ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 04/1941а
"27" травня 2008 р.,
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Упиря І.І. при секретарі -Голосінській Н.М. ,
за участю представників сторін :
від позивача -Косточка Т.В. - представник за довіреністю,
від відповідача -не з”явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 66 грн. 60 коп.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення 66,60 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін ( з них: 22,20 грн. вилучення в доход відповідного бюджету суми виручки в результаті порушення державної дисципліни цін за період з 27.01.2006р. по 06.02.2006р. та 44,40 грн. штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки).
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав з обставин викладених в позовній заяві.
Відповідач був належним чином (рекомендованим листом під розписку) повідомлений про час і місце судового розгляду, однак наданого законом права на участь у судовому засіданні не використав, на пропозицією суду в направленій йому ухвалі про порушення провадження у адміністративній справі та повістці заперечень на позов не надіслав, про причини неприбуття у судове засідання не повідомив, що відповідно до ч. 2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України не є перешкодою для розгляду справи.
Відповідно до ст. 71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Статтями 8 і 13 Закону України "Про ціни та ціноутворення" визначено засади державного регулювання цін і тарифів, повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, порядок здійснення державного контролю за цінами здійснюється. Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" затверджено повноваження центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій щодо регулювання (встановлення фіксованих та граничних рівнів цін (тарифів), торговельних надбавок, нормативів рентабельності. Розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 03.11.2005 №489 “Про регулювання цін на основні продовольчі товари” встановлений граничний рівень торговельної надбавки на продовольчі товари.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Черкаській області на виконання п. 20 плану роботи інспекції на І півріччя 2006 року в лютому 2006 року проведена перевірка фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (відповідача) з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін на окремі види продовольства. Перевіркою встановлено, що відповідач, в порушення вимог вищевказаного розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації, застосовував торгівельні надбавки в розмірі більшому ніж встановлений 22-відсотковий граничний рівень без врахування транспортних витрат. Внаслідок порушення порядку встановлення і застосування цін на продовольчі товари відповідачем необгрунтовано одержано виручку за період з 27.01.2006 по 06.02.2006 у розмірі 22,20 грн. Факт порушення зафіксовано в акті позивача від 09.02.2006 року №000089.
Відповідно до ст.ст. 13 і 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення", пунктів 1.3, 1.4, 2.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001 № 298/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 18.12.2001 за № 1047/6238) позивачем прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 09.03.2006 №14 на суму 66,60 грн. (22,20 грн. за порушення державної дисципліни цін + 44,40 грн. штраф) та встановлено 10 - денний термін для його виконання.
10.04.2006 за №248 позивачем надіслано відповідачу відповідно лист-вимогу про усунення виявлених порушень та претензію №249 про перерахування суми економічних санкцій, які відповідачем залишені без відповіді, рішення позивача відповідачем не виконано і у встановленому законом порядку не оскаржено.
Вказані обставини підтверджуються наявними у справі матеріалами, зокрема, планом роботи позивача, посвідченням на перевірку, актом перевірки, рішенням позивача з копією квитанції про направлення його відповідачу рекомендованим листом, вимогою, претензією, розпорядженням голови Черкаської обласної державної адміністрації, витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців щодо місцезнаходження відповідача.
Невиконання відповідачем покладеного на нього Законом України "Про ціни і ціноутворення" обов'язку щодо дотримання установленого порядку формування цін, несплата у добровільному порядку застосованих економічних санкцій за виявлене порушення відповідно до ст.14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" та п.3.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами є правовою підставою для стягнення їх примусовому порядку.
Таким чином, позов підлягає задоволенню.
Враховуючи, що позов подано позивачем, який звільнений від сплати судових витрат, останні підлягають стягненню з відповідача у розмірі 0,67 грн. судового збору на користь Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 94, 161, 163, 186, підпунктом 3 пункту 3 Прикінцевих і перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1(АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер фізичної особи -платника податків НОМЕР_1):
- в доход державного бюджету України через державну інспекцію з контролю за цінами в Черкаській області для зарахування по коду бюджетної класифікації 21081100 на реєстраційний рахунок УДК у м. Черкаси №31114106700552 в Головному управлінні Державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, 66,60 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін;
- в доход державного бюджету України через місцевий (за місцезнаходженням відповідача) орган державної податкової служби для зарахування на код 21081100 реєстраційний рахунок УДК у м. Черкаси № 31112106700532 в Головному управлінні Державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, код 22809104 - 0,67 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Черкаської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ І.І.Упир
Постанова підписана 27.05.2008р.