Постанова № 19473060, 27.04.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2011
Номер справи
2а-1870/115/11
Номер документу
19473060
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 квітня 2011 р. Справа № 2а-1870/115/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - М.М. Шаповала

за участю секретаря судового засідання - А.Г. Вольської,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Р.Г. Пилипенка,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-1870/115/11 за позовом ОСОБА_3 до Роменської виправної колонії №56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення суми заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач з урахуванням доповнення до позовних вимог просить суд стягнути з Роменської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Сумській області не сплачену заробітну плату за нічні години у розмірі 1206,8 грн., суму індексації заробітної плати за час роботи в розмірі 2575,24 грн., заробітну плату (грошове забезпечення) за надурочні відпрацьовані години у вихідні дні в подвійному розмірі - 15592,64 грн., витрати від заниженого нарахування процентної ставки по обовязковій надбавці до посадового окладу за максимальний рівень безпеки у розмірі 1045,39 грн., матеріальну допомогу - 2852,52 грн., витрати від оплати праці натуральною формою у сумі 210 грн., 4000 грн. за завдану моральну шкоду та судові витрати у загальному розмірі 1605,50 грн.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що з 28.07.2008 р. до 15.10.2010 р. він проходив службу на посаді молодшого інспектора відділу охорони Роменської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Сумській області № 56 і був змушений звільнитися із займаної посади у звязку із порушенням адміністрацією колонії трудового законодавства щодо оплати праці та протиправним відношенням до себе.

Несення служби відбувалося по змінам в режимі доба чергування через три доби відпочинку, однак графік не дотримувався протягом всього часу та змінювався в наслідок чого постійно збільшувалася кількість відпрацьованих змін. Таким чином було змінено істотні умови праці, які погіршували його становище. Згідно ст. 32 КЗпП України, при зміні істотних умов праці, працівник має бути повідомлений не пізніше чим за 2 місяці та внесено зміни про розмір оплати праці, що не було виконано відповідачем.

Відповідно до ст. 30 Закону України “Про оплату праці” роботодавець зобовязаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Однак відповідачем були створені такі умови, при яких неможливо було отримати інформацію щодо порядку нарахування та розміру грошового забезпечення позивача.

Пунктом 10 Інструкції про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу кримінально-виконавчої системи передбачено виплату матеріальної допомоги, оплату за роботу в нічний час, застосування коефіцієнтів доплат. Однак за період служби позивач не отримував матеріальної допомоги, а оплата за роботу в нічний час та коефіцієнти доплат якщо і застосувалися, то не прозоро.

Також в порушення вимог ст. 23 Закону України “Про оплату праці” позивачеві частину заробітної плати було виплачено товарами народного споживання.

Відповідачем не виконувалися вимоги ст. 34 Закону України “Про оплату праці” та Постанови КМУ № 1427 від 20.12.1997 р., якою затверджено Положення про порядок компенсації працівникам частини заробітної плати у звязку з порушенням термінів її виплати, в частині компенсації втрати частки заробітної плати у звязку з порушенням термінів її виплати.

Відповідно до п. 1.2 Інструкції про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу кримінально-виконавчої системи, яка затверджена Державним департаментом України з питань виконання покарань від 18.10.2004 р. № 203 (далі Інструкція) “грошове забезпечення складається з окладів грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення”. Обовязковій виплаті належить разом з посадовим окладом 100% щомісячна надбавка, а також матеріальна допомога при звільненні.

В п. 1.6 цієї Інструкції визначено, що при залученні осіб рядового та начальницького складу до несення служби понад установлений законодавством час грошове забезпечення за цей час виплачується у розмірах, встановлених законодавством України про оплату праці. А в силу ст. 106 КЗпП України у разі підсумкового обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді. За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі.

В силу п. 8.2.1 Інструкції особам рядового і начальницького складу, які виконують обовязки в нічний час, виплачується доплата у розмірі 35% посадового окладу.

Пунктом 3.1 Інструкції передбачено підвищення посадових окладів за особливі умови служби у кримінально-виконавчих установах закритого типу максимального рівня безпеки на 15 %, а пунктом 10.1 Інструкції передбачено виплату матеріальної допомоги.

Таким чином порушувалось його право на оплату праці, що передбачене чинними трудовим законодавством.

Розрахунок оплати нічних годин визначений наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань № 222 від 07.10.2009 р. Відповідно до п. 7.1 Інструкції особам рядового і начальницького складу, що виконують обовязки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 % посадового окладу. Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного окладу на кількість робочих годин у цьому місяці виходячи з норми тривалості робочого часу при 41 годинному тижні. Нічними вважаються години з 22 вечора до 06 години ранку наступного дня. Заборгованість за підрахунками позивача становить по цій виплаті в загальній сумі 1206 грн. 80 коп.

Розраховуючи втрати від не проведення індексації грошових доходів відповідно до вимог Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ № 1078 від 17.07.2003 р. позивач прийшов до висновку, що відповідачем йому не виплачено 2575 грн. 24 коп.

Виходячи із кількості відпрацьованих позивачем годин та встановленої щомісячної норми тривалості роботи позивач підрахував суму невиплаченої йому оплати надурочних годин виходячи з їх оплати в подвійному розмірі і сума стягнення за цими вимогами становить 15592 грн. 64 коп.

ОСОБА_3 також посилаючись на невідповідність проведених йому доплат за особливі умови служби у кримінально-виконавчих установах закритого типу максимального рівня безпеки в розмірі 7,5 % замість передбачених 15% підрахував до стягнення суму в розмірі 1045 грн. 39 коп.

Посилаючись на п. 10.1 Інструкції позивач просить стягнути з відповідача не виплачену йому матеріальну допомогу в загальному розмірі 2852 грн. 52 коп., яка складається із 1407 грн. 17 коп. матеріальної допомоги при наданні першої відпустки та 1445 грн. 35 коп. при наданні йому другої щорічної відпустки.

В звязку із здійсненням оплати в натуральній формі розрахунку позивач просить стягнути з відповідача 210 грн.

Моральну шкоду в розмірі 4000 грн. ОСОБА_3 мотивує тим, що відповідачем було порушено його право на отримання інформації щодо нарахувань та відрахувань заробітної плати, неправомірні та протиправні дії відповідача полягають також в несплаті заробітної плати в повному обсязі, у виплаті її частково в натуральній формі оплати, в грубому порушенні максимальної норми тривалості робочого часу.

Судові витрати в сумі 1605 грн. 50 коп. ОСОБА_3 просить стягнути на підставі ст. 87 КАС України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі пояснивши, що розрахунок оплати нічних годин визначений наказом Державного Департаменту України з виконання покарань № 222 від 07.10.2009 р. у відповідності з затвердженою Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально - виконавчої служби України.

Згідно п.7.1 п.7 Інструкції, особам рядового та начальницького складу, які виконують обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 % посадового окладу. Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість робочих годин у цьому місяці виходячи з норми тривалості робочого часу при 41-у годинному тижні. Службою в нічні години є період з 22 до 6 годин. Грошова сума, що підлягає стягненню за нічні години за обрахунками позивача складає 1206,8 грн.

Відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення має нараховуватись індексація. Відповідачем у квітні, травні було сплачено суми 88,98 грн. та 103,69 грн., а сума індексації, що належить до сплати позивачеві 2575,24 грн.

Згідно ст. 106 КЗпП України, оплата праці в надурочний час, за погодинною системою оплати праці роботи в надурочний час, здійснюється в подвійному розмірі. Заробітна плата за надурочні години має бути 7796,32 грн., а в подвійному розмірі ця сума буде становити 15592,64 грн.

Доплата за особливі умови служби (так звану систему) в розмірі 7,5 % не відповідає законодавству, оскільки вона має бути в розмірі 15% від посадового окладу згідно п.3.2 Інструкції, затвердженої наказом від 07.10.2009 р. №222.

Згідно п.п.10.1 п.10 Інструкції про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, особам рядового і начальницького складу, виплачується матеріальна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на рік. Виплата матеріальної допомоги особам рядового і начальницького складу здійснюється одноразово, як правило, при наданні чергової відпустки. Таким чином до посадового окладу в 580 грн. має бути враховано підвищення за особливо важливі завдання 30% -174 грн., оплату за спеціальне звання 40 грн., 5 % надбавка за вислугу років 33,18 грн., щомісячна 100% надбавка 580 грн. Загальна сума складе 1407,17 грн. Матеріальна допомога при наданні другої відпустки зміниться на суму збільшення оплати за військове звання і повинна становити 1445,35 грн. Загальна сума не виплаченої матеріальної допомоги складе 2 852,52 грн.

В наслідок виплати відповідачем заробітної плати в натуральній формі ОСОБА_3 втратив 210 грн.

