Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
17 листопада 2011 р. № 2-а- 14189/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чудних С.О. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області до Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" про стягнення податкового боргу ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція у Балаклійському районі Харківської області, звернувся до суду з адміністративним позовом до Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" , в якому просить стягнути кошти з рахунків відповідача у обслуговуючому його банку : "Банк Національний Кредит" розрахунковий чек № 2600530135316, МФО 320702 (українська гривня) відкритий 24.03.2010 року на користь Державного бюджету України, у розмірі 680 грн.
Згідно з ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Відповідач у відповідності до ст.183-2 КАСУ, відзив на позов та заяв до суду не надав.
При цьому, суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Балаклійському районі Харківської області з 25.06.2001 р. за № 484, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 16.09.2011 року № 1522 (а.с.16).
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечують правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
На підставі Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обовязкових платежів) зобовязанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою.
Відповідно п.3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області 25.05.2010 р. була проведена невиїзна документальна перевірка позивача з питання неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 11 міс.2006 р. та 11 міс. 2007 р. та несвоєчасне подання за 9 міс.2008 р. та 11 міс. 2008 р.
В ході перевірки були виявлені порушення абз. "а", "б" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 п.22.13 ст.22 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»та п.4.1р.4 Порядку складання звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого Наказом ДПА України від 11.07.1997 р. № 233, Наказу ДПА України від 03.04.2003 р. № 153, зареєстрованого МЮУ 16.04.2003 р. № 309/7630 а саме: платником не надані та несвоєчасно надані: податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 11 міс.2006 р. та 11 міс. 2007 р., за 9 міс.2008 р. та 11 міс. 2008 р.
За вказане порушення, на підставі абз. 1 п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»із змінами та доповненнями, підприємство, що не подає податкову декларацію у строки, визначені податковим законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримання.
За результатами перевірки складено акт від 25.05.2010 р. № 1762/15-016/25996681.
На підставі зазначеного акту Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001811501/0 від 04.06.2010 р. про визначення податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 680 грн., вручити яке було неможливо, у зв'язку з чим складено акт 11.06.2010 року № 301/15-016/25996681 про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 0001811501/0 від 04.06.2010 р.
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону України, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/105 від 22 червня 2010 року та 23 липня 2010 р. була винесена друга податкова вимога №2/173, які вивішені на дошці оголошень 16.08.2010р., у зв'язку з чим вважаються врученими.
Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області 16.09.2010 року було винесено рішення № 236/24-0-37 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" має відкритий рахунок "Банк Національний кредит" № 2600530135316, який відкритий 24.03.2010 року.
Пунктом 20.1.18 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу у розмірі 680 грн. не сплачена, доказів самостійної сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.
Таким чином, сума боргу Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" підлягає погашенню шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків за рішенням суду.
На підставі вищезазначеного позовні вимоги правомірні та обґрунтовані, а позовна заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Харківської області до Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" про стягнення податкового боргу про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Обєднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛУЧ" (64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Леніна,78, код 25996681) у обслуговуючому його банку : "Банк Національний Кредит" р/р № 2600530135316, МФО 320702 (українська гривня) відкритий 24.03.2010 року на користь Державного бюджету України, у розмірі 680 грн. (шістсот вісімдесят гривень).
Постанову звернути до негайного виконання.
У десятиденний строк з моменту отримання копії постанови сторона чи інша особа, стосовно якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, може оскаржити дану постанову в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.
Суддя С.О. Чудних