Постанова № 19381305, 31.10.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2011
Номер справи
2а-8655/11/1270
Номер документу
19381305
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 жовтня 2011 року Справа № 2а-8655/11/1270 < Текст >

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання - Бойко В.В.,

за участю прокурора не прибув,

представників сторін:

від позивача - головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного

відділу ОСОБА_1, довіреність №7935/07-20 від 14.10.2011,

від відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛ-Трансервіс» про заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з березня по липень 2011 року в сумі 4659,54 грн.,

ВСТАНОВИВ:

28 вересня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністартивний позов Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛ-Трансервіс» про заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з березня по липень 2011 року в сумі 5659,54 грн.

В обгрунтування позовних вимог прокурор посилався на наступне.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «МЛ-Трансервіс» (і.к.35937491) перебуває на обліку в УПФУ в Жовтневому районі м.Луганська та відповідно до п.п.1 п.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Відповідно до п.1 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI платники зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок за відповідний базовий період до Пенсійного фонду України не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (щомісячно). Але, в порушення вказаних норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI Товариство з обмеженою відповідальністю «МЛ-Трансервіс» не сплачує єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з чим, за ним утворилася заборгованість (недоїмка) за період з березня по липень 2011 року та станом на 01.08.2011 складає 6042,95 грн. У рахунок погашення заборгованості за цей період відповідачем сплачено кошти в сумі 383,40 грн. Залишок складає 5659,54 грн. За несвоєчасну сплату єдиного внеску та на підставі ч.4 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI відповідачу Управлінням ПФУ в Жовтневому районі м.Луганська направлено вимогу про сплату боргу №Ю-758У від 05.08.2011 на суму недоїмки 5659,54 грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 18.08.2011. У 10-денний термін з дня одержання вимоги сума несплаченого єдиного внеску відповідачем у повному обсязі сплачена не була, у встановленому законодавством порядку не оскаржена та вважається узгодженою. На підставі викладеного, прокурор просив стягнути з відповідача на користь УПФУ в Жовтневому районі м.Луганська заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з березня по липень 2011 року в сумі 5659,54 грн. у судовому порядку.

Прокурор у судове засідання не прибув, до початку розгляду справи факсом надіслав на адресу суду заяву №4405вих-11 від 31.10.2011, в якій уточнив позовні вимоги та просив стягнути з ТОВ «МЛ-Транссервіс» заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 4659,54 грн. з урахуванням часткової сплати відповідачем у рахунок погашення боргу коштів в сумі 1000,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні уточнені прокурором позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, дав суду пояснення по суті позовних вимог.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неприбуття. У судовому засіданні 11.10.2011 проти наявної в нього заборгованості не запречував, у письмових поясненнях на позов від 11.10.2011, зокрема зазначив, що основною діяльністю підприємства є вантажні перевезення, заборгованість у ТОВ «МЛ-Транссервіс» утворилася внаслідок несприятливих умов на ринку вантажних автоперевезень, підвищення цін на дизельне паливо та комплектуючи запчастини, заборгованість за лізинговими платежами на цей час складає 40000,00 грн., станом на 01.09.2011 рахується заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 13680,13 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «МЛ-Транссервіс» (ідентифікаційний код юридичної особи 35937491) 09.06.2008 зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради за реєстраційним номером №13821020000015003 (аркуш справи 7), 10.06.2008 внесено до ЄДРПОУ та взято на облік в УПФУ в Жовтневому районі Луганської області в якості платника єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за реєстраційним номером №1202035984(аркуш справи 22).

Так, у порушення норм Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з чим за ним з березня по липень 2011 року рахується заборгованість (недоїмка), яка станом на 01.08.2011 складає 6042,95 грн., що підтверджується звітами про нарахування єдиного внеску з лютого по червень 2011 року, карткою особового рахунку платника єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 26.08.2011 (а.с.11-12,13-14,15-16,17-18,20).

У рахунок погашення заборгованості за травень 2011 року відповідачем сплачено кошти в загальному розмірі 383,40 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №311 від 08.07.2011 на суму 120,71 грн., №310 від 08.07.2011 на суму 262,69 грн. (аркуші справи 34,35). Таким чином, залишок складає 5659,54 грн.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 цього Закону від 08.07.2010 №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з положеннями ч.8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Частиною 11 статті 9 Закону від 08.07.2010 №2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VI, рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Так, УПФУ в Жовтневому районі м.Луганська сформовано вимогу про сплату боргу №Ю-758У від 05.08.2011 на суму недоїмки зі сплати єдиного внеску у розмірі 5659,54 грн., яка отримана уповноваженою особою відповідача 18.08.2011 (аркуші справи 8,8-зворотній бік).

Даних про оскарження відповідачем зазначеної вимоги на час розгляду справи судом не встановлено, а тому вона вважається узгодженою та чинною на час розгляду справи.

Так, у рахунок існуючого боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в розмірі 5659,54 грн., який є предметом розгляду в даній адміністративній справі, відповідачем за платіжним дорученням №317 від 27.09.2011 погашено кошти на суму 1000,00 грн. (аркуш справи 28).

Таким чином, залишок несплаченого боргу на час розгляду справи складає 4659,54 грн.

Даних про добровільну сплату відповідачем заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 4659,54 грн. у суду на час розгляду справи не має.

Таким чином, суд вважає, що уточнені позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛ-Транссервіс» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 4659,54 грн. документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, у звязку з чим підлягають задоволенню.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 31 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 07 листопада 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Уточнений адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛ-Транссервіс» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 4659,54 грн. за період з березня по липень 2011 року в сумі 4659,54 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МЛ-Трансервіс" (код ЄДРПОУ 35937491, місцезнаходження: 91000 м.Луганськ, вул.30 років Перемоги, буд.43а; розрахунковий рахунок №26009034523001 в Луганському регіональному управлінні "Надра", МФО 304193) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська (код ЄДРПОУ 21792318, місцезнаходження: 91005 м.Луганськ, вул.Фрунзе,121; розрахунковий рахунок №25608301724 в ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня по липень 2011 року в сумі 4659 грн. 54 коп. (чотири тисячі шістсот п'ятдесят девять гривень 54 копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова складена в повному обсязі та підписана 07 листопада 2011 року.

<Текст >

СуддяО.О. Цицюра