Відповідачем порушені конституційні права позивача. Порушення полягали у ненаданні передбаченої законом інформації щодо нарахувань заробітної плати, в несплаті її в повному розмірі та в грубому перевищенні максимальної тривалості робочого часу з перевищенням гранично допустимих норм застосування надурочних робіт.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, а саме в частині заборгованості по заробітній платі за надурочні години у розмірі 4891,2 грн.

За період 2008-2009 років заробітна плата видавалась працівникам установи за розрахунковою відомістю і кожен працівник, якого не влаштовувала сума заробітної плати з доплатами, преміальними чи іншими нарахуваннями мав можливість звернутись до бухгалтера по заробітної плати за інформацією, а в разі відмови - з письмовою заявою до керівника. Таких звернень від позивача до установи не надходило.

Всі виплати підтверджуються відомостями по видачі заробітної плати (2008р.), а протягом 2009-2011 років заробітна плата видавалась за допомогою банківських розрахункових карткок.

Вимоги про відшкодування моральної шкоди не підтверджуються жодним доказом.

Представник відповідача у судовому засіданні просив звільнити Роменську ВК №56 від сплати судових витрат, оскільки ВК № 56 являється бюджетною установою, в якій розрахунки по фінансовим зобов'язанням ведуться виключно в межах коштів, які надходять з Державного бюджету України згідно затверджених кошторисів та планів асигнувань. Виплата судових витрат не передбачена кошторисом установи на поточний бюджетний рік.

Вислухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню частково виходячи з наступного.

Згідно копії наказу №51 о/с від 28.07.2008 р. (т. 1 а.с. 9) слідує, що ОСОБА_3, було прийнято на посаду молодшого інспектора відділу охорони Роменської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Сумській області.

Наказом № 93 о/с від 15.10.2010 р. позивач був звільнений зі служби в кримінально виконавчий службі у запас Збройних Сил України на підставі ст. 63 п. "ж" за власним бажанням (копія наказу т. 1 а.с.10).

Відповідно до частини 5 статті 23 Закону України “Про Державну кримінально-виконавчу службу України” від 23.06.2005 р. № 2713-ІV (Закон № 2713) на осбі рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється дія статей 22 і 23 Закону України “Про міліцію”, а також порядок і умови проходження служби та грошового забезпечення, передбачені для працівників органів внутрішніх справ.

Відповідно до п. 21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 114 від 29.07.1991 р. (в редакції, що діяла на час проходження служби позивачем), для осіб рядового і начальницького складу встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках вони несуть службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в понадурочний, нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до законодавства.

При змінній роботі (службі) і безперервному чергуванні встановлюється однакова тривалість денної, вечірньої та нічної зміни.

Особи рядового і начальницького складу зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами прямих начальників.

Відповідно до Інструкції “Про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України”, затвердженої Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 18 жовтня 2004 року за № 203, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.11.2004 р. за № 1411/10010 (далі Інструкція № 203) яка була чинною до 07.10.2009 р., грошове забезпечення складається з окладів грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення. До окладів грошового забезпечення належать посадові оклади та оклади за спеціальним званням, а також оклади грошового утримання курсантів навчальних закладів. Додаткові види грошового забезпечення включають надбавки, доплати, премії, одноразові й щомісячні винагороди, матеріальну допомогу та грошову допомогу при звільненні. Поряд з окладами грошового забезпечення в обов'язковому порядку виплачуються надбавки за вислугу років до окладів грошового забезпечення (далі - надбавки за вислугу років), щомісячна надбавка в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавок за вислугу років) (далі - щомісячна 100-відсоткова надбавка), а також грошова допомога при звільненні.

При залученні осіб рядового та начальницького складу до несення служби понад установлений законодавством робочий час грошове забезпечення за несення служби за цей час виплачується у розмірах, передбачених законодавством України про працю, з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Служба осіб рядового та начальницького складу в дні щотижневого відпочинку (за винятком тих осіб, які несуть службу за затвердженими в установленому порядку графіками змінності служби) та святкові дні може компенсуватися за їхньою згодою наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі, виходячи з посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Додаткові види грошового забезпечення (крім надбавок за вислугу років та щомісячної 100-відсоткової надбавки, інших надбавок і доплат, що мають обов'язковий характер) установлюються в залежності від фінансових можливостей підприємств установ.

Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які утримуються за рахунок коштів бюджету, у межах асигнувань, визначених у кошторисі доходів і видатків органу чи установи на грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу.

Підвищення посадових окладів, передбачені законодавчими та іншими нормативно-правовими актами з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, утворюють новий посадовий оклад.

