Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2-2418/11
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" листопада 2011 р. Іллічівський районий суд м. Маріуполя Донецької області під головуванням судді Пустовойт Т. В., при секретарі Налча М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення нарахувань за Актом про порушення Правил користування електроенергією,-
В С Т А Н О В И В:
В травні 2011 року ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача нарахування за Актом про порушення Правил користування електроенергією. У судовому засіданні представник ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ підтримав позовні вимоги та в їх обґрунтування пояснив, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії. 24 лютого 2010 року представниками ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ був складений Акт № 078560 про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем. Оглядом було встановлено, що споживачем пошкоджено розрахунковий засіб обліку електроенергії, а саме виявлено пошкодження пломб з відбитком тавра Держспоживстандарту. Відповідно до п. 15 Правил користування електричною енергією для населення, прилад обліку було направлено на експертизу, яка підтвердила виявлене порушення, а саме: пломби вдруге обтиснуті стороннім предметом. Пошкоджена обвязка лічильника, пошкоджені гвинти кріплення паспорта на станині лічильного механізму. Роликові барабани пошкоджено гострим предметом. Відповідно до п. 53 вищезазначених Правил на підставі Акту про порушення Правил користування електроенергією для населення, відповідно до п. 2.7. Методики нарахування розміру та вартості електроенергії не врахованої внаслідок порушення Правил користування електроенергією користувачу було зроблено нарахування за без облікове користування електричною енергією у розмірі 4384,12 грн. До теперішнього часу споживач у добровільному порядку вказану суму боргу за Актом не сплатив. На підставі викладеного представник позивача просив стягнути з відповідача нарахування згідно Акту № 078560 від 24.02.2010 р. у розмірі 4384,12 грн. та понесені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
Представник відповідача в судовому засідання заперечував проти стягнення з відповідача ОСОБА_1 нарахування за Актом про порушення Правил користування електроенергією пояснивши це тим, що пошкодження пломб з відбитком тавра Держспоживстандарту не за виною відповідача. 17.02.2010 р. представниками ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ був проведений контрольний огляд приладу обліку електричної енергії, а 24 лютого 2010 року представниками ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ був складений Акт № 078560 про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем, тому в даному випадку розрахунок повинен бути проведений за період з 17 по 24 лютого 2011 р.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав заперечення свого представника, позов визнав частково, а саме, в частині нарахування за Актом за період з 17 по 24 лютого 2011 р., відповідно до розрахунку збитків у розмірі 291,83 грн.
Суд, вислухавши представників сторін, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач є власником будинку АДРЕСА_1.
Згідно п. 53 даних Правил та п. 2.7 Методики нарахувань розміру та вартості електроенергії споживачу за безоблікове використання електроенергії було зроблено нарахування за зазначеним Актом у розмірі 4384,12 грн.
17 лютого 2010 року представниками ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ у будинку АДРЕСА_1 був проведений контрольний огляд приладу обліку електричної енергії. За результатами огляду ОСОБА_1 було видано вимогу від 17.02.2010 року про усунення зауважень, а саме: встановити прилад обліку в легкодоступному місці, виконати ведення цільним кабелем, замінити прилад обліку на державно повірений класом чіткістю не нижче 1, надати документи, що дозволяють встановлення трьох фазного приладу обліку.
Відповідно до Акту № 078560 від 24.02.2010 року про порушення Правил користування електроенергією побутовим абонентом ПЕМ було здійснено без облікове користування електроенергією. Виявлено, що споживачем пошкоджено розрахунковий засіб обліку електроенергії, а саме виявлено пошкодження пломб з відбитком тавра Держспоживстандарту. Також виявлені втручання в роботу рахункового механізму, що підтверджується Актом проведення експертизи лічильника № 4587 від 01.06.2010 року.
Пп. «а» п. 3.3 Методики передбачено, що нарахування розміру та вартості електроенергії не врахованої внаслідок порушення Правил користування електроенергією, розрахунок вартості не врахованої електричної енергії здійснюється з дня останнього контрольного огляду приладу обліку до дня усунення порушення, але не більше загальної кількості днів в 6 календарних місяцях, які передували дню виявлення порушення.
На підставі викладеного, суд, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, у звязку з тим, що знайшли своє підтвердження наданими доказами та з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума нарахування згідно Акту № 078560 від 24.02.2010 р. за період з 17 по 24 лютого 2011 р., відповідно до розрахунку збитків у розмірі 291,83 грн.
Приймаючи до уваги, що позивач був звільнений від сплати судового збору при подачі позовної заяви, він підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 79, 88, 212-215, 218 ЦПК України, ст. 1193 ЦК України, Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою НКРЕ 04.05.2006 р. № 562, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення нарахувань за Актом про порушення Правил користування електроенергією задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь ВАТ “Донецьобленерго” ПЕМ на рахунок № 260373011294 ОПЕРВ філії „Донецьке обласне управління ВАТ „Ощадбанк”, МФО 335106, ЄДРПОУ 001131096, заборгованість за Актом № 078560 за період з 17 по 24 лютого 2011 р. у розмірі 291,83 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ “Донецьобленерго” ПЕМ на рахунок № 26003060260697 в ПАТ КБ «Приват Банк», МФО 335429, ЄДРПОУ 00131096, витрати з інформаційно-технічного розгляду справи в сумі 30,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 51,00 грн.
На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Донецької області через Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Суддя:Т. В. Пустовойт
Судове рішення № 19529262, Кальміуський районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Іллічівський районний суд м. Маріуполя) було прийнято 17.11.2011. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-2418/11. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: