Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-10779/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2011 р. Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Рогової Т.Д.
при секретарі Ракітіній Н.Г.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дружківка адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Дружківського управління праці та соціального захисту населення про визнання дій незаконними та стягнення недоотриманої одноразової компенсації як інваліду 2-ї групи, -
В С Т А Н О В И В :
02 листопада 2011 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до Дружківського управління праці та соціального захисту населення, в якій вказав, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії. Відповідно до висновку МСЕК йому було встановлено 3-тю групу інвалідності, повязану з наслідками Чорнобильської катастрофи, а з 18 серпня 2011 року встановлена друга група інвалідності.
Згідно частини 1 ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” він набув право на отримання одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами, так як йому була встановлена 2-я група інвалідності 18.08.2011р., у розмірі 45 мінімальних заробітних плат. Раніше йому була встановлена 3-тя група інвалідності і виплачена компенсація у розмірі 30 мінімальних заробітних плат. Відповідно до ст..48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у разі встановлення інвалідності вищої групи, інвалідам виплачується різниця у компенсації. Тобто відповідач повинен був виплатити йому 15 мінімальних заробітних плат. Ця компенсація йому була виплачена в значно меншому розмірі, чим передбачено законом, у сумі 94,80грн.
Таким чином, позивач вважає дії відповідача незаконними, так як при нарахуванні одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами, відповідач користувався не законами, а лише підзаконними нормативно-правовими актами, і тому ці виплати були нараховані в набагато меншому розмірі аніж це передбачено законодавством.
Позивач просить суд визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради щодо відмови в перерахунку та виплаті одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами, незаконними. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради на його користь недоплачену суму одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами у розмірі 14305грн.20коп.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав свої позовні вимоги і просить суд визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради щодо перерахунку та виплаті одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами, незаконними. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради на його користь недоплачену суму одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, які стали інвалідами, у розмірі 14305грн.20коп.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином судовою повістко. Суд, вислухавши думку позивача, прийняв ухвалу про розгляд справи на підставі наявних у ній доказів
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЄС 1 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням серії НОМЕР_1 від 17.12.2003р.
Позивачу була встановлена третя група інвалідності, а з 18.08.2011р. друга група інвалідності. Причина інвалідності повязана з виконанням обовязків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Цей Закон відповідає статті 50 Конституції України, де вказано, що кожен має право на безпечне для життя і здоровя довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не уповноважено Кабінет Міністрів України зменшувати конкретні суми виплат.
Тому суд вважає постанову Кабінету Міністрів України „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 26.07.1996 року № 836 такою, що не відповідає Конституції України, і ним користуватися при виплаті допомоги на оздоровлення не можливо.
Згідно частини 1 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи, які стали інвалідами внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС виплачується одноразова компенсація: для інвалідів 3-ї групи у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, 2-ї групи у розмірі 45 мінімальних заробітних плат. У разі встановлення інвалідності вищої групи, інвалідам виплачується різниця у компенсації.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 набув статусу інваліда війни Ш групи. 18 серпня 2011 року йому була встановлена 2-а група інвалідності, що підтверджується довідкою МСЕК Серія 10-ААА№ 443720 від 18 серпня 2011 року.
Тобто відповідач повинен був виплатити йому 15 мінімальних заробітних плат.
Згідно листа начальника Дружківського управління праці та соціального захисту населення № 3654 від 22.09.2011 року була нарахована одноразова компенсація у сумі 94,80грн.
В судовому засіданні було встановлено, що одноразова компенсація позивачу була виплачена у вересні 2011року.
Дії ст..48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до теперішнього часу не зупинені і не відмінені.
В звязку з тим, суд вважає дії Управління праці та соціального захисту населення щодо відмови в виплаті недоотриманої одноразової компенсації особі, яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи незаконними.
З урахуванням виплаченої позивачу одноразової компенсації в сумі 94,80грн. та мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України „Про державний бюджет на 2011рік” станом на момент встановлення 2-ї групи інвалідності 18.08.2011року у розмірі 960грн., ОСОБА_1 повинно бути виплачена одноразова допомога у сумі 14305,20грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 94 КАС України судові витрати відносяться за рахунок держави, оскільки сторони звільнені від їх сплати.
На підставі Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, та керуючись ст.ст. . 6, 86, 94, 100, 102, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Дружківського міського управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради про визнання дій незаконними та стягнення недоотриманої одноразової компенсації як інваліду 2-ї групи задовольнити в повному обсязі.
Визнати дії Дружківського міського управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті недоплаченої одноразової компенсації як інваліду 2-ї групи незаконними.
Стягнути з Дружківського міського управління праці та соціального захисту населення виконкому Дружківської міської ради (р/р 35210017001497 в УДК у Донецькій області, МФО 834016 ОКПО 26010987) на користь ОСОБА_1 за рахунок коштів Державного бюджету недоплачену одноразову компенсацію за шкоду здоровю як інваліду 2-ї групи, відповідно до ч.1 ст.48 Закону України„Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 14305(чотирнадцять тисяч триста пять)грн.20коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького Апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Т. Д. Рогова
Судове рішення № 19407424, Дружківський міський суд Донецької області було прийнято 08.11.2011. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-а-10779/11. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: