Постанова № 1944225, 21.07.2008, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
21.07.2008
Номер справи
а118/13-06
Номер документу
1944225
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"21" липня 2008 р. Справа № А118/13-06/19

м. Київ, вул. Комінтерну, 16

10год.30 хв.

Розглянувши адміністративну справу

За позовом Приватного підприємства «Еркер», м. Біла Церква

до Київської обласної державної адміністрації, м. Київ

третя особа 1 : Києво –Святошинська районна рада, м.Київ

третя особа 2 : Київська обласна рада, м. Київ

третя особа 3 : Відділ Земельних ресурсів Києво –Святошинського району,

м. Київ

про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації № 525 від 05.06.2005 року

Головуючий суддя Карпечкін Т.П.

секретар судового засідання (пом. судді) Десятникові В. Б.

За участю представників:

від позивача: Поліщук В.А. (довіреність №1/10 від 01.02.2008 року);

від відповідача : не з’явився;

від третьої особи 1 : не з’явилися;

від третьої особи 2 : Соловйов А.С. (довіреність №810/06 від 01.04.2008 р.)

від третьої особи 3 : не з’явилися.

Обставини справи :

Приватне підприємство «Еркер» (далі-позивач) звернулась до господарського суду Київської області з позовом до Київської обласної державної адміністрації (далі-відповідач), треті особи Києво –Святошинська районна рада, Київська обласна рада, Відділ Земельних ресурсів Києво –Святошинського району про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації № 525 від 05.06.2005 року.

Провадження у справі № А118/13-08 було порушене відповідно до ухвали господарського суду Київської області від 10 квітня 2006 року та призначено справу до розгляду на 27 квітня 2006 року.

11 травня 2006 року у справі № А118/13-08 господарським судом Київської області винесено постанову якою позовні вимоги задоволено повністю.

Ухвалою від 9 квітня 2008 року Вищого адміністративного суду України, постанову господарського суду Київської області від 11 травня 2006 року та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 25 липня 2007 року по справі № А118/13-08 скасовано, справу направлено на новий розгляд.

Суддею Карпечкіним Т. П. на підставі резолюції Голови господарського суду Київської області від 23 квітня 2008 року справу № А118/13-08 прийнято до свого провадження, присвоєно № А118/13-08/19 та призначено до розгляду на 26 травня 2008 року.

За наслідками судового засідання яке відбулось 26 травня 2008 року на підставі п. 1 ч. 1 ст. 128, ч. 1 та ч. 5 ст. 150 КАС України, розгляд справи було відкладено на 9 червня 2008 року.

В судовому засіданні яке відбулось 9 червня 2008 року представником позивача подано до суду клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору Відділ Земельних ресурсів Києво –Святошинського району.

За наслідками судового засідання яке відбулось 1 липня 2008 року, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 128, ч. 1 та ч. 5 ст. 150 КАС України, розгляд справи було відкладено на 21 липня 2008 року.