Підвищення посадових окладів за особливі умови служби встановлюються у відсотках від посадових окладів особам рядового і начальницького складу, які проходять службу: максимального рівня безпеки, а також секторах максимального рівня безпеки, утворених при кримінально-виконавчих установах закритого типу і слідчих ізоляторах за рішеннями Департаменту, - 15 відсотків.

Особам рядового і начальницького складу виплачується щомісячна надбавка в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавок за вислугу років).

Установлення щомісячної 100-відсоткової надбавки особам рядового і начальницького складу проводиться до посадових окладів (без урахування їх підвищень), окладів за спеціальними званнями та надбавок за вислугу років.

Особам рядового і начальницького складу ця надбавка виплачується в усіх випадках, якщо вони мають право на отримання окладів грошового забезпечення.

Особам рядового і начальницького складу за рішенням керівника органу чи установи виплачуються надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань (надбавки за особливі умови служби) у розмірі до 50 відсотків від окладів грошового забезпечення (окладів за спеціальними званнями та посадових окладів).

Особам рядового і начальницького складу розміри доплат (крім доплат за роботу в нічний час і несення служби на територіях радіоактивного забруднення, що мають обов'язковий характер) установлюються за рішенням керівника органу або установи.

Особам рядового і начальницького складу, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за роботу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.

Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість робочих годин у даному місяці, виходячи з норми тривалості робочого часу в годинах на місяць при 41-годинному робочому тижні.

Роботою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів та установ службових обов'язків у період з 22 до 6 години.

Під виконанням зазначених обов'язків слід розуміти несення служби в складі наряду чергової частини, караулу, зміни, патруля, контрольного пункту, поста, оперативно-пошукової групи, підрозділу швидкого реагування тощо.

Підставами для виконання робіт у нічний час є:

а) графіки нарядів, чергувань, затверджені керівниками органів та установ;

б) плани проведення навчань та профілактичних заходів;

в) письмові накази (розпорядження) керівників органів та установ про залучення працівників до роботи в нічний час. У наказі (розпорядженні) указуються причини, що викликали необхідність залучення працівників до роботи в нічний час, перелік працівників, які залучаються для її виконання, тривалість служби.

Якщо робота в нічний час припадає на святковий або вихідний день чи провадиться у понадурочний час, за який згідно з законодавством передбачена додаткова оплата у вищих розмірах, доплата за роботу в нічний час проводиться у загальновстановлених законодавством розмірах (без подвоєння).

Особам рядового і начальницького складу, у тому числі тим, хто перебуває у розпорядженні органу або установи, виплачується матеріальна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на рік.

Виплата матеріальної допомоги особам рядового і начальницького складу здійснюється одноразово, як правило, при наданні чергової відпустки.

Матеріальна допомога нараховується з:

- окладу за штатною посадою з урахуванням підвищень посадових окладів;

- окладу за спеціальним званням;

- процентної надбавки за вислугу років;

- щомісячної 100-відсоткової надбавки;

- додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, які були встановлені особі рядового і начальницького складу за станом на 1 число місяця, у якому здійснюється виплата матеріальної допомоги, премій).

Наказом Державного департаменту з питань виконання покарань від 07.10.2009 р. № 222 “Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України”, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.11.2009 р. за N 1040/17056 (далі Інструкція № 222) було затверджено новий текст інструкції та визнано таким, що втратив чинність наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 18.10.2004 N 203 "Про затвердження Інструкції про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи", зареєстрований у МЮ України 05.11.2004 за № 1411/10010.

Інструкція № 222 визначає порядок та умови виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, згідно з нею грошове забезпечення складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

При залученні осіб рядового та начальницького складу до несення служби понад установлений законодавством робочий час виплата грошового забезпечення проводиться з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу й окладу за спеціальним званням на кількість годин робочого часу в поточному місяці виходячи із 41-годинного робочого тижня. При цьому понаднормова служба не повинна перевищувати для кожної особи чотирьох годин протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Служба осіб рядового та начальницького складу в дні щотижневого відпочинку (за винятком тих осіб, які несуть службу за затвердженими в установленому порядку графіками змінності служби) та святкові дні може компенсуватися за їх згодою наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі виходячи з посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Підставою для залучення осіб рядового і начальницького складу до понаднормової служби чи служби в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є: письмові накази керівників органів і установ; графіки нарядів чергувань, затверджені керівниками органів і установ.

Грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу, які утримуються за рахунок коштів бюджету, виплачується лише в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого для бюджетних органів і установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.

