Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2a-0770/3893/11
Ряд стат. звіту № 5.1.1
Код - 12
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області, представник Бондарєва В.В.;
відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лагуна-СД", представник - не зявився;
треті особи: Державний реєстратор Святошинської районної у м.Києві Державної адміністрації, представник - не зявився;
Державний реєстратор Виконкому Ужгородської міської ради, представник -не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою
Державної податкової інспекції у м.Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД”, треті особи без самостійних вимог: державний реєстратор Святошинської Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації, державний реєстратор Виконавчого комітету Ужгородської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 29 листопада 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 01 грудня 2011 року.
Державна податкова інспекція у м.Ужгороді звернулася з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “ Лагуна - СД”, треті особи без самостійних вимог: державний реєстратор Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації, державний реєстратор Виконавчого комітету Ужгородської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю “ Лагуна - СД” стосовно зміни місцезнаходження відповідача з АДРЕСА_2 на АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками Ужгордського ВПМ ДПІ у м.Ужгород було здійснено виїзд за юридичною адресою товариства з обмеженою відповідальністю “ Лагуна - СД” (юридична адреса: АДРЕСА_1) та встановлено відсутність підприємства за місцезнаходженням, в результаті чого складено акт про відсутність за місцезнаходженням юридичної особи від 11.01.2011 р.
Представник позивача у судовому засіданні 29 листопада 2011 року позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач та треті особи повторно в судове засідання не зявилися з невідомих причин.
Розглянувши матеріали справи, зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Як вбачається з Довідки з ЄДРПОУ станом на 20.09.2011 року місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” є АДРЕСА_1 (а.с.4).
Згідно листа КП “ БТІ м.Ужгорода” Ужгородської міської ради приміщення, яке знаходиться за адресою м.Ужгород, вул. Джамбула 117 знаходиться 21-ти квартирний житловий будинок, зареєстрований за Ужгородським виробничим ремонтно будівельним кооперативом “ Райагробуд”, згідно свідоцтва про права власності виданого на підставі рішення виконкому Ужгородської міської ради № 297 від 25.10.2006 року. ( а.с.9). Фактично відповідач не знаходиться за вказаною адресою.
Відповідно до акту про відсутність за місцезнаходженням юридичної особи від 11.01.2011 року, працівниками Ужгородського ВПМ ДПІ у м.Ужгород було здійснено виїзд за юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” (юридична адреса: АДРЕСА_1) та встановлено відсутність товариства за місцезнаходженням. Відповідно до пояснень голови ОСББ “ Будівельник УПС” багатоквартирного будинку розташованого за адресою АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_2 громадянин ОСОБА_3.(засновник ТОВ “ Лагуна СД”) за адресою АДРЕСА_1 не зареєстрований та не проживає; ТОВ “ Лагуна СД” їй не відоме та за вказаною адресою не знаходиться ( а.с. 9-10).
Як вбачається з Довідки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, державним реєстратором виконавчого комітету Святошинської Районної Державної адміністрації м.Києва ОСОБА_4 був проведений запис № 5 про зняття з обліку відповідача , а державним реєстратором Виконавчого комітету Ужгородської міської ради ОСОБА_5 проведено запис № 6 про взяття на облік даною юридичної особи (а.с.4-6).
Отже, дані обставини вказують на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” при зміні юридичної адреси, зокрема перереєстрації до АДРЕСА_1, подало Державному реєстратору Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації недостовірні дані зокрема відносно зміни своєї юридичної адреси, оскільки за новою адресою ніколи не знаходилося, внаслідок чого той вніс до Держаного реєстру неправомірні запис в реєстраційній справі Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД”, а тому в порушення статті 16 Закону, відомості, що містяться в державному реєстрі є недостовірними. Державний реєстратор виконавчого комітету Ужгородської міської ради вчинив запис про підтвердження місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” адресою АДРЕСА_1 без перевірки його місцезнаходження (таких обовязків на реєстраторів не покладено).
Разом з тим після перевірки працівниками податкової міліції відомостей про місцезнаходження відповідача за юридичною адресою, Державним реєстратором виконавчого комітету Ужгородської міської ради внесено до Державного реєстру запис про відсутність відповідача за юридичною адресою в порядку ст. 19 Закону. (а.с. 13-14).
Вищевказані обставини свідчать про те, що Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” фактично не змінювало юридичної адреси, а тому записи державних реєстраторів Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації та виконавчого комітету Ужгородської міської ради по зміні юридичної адреси Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” є незаконними та підлягають скасуванню, оскільки здійснені на підставі недостовірних даних, що були подані відповідачем. Реєстраційні записи Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” мають відповідати дійсним обставинам, зокрема фактичному місцезнаходженню.
Згідно статті 16 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”(далі Закон), єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Статтею 1 Закону визначено, що місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно ч.3 статті 8 Закону, відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Статтею 18 Закону визначено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Стаття 66 Податкового кодексу України встановлює підстави внесення змін до облікових даних платників податків, а саме: 6.1.1. інформація органів державної реєстрації; 66.1.2. інформація банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків; 66.1.3. документально підтверджена інформація, що надається платниками податків; 66.1.4. інформація суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; 66.1.5. рішення суду, що набрало законної сили; 66.1.6. дані перевірок платників податків. 66.2. Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. 66.3. У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та орган державної податкової служби, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, органами державної податкової служби за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків. Підставою для зняття з обліку платника податків в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.
Пунктом 67.2. Податкового кодексу встановлено , що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Зясувавши повно та всебічно обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163 КАС України ,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до приватного підприємства, третіх осіб: Державного реєстратора Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації та Державного реєстратора виконавчого комітету Ужгородської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів - задовольнити повністю.
2. Зобов'язати державного реєстратора Державного реєстратора виконавчого комітету Ужгородської міської ради та Державного реєстратора Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю “Лагуна - СД” ідент. код ЄДРПОУ 33238380 стосовно зміни місцезнаходження відповідача з АДРЕСА_2 на АДРЕСА_1.
3. Надіслати державним реєстраторам копію постанови після набрання нею законної сили.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції
Суддя Плеханова З.Б.