Ухвалою господарського суду Київської області від 9 червня 2008 року на підставі ч. 2 ст. 53 КАС України, залучено до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача Відділ Земельних ресурсів Києво –Святошинського району.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що розпорядженням Київської обласної державної адміністрації № 525 від 5 вересня 2005 року «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації»незаконно скасовано розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»та розпорядження № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів». Розпорядженням № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів», передано Приватному підприємству «Еркер»в оренду на 49 років земельну ділянку площею 5,2 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу «Совки»державного підприємства «Науково-дослідний виробничий комбінат «Пуща –Водиця»на території Софіївсько –Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району під будівництво багатоповерхових будинків. Розпорядженням № 574 від 29 вересня 2003 року «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»передано Приватному підприємству «Еркер»в оренду на 49 років земельну ділянку площею 5,2 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу «Совки»державного підприємства «Науково-дослідний виробничий комбінат «Пуща-Водиця»на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району під будівництво багатоповерхових будинків. Розпорядження Київської обласної державної адміністрації № 525 від 5 вересня 2005 року «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації»мотивовано тим, що в порушення ст. 19 та ст. 20 Земельного кодексу України у розпорядженні № 574 від 29 вересня 2003 року не визначена категорія земель щодо яких погоджується місце розташування об’єкта і які передаються у користування на правах оренди, а також чи змінюється їх цільове призначення у зв’язку з такою передачею. Також встановлено, що висновки про погодження місця розташування земельної ділянки від 16 липня 2003 року № 61 та про погодження проекту відведення земельної ділянки від 17 вересня 2003 року № 126 оформлені листами сільського голови одноосібно всупереч п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»(із наступними змінами), згідно з яким питання регулювання земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської ради. Також встановлено, що висновки про погодження місця розташування земельної ділянки від 15 липня 2003 року № 12-17 та погодження проекту відведення земельної ділянки від 19 вересня 2003 року № 63/2-17 оформлені листами голови Київської Святошинської районної ради. Ці рішення також були прийняті одноосібно головою Києво-Святошинської районної ради всупереч п. 21 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»(із наступними змінами) згідно з якими вирішення питань регулювання земельних відносин здійснюється районними радами виключно на їх пленарних засіданнях. Розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»та п. 2 розпорядження № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів»скасовані на підставі Земельного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»(із наступними змінами), «Про місцеві державні адміністрації»(із наступними змінами). Позивач зазначає, що 8 жовтня 2003 року Приватне підприємство «Еркер»уклало з Києво-Святошинською районною державною адміністрацією, що діяла від імені Київської обласної державної адміністрації на підставі розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року, довгостроковий договір оренди земельної ділянки, що перебуває у державній власності, загальною площею 5.2 га, що розташована на території Софіївсько Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області для будівництва багатоповерхових цегляних будинків. Зазначений договір посвідчений нотаріально та внесений в державний реєстр земельних ресурсів за № 534679. Проект відведення спірної земельної ділянки розроблений Товариством з обмеженою відповідальністю «Київський регіональний інститут земельної реформи»згідно згоди на розробку проекту відведення Київської обласної державної адміністрації від 9 вересня 2003 року № 11-32-14203 та договору виконання робіт № 9/8 від 15 вересня 2003 року. Зазначений проект погоджений відділом земельних ресурсів Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 16 вересня 2003 року за № 4359, Києво-Святошинським відділом містобудування та архітектури від 17 вересня 2003 року за № 2818/1-05-11, Києво-Святошинською районною санітарно-епідеміологічною станцією від 17 вересня 2003 року, Державним управлінням екології та природних ресурсів в Київській області від 18 вересня 2003 року за № 06-13/5126, обласним центром з охорони пам’яток історії, археології та мистецтва від 17 вересня 2003 року за № 11/2277 про, що видані відповідні висновки. Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття розпорядження «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації» № 525 від 5 вересня 2005 року.

Представник відповідача в усних та письмових поясненнях викладених в запереченнях проти позовних вимог заперечує. Заперечення обґрунтовані тим, що розпорядження Київської обласної державної адміністрації № 525 від 5 вересня 2005 року «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації»винесено у відповідності до чинного законодавства України. Також представник відповідача зазначає, що в супереч твердженням позивача погодження місцевими радами питання надання державними адміністраціями в оренду земельних ділянок, які перебувають у державній власності передбачено ч. 3 ст. 124, ч. 7 ст. 123 та ч. 9 ст. 151 Земельного кодексу України. Підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади, належить до повноважень обласних, районних, сільських, селищних, міських рад, а не відповідних голів. В порушення ст. 19 та ст. 20 Земельного кодексу України у розпорядженні голови Київської облдержадміністрації від 20 вересня 2003 року № 574 «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»не була визначена категорія земель, які передаються в оренду, а також чи змінюється їх цільове призначення у зв’язку з такою передачею, що фактично призвело до використання ріллі не за її цільовим призначенням. Відповідач просить суд в позові відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.

5 вересня 2003 року Київської обласної державної адміністрації винесено розпорядження № 514 «Про погодження місць розташування об’єктів». Згідно із п. 2 зазначеного розпорядження вирішено погодити Приватному підприємству «Еклер»місце розташування земельної ділянки площею 5,2 га ріллі за рахунок земель науково-дослідного виробничого агрокомбінату «Пуща Водиця»на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району під будівництво багатоповерхових житлових будинків.

29 вересня 2003 року головою Київської обласної державної адміністрації видано розпорядження № 574 «Про передачу в оренду земельних ділянок для несільськогосподарський потреб». Відповідно до зазначеного розпорядження вирішено вилучити та передати в оренду на 49 років земельну ділянку площею 5,2 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу «Совки»державого підприємства «Науково –дослідний виробничий комбінат «Пуща –Водиця»на теритроії Софіївсько –Борщагівської сілської ради Києво –Святошинського району Приватному підприємству «Еркер»під будівництво багатоповерхових будинків. Пунктом 3 зазанченого розпорядження доручено Києво–Святошинській райдержадміністрації укласти та підписати від імені обласної державної адміністрації з Приватним підприємством «Еркер» договір оренди земельної ділянки за умови попереднього відшкодування ним витрат сільськогосподарського виробництва у встановленому порядку, а голові Києво-Святошинської райдержадміністрації Власову В. І. видати відповідне розпорядження.