Підвищення посадових окладів у кожному разі обчислюються від основного посадового окладу та утворюють нові розміри посадових окладів, на які нараховуються надбавки, доплати тощо. Розміри підвищень посадових окладів, виражені у відсотках, складаються, і посадовий оклад збільшується на отриману суму відсотків.

Підвищення посадових окладів за умови служби встановлюються у відсотках від посадових окладів особам рядового і начальницького складу, які проходять службу: у кримінально-виконавчих установах закритого типу максимального рівня безпеки, а також секторах максимального рівня безпеки, утворених у кримінально-виконавчих установах закритого типу і слідчих ізоляторах за рішеннями Департаменту, - 15 відсотків.

Особам рядового і начальницького складу, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.

Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість робочих годин у цьому місяці виходячи з норми тривалості робочого часу в годинах на місяць при 41-годинному робочому тижні.

Службою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів та установ службових обов'язків у період з 22 до 6 години.

Під виконанням зазначених обов'язків слід розуміти: несення служби у складі наряду чергової частини, караулу, зміни, патруля, контрольного пункту, посту, оперативно-пошукової групи, групи швидкого реагування тощо.

Підставами для несення служби в нічний час є: графіки нарядів, чергувань, затверджені керівниками органів та установ; письмові накази (розпорядження) керівників органів та установ про залучення окремих осіб рядового і начальницького складу до несення служби в нічний час.

Особам рядового і начальницького складу, у тому числі тим, хто перебуває у розпорядженні, виплачується матеріальна допомога у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення: для оздоровлення в разі вибуття в чергову відпустку.

Матеріальна допомога нараховується з: окладу за штатною посадою з урахуванням підвищень посадових окладів; окладу за спеціальним званням; надбавки за вислугу років; щомісячних надбавок і доплат постійного характеру, які були встановлені особі рядового і начальницького складу за станом на 1 число місяця, в якому здійснюється виплата матеріальної допомоги; премії, обчисленої як середньомісячна сума за попередні повні дванадцять календарних місяців.

Згідно копії довідки про щомісячну фактично відпрацьовану тривалість часу (т. 1 а.с.11-14) ОСОБА_3 за увесь період проходження служби з 28.07.2008 р. по 15.10.2010 р. було відпрацьовано 1880 годин.

Копіями наказів начальника Роменської ВК-56 “Про забезпечення охорони та нагляду на добу” за 2008-2010 роки (т.1 а.с. 116-240, т.2 а.с. 1-85) підтверджується, що позивач проходив службу за затвердженими в установленому порядку графіками змінності служби і несення служби випадало також як на робочі дні так і на вихідні та святкові дні. Тому відповідно до пункту 1.6 Інструкції № 222 компенсації в грошовій формі в подвійному розмірі не підлягає.

Відповідно до наданих представником відповідача довідок-розрахунків заборгованості по доплаті ОСОБА_3 за роботу в нічний час (т. 2 а.с. 110-112) недоплачена сума становить за 2008 р. 61,58 грн., за 2009 р. 142,74 грн. і за 2010 р. 112,43 грн., а всього 316 грн. 75 коп.

Суд погоджується з приведеними відповідачем розрахунками оскільки кількість відпрацьованих нічних годин визначена згідно табелів обліку робочого часу та наказів начальника Роменської ВК-56 “Про забезпечення охорони та нагляду на добу” за 2008-2010 роки (т.1 а.с. 116-240, т.2 а.с. 1-85) і не викликає сумніву у представника позивача, а сума доплати за ці години відповідачем визначена на підставі пункту 8.2. “Порядок виплати доплати за роботу в нічний час” Інструкції № 203 та пункту 7 “Порядок виплати доплат”Інструкції № 222.

Згідно довідок-розрахунків роменської ВК-56 (т. 2 а.с. 113-115) позивачем було понад норму перепрацьовано в 2008 р. 235,4 години, в 2009 р. 353,6 годин, в 2010 р. 450,4 години, а виплачено не було йому за понаднормовану роботу в 2008 р. 1054 грн. 82 коп., в 2009 р. 1609 грн. 63 коп., в 2010 р. 1910 грн. 01 коп., всього 4574 грн.46 коп. Кількість понаднормованих годин підтверджується розрахунками і копіями наказів начальника Роменської ВК-56 “Про забезпечення охорони та нагляду на добу” за 2008-2010 роки (т.1 а.с. 116-240, т.2 а.с. 1-85). Оскільки згідно вимог вказаних Інструкції № 203 та Інструкції № 222 при залученні осіб рядового та начальницького складу до несення служби понад установлений законодавством робочий час виплата грошового забезпечення проводиться з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням суд визнає такі суми боргу нараховані правильно і підлягають стягненню саме у вказаному в довідках розмірі.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 7 листопада 2007 року “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” Державним департаментом з питань виконання покарань 12.01.2008 р. було видано наказ № 5, яким встановлено, що до упорядкування додаткових видів грошового забезпечення, визначених згідно з додатком 28 до постанови (додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів Державної кримінально-виконавчої служби), їх виплата провадиться в межах затвердженого фонду грошового забезпечення в обсязі до 50 відсотків установленого згідно із зазначеним додатком розміру, крім осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в підрозділах спеціального призначення.

