ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" червня 2008 р. Справа № 9/257-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Цюрупинського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області, м. Цюрупинськ Херсонської області
до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Херсон
про стягнення 1518,33 грн.
За участю прокурора Павленко І.В.
представників сторін:
від позивача - Ковальчук Ю.М. головний державний податковий інспектор дов. №3/10/10-008 від 08.01.2008р.;
від відповідача - не прибув.
Суть спору: прокурор Цюрупинського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з ПП ОСОБА_1. заборгованість по орендній платі за землю в сумі 1518,33 грн.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач у судові засідання не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив, не зважаючи на ті обставини, що він належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання по справі.
За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами, відповідно до положень ч.6 ст. 71 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача та прокурора, суд
в с т а н о в и в:
У відповідності зі ст. 121 Конституції України прокуратура становить єдину систему, на яку покладено, як одну з основних, функцію представництва інтересів держави в суді, у випадках визначених законом.
ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області згідно з положеннями Закону України “Про державну податкову службу в Україні” має статус юридичної особи і є органом державної виконавчої влади, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах щодо контролю з питань правильності нарахування та надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів різних рівнів.
ПП ОСОБА_1. зареєстрований виконавчим комітетом Херсонської міської ради 18.12.2003р. та перебуває на обліку в ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області, як платник окремих видів податків.
Матеріали справи свідчать, що між Цюрупинською міською радою та ПП ОСОБА_1 15.09.2004р. було укладено договір оренди земельної ділянки площею 1,5764 га., згідно п.9 договору орендна плата за користування земельною ділянкою складає 7287,96 грн. на рік.
Договір зареєстровано у держреєстрі 29.04.2005р. за №040472900073.
Договір підписаний сторонами без зауважень, підписи уповноважених осіб скріплені печаткою.
У відповідності до Закону України "Про оренду землі" передбачено, що використання землі в Україні є платним, плата за яку справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Проте, в порушення вимог ст. 17 Закону України "Про плату за землю" та умов договору оренди земельної ділянки орендну плату відповідач не сплачує.
П.8 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" з 01.04.2005р. орендна плата за користування земельними ділянками віднесена до загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів). Відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, стягувачами по заборгованості (недоїмці) по загальнообов'зковим платежам є податкові органи. В зв'язку з цим тільки вони уповноважені заявляти позови про стягнення недоїмки по обов'язковим платежам, нараховувати штрафні санкції та виступати належними позивачами у судових справах.
П.4.1.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-ІІІ встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку визначає у податковій декларації.
Податковий борг є узгодженим, доказів його сплати або оскарження в судовому порядку відповідачем суду не надано.
Проаналізувавши заявлені позовні вимоги з положеннями чинного податкового законодавства суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, доведені належними доказами і підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 1518,33 грн.
Статтею 69 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, відповідач жодних доказів суду не надав, в судові засідання не прибув, про причини своєї неявки суд жодним чином не інформував.
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі і органи державної податкової служби, при здійсненні покладених на них державою функцій зобов”язані діяти лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, зокрема, ст.10 даного Закону до функцій державних податкових інспекцій віднесено контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, обов'язкових платежів, а також стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами..
Положеннями ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача та прокурора про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Цюрупинської міської ради заборгованість по орендній платі в сумі 1518,33 грн. - р/р 33212815700284 ГУДК у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Цюрупинському районі, код ОКПО 24103785, код платежу 13050500.
3. Виконавчий лист видати за заявою стягувача після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 05.06.2008р.