8 жовтня 2003 року між Приватним підприємством «Еркер»та Київською обласною державною адміністрацією на підставі розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 5,2 га, що розташована на території Софіївсько –Борщагівської сільської ради Києво –Святошинського району для будівництва багатоповерхових будинків, строком на 49 років.

16 листопада 2005 року Софіївсько-Борщагівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області двадцять першої сесії четвертого скликання винесено рішення № 26 «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду приватному підприємству «Еркер»під будівництво багатоповерхових будинків в межах Софіївсько - Борщогівської сільської ради». Зазначеним рішенням погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, терміном на 49 років, площею 5,2 га (ріллі), за рахунок земель сільськогосподарського призначення «Совки»державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця»приватному підприємству «Еркер»під будівництво багатоповерхових будинків в межах Софіївсько-Борщагівської сільської ради.

5 вересня 2005 року головою Київської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження № 525 «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації»яким скасовано п. 2 розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»та розпорядження № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів». Розпорядженням № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів», передано Приватному підприємству «Еркер»в оренду на 49 років земельну ділянку площею 5,2 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу «Совки»державного підприємства «Науково-дослідний виробничий комбінат «Пуща –Водиця» на території Софіївсько –Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району під будівництво багатоповерхових будинків.

Оскаржуване розпорядження мотивовано тим, що в порушення ст. 19 та ст. 20 Земельного кодексу України у розпорядженні № 574 від 29 вересня 2003 року не визначена категорія земель щодо яких погоджується місце розташування об’єкта і які передаються у користування на правах оренди, а також чи змінюється їх цільове призначення у зв’язку з такою передачею. Також встановлено, що висновки про погодження місця розташування земельної ділянки від 16 липня 2003 року № 61 та про погодження проекту відведення земельної ділянки від 17 вересня 2003 року № 126 оформлені листами сільського голови одноосібно всупереч п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з яким питання регулювання земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської ради. Також встановлено, що висновки про погодження місця розташування земельної ділянки від 15 липня 2003 року № 12-17 та погодження проекту відведення земельної ділянки від 19 вересня 2003 року № 63/2-17 оформлені листами голови Київської Святошинської районної ради. Ці рішення також були прийняті одноосібно головою Києво-Святошинської районної ради всупереч п. 21 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (із наступними змінами) згідно з якими вирішення питань регулювання земельних відносин здійснюється районними радами виключно на їх пленарних засіданнях. Розпорядження № 574 від 29 вересня 2003 року «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб»та п. 2 розпорядження № 514 від 5 вересня 2003 року «Про погодження місця розташування об’єктів»скасовані на підставі Земельного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації»(із наступними змінами).

З матеріалів справи, а саме з розпорядження Києво –Святошинської районної державної адміністрації № 427 від 11 листопада 2002 року та Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою ДП НДВА «Пуща – Водиця» серії ІІ –КВ № 003658 від 11 листопада 2002 року вбачається, що земельна ділянка знаходиться у державній власності в адміністративних межах Софіївсько - Борщагівської сільської ради поза межами населеного пункту.

Частина 1 ст. 84 Земельного кодексу України встановлює, що у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.

Відповідно до п.12 розділу Х Прехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів – відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Частиною 4 ст. 122 Земельного кодексу України встановлено, що обласні державні адміністрації надають земельні ділянки на їх території із земель державної власності у постійне користування юридичним особам у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами третьою, сьомою цієї статті.

Таким чином відповідачем прийняті вищезазначені розпорядження крім оскаржуваного розпорядження в межах своїх повноважень передбачених чинним законодавством України.

Про те, при прийнятті оскаржуваного розпорядження, відповідачем не були враховані усі обставини справи та норми законодавства, які мають значення та регулюють спірні відносини, у зв’язку з чим були порушені охоронювані законом права та інтереси позивача.

Відповідно до ч. 3 та 5 ст. 151 Земельного Кодексу України, погодження місць розташування об'єктів, розмірів передбачуваних для вилучення (викупу) земельних ділянок та умов їх відведення провадиться відповідними сільськими, селищними, міськими радами, державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінетом Міністрів України відповідно до їх повноважень щодо вилучення цих ділянок, а також Верховною Радою України.

Юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місць розташування об'єктів до відповідної сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо об'єктів, вилучення яких провадиться Кабінетом Міністрів України, подаються до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Севастопольської міської державної адміністрації.

Частинами 1 та 5 ст. 93 Земельного кодексу України встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

Київська обласна адміністрація, відповідно до законодавства уповноважена розпоряджатися земельною ділянкою, розміром 5,2 га, що знаходиться в оренді у ПП «Еркер».

