Постанова № 19475192, 03.10.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2011
Номер справи
2а-1870/5136/11
Номер документу
19475192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2011 р. справа № 2a-1870/5136/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Роменська міжрайонна державна податкова інспекція у Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної (фінансової) санкції. Свої вимоги мотивує тим, що під час перевірки Роменською МДПІ господарської одиниці - кафе-бару, розташованого за адресою: Сумська область, АДРЕСА_2 встановлені порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: встановлено відсутність книги обліку розрахункових операцій на місці торгівлі, встановлено відсутність патенту на право здійснення роздрібної торгівлі, а також встановлено зберігання алкогольних напоїв в місці зберігання, яке не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв. За вчинені порушення винесені рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 07.07.2010року №130502/НОМЕР_1 на суму 1700грн.; №0001202303 на суму 340грн.; №0001212303 на суму 10грн. Відповідачем сума заборгованості в добровільному порядку не сплачена. Тому позивач просить суд стягнути вказану заборгованість.

Ухвала про відкриття скороченого провадження та інформація про права та обовязки, які направлялися відповідачу за його місцезнаходженням, були повернуті до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання" /а.с.32/. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець 24.04.2001року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконавчим комітетом Роменської міської ради Сумської області /а.с.8/.

ФОП ОСОБА_1 взята на облік платника податків в Роменській МДПІ 29.04.2003року за №3980, що підтверджується довідкою Роменської МДПІ від 30.04.2003року /а.с.9/.

Службовими особами Роменської МДПІ, на підставі направлень від 05.07.2010року №420 та №421, була проведена перевірка господарської одиниці - кафе-бару, що розташоване за адресою:АДРЕСА_2 який належить ФОП ОСОБА_1, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт від 05.07.2010року №0208/18/13/23/2667312263 /с.14-16/.

На підставі акту перевірки винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.07.2010року:

- №130502/НОМЕР_1 на суму 1700 грн. /а.с.13/;

- №0001202303 на суму 340 грн./а.с.10/;

- №0001212303 на суму 10 грн. /а.с.14/.

Суд вважає, що рішення Роменської МДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті відповідно до вимог чинного законодавства, виходячи з наступного.

Згідно п.6 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

З акту перевірки вбачається, що під час проведення перевірки кафе - бару, яке розташоване за адресою:АДРЕСА_2 який належить ФОП ОСОБА_1, встановлено факт відсутності на місці торгівлі (біля касового апарата) книги обліку розрахункових операцій.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.3. ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Згідно ст. 25 вказаного Закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що рішення Роменської МДПІ Сумської області від 07.07.2010року №0001202303 про застосування суми штрафної (фінансової) санкції отримано відповідачем 07.07.2010року, але сума боргу у визначений строк в добровільному порядку не сплачена.

Перевіркою також встановлений факт відсутності торгового патенту на право роздрібної торгівлі.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", який діяв на час виникнення спірних правовідносин, торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності. Торговий патент не засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на інтелектуальну власність.

Відповідно до ч.2 ст. 2 вказаного Закону торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Згідно ч.1, 2 ст. 3 зазначеного Закону патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Відповідальність за виявлене порушення передбачена ч. 1 ст. 8 вищевказаного Закону, саме: суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням використання торгового патенту, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Рішення Роменської МДПІ від 07.07.2011року №0001212303 про застосування штрафної (фінансової) санкції за виявлене порушення в розмірі 10 грн. отримане відповідачем 07.07.2011року, але сума штрафу у добровільному порядку не сплачена.

Вказане рішення відповідачем не оскаржувалося, зауваження до акту перевірки відсутні.

Перевіркою також встановлений факт зберігання алкогольних напоїв в місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Згідно ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно п. 2.1, п. 2.3, п. 2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 N 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за №670/6958 для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка: довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Тобто, діючим законодавством передбачено, що алкогольні напої повинні зберігатися в місцях зберігання, віднесених до Єдиного державного реєстру.

З акту перевірки вбачається, що в приміщенні кафе-бару, в якому здійснює підприємницьку діяльність відповідач, зберігалися алкогольні напої в місці зберігання, яке не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а саме: алкогольні напої зберігалися в торгівельному залі магазину, разом з іншими товарами, що належать відповідачу.

Відповідальність за виявлене порушення передбачена ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: до суб"єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру - 100 відсотків вартості товарів, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700грн.

Згідно опису фактичних залишків запасу вартість алкогольних напоїв становить 1015грн. /а.с.17/.

Отже, 100% вартості товару в даному випадку складає 1015 грн., а тому штрафна санкція, враховуючи положення ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", становить 1700 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.07.2010року №130502/НОМЕР_1, яким застосована штрафна санкцій в сумі 1700грн., було отримане відповідачем 07.07.201року, але в добровільному порядку відповідачем не виконане, борг не сплачений.

Таким чином, з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 необхідно стягнути заборгованість зі сплати штрафної (фінансової) санкції за порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в сумі 1700грн., за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в сумі 340 грн. та за порушення вимог Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" штраф в сумі 10 грн.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167,183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до:

- державного бюджету: 3021081111 в Роменське відділення державного казначейства, код ОКПО 23635184, код бюджетної класифікації 3021081111, р/р 31111106700011 УДК в Сумській області, МФО 837013, борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень);

- місцевого бюджету м. Ромни 5910700000, код ОКПО 23635184, номер рахунку 31419541700011, код платежу - 5321080900, в установі банку - ГУ ДКУ у Сумській області, м.Суми, МФО 837013, борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10 грн. (десять гривень);

- номер рахунку - 31113104700011, код ОКПО 23635184, ГУ ДКУ в Сумській області, в установі банку ГУДКУ у Сумській області, м.Суми, МФО 837013, код платежу - 3021080900, борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340 грн. (триста сорок грн.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар