруд комунальної власності Коростенської міської ради для будівництва кабельної телемережі";
- виключити пункт 2 рішення виконкому Коростенської міської ради від 23.04.08р. № 314 "Про впорядкування та систематизацію надання дозволів на будівництво кабельних мереж на території міста Коростеня".
6. Стягнути з виконкому Коростенської міської ради (11500, м.Коростень, вул.Грушевського, 22, код 04053507):
- на користь Державного бюджету України - 85,00грн. державного мита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (р/р 31218259703002 в УДК в м.Житомирі, код ЗКПО 22062319, банк отримувача - ГУДКУ у Житомирській області, МФО - 811039, код доходу 22050000).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст.84 ГПК України.
Суддя Терлецька-Байдюк Н.Я.
Дата підписання рішення: 18 серпня 2008 року
Віддрукувати:
1 - в справу
2,3,4 - сторонам