Таким чином, нарахування підвищення посадового окладу за особливі умови служби позивача, який проходив службу максимального рівня безпеки в розмірі 7,5 відсотків суд визнає правомірним.

В судовому засіданні відповідачем не надано жодних доказів виплати індексації грошового забезпечення позивача, крім квітня та травня відповідно в сумі 88,98 грн. та 103,69 грн., а відповідно до ст. 2 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” грошове забезпечення підлягає індексації з метою частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг тому при здійсненні розрахунку втрати від не проведення індексації грошових доходів відповідно до вимог вказаного Закону України та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ № 1078 від 17.07.2003 р., а також офіційно визначених індексів споживчих цін для проведення індексації грошових доходів громадян (т. 2 а.с. 107-109) суд визнає достовірними підрахунки суми, що підлягає сплаті позивачеві в розмірі 2575 грн. 24 коп. як індексацію його грошового забезпечення.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивачеві не було виплачено жодного разу матеріальної допомоги, виходячи з порядку нарахування матеріальної допомоги, визначеного Іструкцією № 203, а також Інструкцією № 222 та розміру посадового окладу, підвищення за особливо важливі завдання, оплату за спеціальне звання, надбавка за вислугу років, щомісячна 100% надбавка загальна сума не виплаченої матеріальної допомоги становить 2852,52 грн.

Суд визнає, що порушуючи законодавство про грошове забезпечення позивача, яке виразилося у неналежному нарахуванні його розміру та виплаті у меншій сумі ніж це встановлено законодавством, відповідач грубо порушив конституційне право ОСОБА_3 на винагороду за свою роботу, цим самим заподіяв йому моральну шкоду. При визначенні розмірі відшкодування цієї шкоди суд приймає до уваги характер порушення, глибину душевних страждань, позбавлення можливості позивача розпоряджатися своєю заробітною платою в повному обсязі, а також вимоги розумності і справедливості та вважає, що для відшкодування моральної шкоди слідує стягнути з відповідача 1500 грн.

Керуючись ст. ст. 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Роменської виправної колонії №56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення суми заборгованості задовольнити частково

Стягнути з Роменської виправної колонії № 56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (42073, вул. Чапаєва, будинок № 4, с. Перехрестівка Роменського району Сумської області, ідентифікаційний код з ЕДРПОУ 08565078, розрахункові рахунки (загальний фонд) № 35211008000179, № 35210009000179 в Роменському УДК ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013) на корсить ОСОБА_3 заборгованість:

- з доплати за виконання службових обов'язків в нічний час в загальній сумі 316 грн. 75 коп.,

- з грошового забезпечення за несення служби понад установлений законодавством робочий час в загальній сумі 4574 грн. 46 коп.,

- з індексації грошового забезпечення в загальній сумі 2575 грн. 24 коп.,

- з виплати матеріальної допомоги на оздоровлення в разі вибуття в чергову відпустку в загальній сумі 2852 грн. 52 коп.,

- а також в рахунок відшкодування моральної шкоди 1500 грн.,

всього 11818 (одинадцять тисяч вісімсот вісімнадцять) грн. 97 коп.

Стягнути з Роменської виправної колонії № 56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (42073, вул. Чапаєва, будинок № 4, с. Перехрестівка Роменського району Сумської області, ідентифікаційний код з ЕДРПОУ 08565078, розрахункові рахунки (загальний фонд) № 35211008000179, № 35210009000179 в Роменському УДК ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013) на користь ОСОБА_3 судові витрати в загальній сумі 690 (шістсот дев'яносто) грн. 37 коп.

В задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_3 відмовити за їх безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) М.М. Шаповал

З оригіналом згідно

Суддя М.М. Шаповал

Повний текст постанови складено 05 травня 2011 року.