ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.08.08
Справа №АС11/215-08.
за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми
до відповідача – приватного підприємства "Сумитрансекспедиція", м. Суми
про стягнення 32029 грн. 32 коп.
Суддя Гудим В.Д.
Представники сторін:
Від позивача – предст. Груздо Т.С.
Від відповідача – предст. Веремієнко В.В.
Суть спору: Позивач подав позовну заяву про стягнення з відповідача 32029 грн. 32 коп., в тому числі 31587 грн. 10 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», 442 грн. 22 коп. пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що з 28.12.05р. по 4.04.08р. на посаді сторожа на підприємстві працював Сухоруков В.К., який є інвалідом і помилково не був внесений до звіту форми № 10 – ПІ.
В судовому засіданні 14.08.08р., з урахуванням відзиву відповідача, позивач уточнив позовні вимоги і просить суд стягнути з відповідача 16014 грн. 66 коп., в тому числі 15793 грн. 55 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», 221 грн. 11 коп. пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Від іншої частини позовних вимог позивач в судовому засіданні відмовився.
Відповідач заборгованість в сумі 16014 грн. 66 коп. визнав в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Статтею 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" № 875-ХІІ від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Згідно ч. 5 ст. 20 Закону, фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст.19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в об'єднанні), установі.
Пунктом 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. № 1767, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій перераховуються підприємствами в доход державного бюджету на рахунки органів Держказначейства, відкриті в установах Національного банку за балансовим рахунком № 3510 або в установах комерційних банків за балансовим рахунком №2510. Адміністративно-господарські санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.
Відповідно до копії звіту по формі № 10-ПІ та копії акту перевірки виконання вимог ст. 19, ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (а.с.5-6), середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства відповідача у 2007 році становила 124 чоловіка.
Таким чином, згідно із ст.19 Закону, на ПП "Сумитрансекспедиція" у 2007 році норматив складає 5 робочих місць.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що з 28.12.05р. по 4.04.08р. на посаді сторожа працював Сухоруков В.К., який є інвалідом і помилково не був внесений до звіту форми № 10 – ПІ. Таким чином у 2007 році на підприємстві працювало 4 інваліди.
Позивач в судовому засіданні 14.08.08р. підтвердив факт створення відповідачем 4 робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році.
Отже, відповідачем не виконано норматив по створенню 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів
Відповідно до копії акту перевірки виконання вимог ст. 19, ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві відповідача за 2007 рік становив 15793 грн. 55 коп.
Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання ПП "Сумитрансекспедиція" нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році, становить 15793 грн. 55 коп.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.
Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій становить 221 грн. 11 коп.
Оскільки відповідач визнав позовні вимоги, доказів сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по створенню 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів у 2007 році не подав, суд вважає вимоги позивача в частині стягнення з відповідача 15793 грн. 55 коп. адміністративно-господарських санкцій, 221 грн. 11 коп. пені обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
В іншій частині провадження у справі закривається відповідно до част. 2 п. 1 ст. 157 КАС України в зв'язку з відмовою позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.157-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з приватного підприємства «Сумитрансекспедиція», м. Суми, вул. П.Павлівська, 96/1 (р/р 260091440 в СОД ВАТ "Райффайзен банк Аваль", МФО 337483, код 14006940) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів м. Суми, вул. Горького, 2 (р/р 31212230700002 в УДК у Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315) адміністративно-господарських санкцій 15793 грн. 55 коп., пені 221 грн. 11 коп. видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
3. В іншій частині позовних вимог – провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.
СУДДЯ В.Д.Гудим
Повний текст постанови підписано 18.08.08р.