Таким чином, надання вказаної земельної ділянки та підготовка висновків щодо надання земельної ділянки входить до компетенції Київської обласної державної адміністрації. В зв’язку із цим наявність або відсутність погоджень місцевими радами питання надання державними адміністраціями в оренду земельних ділянок, якими вони уповноважені розпоряджатися відповідно до закону не впливають на законність розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації.

Крім того, позивачем надано рішення Софіївсько –Борщагівської сільської ради № 26 від 16.11.2005 року «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду приватному підприємству «Еркер»під будівництво багатоповерхових житлових будинків в межах Софіївсько - Борщагівської сілської ради, згідно п.1 якого погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, терміном на 49 років площею 5,2 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу «Совки»державного підприємства «Науково - дослідний виробничий комбінат «Пуща –Водиця»приватному підприємству «Еркер»під будівництво багатоповерхових будинків в межах Софіївсько –Борщагівської сільської ради. Зазначене рішення, незалежно від дати його прийняття свідчить про погодження територіальною громадою через уповноважений орган місцевого самоврядування відведення на території Софіївсько – Борщагівської сільської ради позивачу земельної ділянки площею 5,2 га для будівництва багатоповерхових житлових будинків.

Твердження відповідача про те, що у розпорядженні голови Київської обласної державної адміністрації від 29.09.2003 року № 574 «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб» не була визначена категорія земель, які передаються в оренду спростовується обставинами справи, оскільки в розпорядженні голови Київської обласної державної адміністрації № 514 від 05.09.2003 року «Про погодження місць розташуванняоб’єктів»та розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 29.09.2003 року №574 «Про передачу в оренду земельної ділянки для несільськогосподарських потреб» зазначено, що земельна ділянка площею 5,2 га є ріллею та вилучається за рахунок сільськогосподарського комплексу «Совки»ДП НДВК «Пуща –Водиця». Відповідно до ч. 2 ст. 22 Земельного кодексу України, до земель сільськогосподарського призначення належать :

а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).

На підставі довідки форми «6 Зем» Головного управління земельних ресурсів у Київській області судом встановлено, що земельна ділянка, яку орендує ПП «Еркер» на території Софіївсько - Борщагівської сільської ради є землями громадської та житлової забудови, а отже було змінено її цільове призначення.

Частина 1 та 2 статті 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

При вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про в тому числі і про визнання протиправними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його повноважень, дій чи бездіяльності і про скасування або визначення нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення (ч. 1 та ч. 2 ст. 162 Кас України).

До суду не подавалась заяви про зміну позовних вимог у відповідності до ст. 137 КАС України.

Таким чином судом розглядаються позовні вимоги в яких позивач просить суд визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття розпорядження «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації» № 525 від 5 вересня 2005 року.

З врахуванням вищевикладеного суд вважає за потрібне зазначити наступне:

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України (ст. 19 Конституції України).

Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території України.

Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду (ст. 144 Конституції України).

Акти місцевих державних адміністрацій ненормативного характеру, прийняті в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію (ст. 41 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”).

Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, акти інших посадових осіб, які призначаються ними, можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до закону (ст. 50 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”).

Згідно приписів Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, оскарження та скасування актів місцевих державних адміністрацій відноситься до компетенції органів виконавчої влади вищого рівня або до суду.

Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції України або законам України визнаються незаконними в судовому порядку (ч. 10 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні).

Крім того, у відповідності із ст. ст. 140-149 Земельного кодексу України, припинення права власності на землю чи права землекористування у випадках, визначених зазначеними нормами, провадиться за позовом відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування в судовому порядку, недодержання якого є підставою для визнання рішення цього органу та виданих державних актів недійсними.

Отже чинним законодавством України не передбачено можливість органів місцевого самоврядування скасовувати свої власні розпорядження.

Такої ж думки дотримується Вищій адміністративний суд України, що викладено в ухвалі від 13 вересня 2007 року у справі № К-359/07.

Враховуючи викладене, суд вважає правомірним та обґрунтованим адміністративний позов задовольнити повністю.

Відповідно до ст. 94 КАС України відшкодування витрат по сплаті судового збору в сумі 3,40 грн. підлягає з державного бюджету України на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 69-71, ст. 86, ст. 94, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Київської області, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації № 525 від 5 вересня 2005 року «Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації».

3. Стягнути з Державого бюджету України на користь Приватного підприємства «Еркер» (Київська область м.Біла Церква, вулиця Толстого, №36, р/р 260053159301 в АКБ «Мрія»м. Біла Церква, МФО 321325, ЄДРПОУ 24881850) - 3 (три) грн. 40 коп. судового збору.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, що встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Карпечкін Т.П.